از همه چیز و همه جا مطلب

  

معاون نیروی انسانی ستاد کل ارتش اعلام کرد: برای کلیه سربازان وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس که سابقه حضور در جبهه، جانبازی و یا آزادگی دارند، کارت ایثار صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دکتر شهلایی با اعلام این خبر افزود: کارت ایثار به عنوان سند حضور رزمندگان در جبهه و تجلیل از سربازان سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

شهلایی همچنین گفت: دارندگان کارت ایثار که مجموع عدد درصد جانبازی و مدت حضور آنان در جبهه به ۳۰ ماه برسد از امتیازاتی از جمله معافیت فرزند از خدمت سربازی و معافیت‌های مربوط به پرداخت حق بیمه و بازنشستگی برخوردار خواهند شد.

وی ادامه: سامانه رزمندگان اسلام تحت نظر این ستاد و به همت معاونت‌های نیروی انسانی و احتیاط نیرو‌های تابعه آجا در دو مرحله نسبت به صدور کارت ایثار اقدام کرده است. در مرحله اول که در اردیبهشت ماه ۸۵ آغاز شد، مدارک ۵۵ هزار نفر از کارکنان پایور که سابقه حضور در جبهه، جانبازی و آزادگی دارند جمع‌آوری و ساماندهی شد و بر اساس آن تاکنون برای ۲۵ هزار نفر از این عزیزان کارت ایثار صادر شده است و با توجه به برآورد صورت گرفته این تعداد به بیش از ۲۰۰ هزار کارت افزایش خواهد یافت.

شهلایی اظهار کرد: در مرحله دوم نیز که از فروردین ماه سال ۸۷ آغاز شده است تاکنون اطلاعات و مدارک مربوط به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از کارکنان وظیفه ارتش در دوران دفاع مقدس ساماندهی شده که در حال حاضر بیش از یک هزار کارت ایثار برای این عزیزان صادر شده است.

وی تصریح کرد: مشخصات سربازان وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس همرا با مدت زمان حضور آنها در جبهه‌های حق علیه باطل بزودی در پایگاه اطلاع رسانی ارتش به آدرسwww.aja.ir قرار می‌گیرد و این عزیزان می‌توانند با مراجعه به این سایت و ارسال عکس و کد ملی خود به معاونت احتیاط نیروهای زمینی،هوایی و دریایی، کارت ایثار خود را دریافت کنند.

معاون نیروی انسانی ستاد کل ارتش همچنین از راه‌اندازی سامانه جانبازان در ارتش خبرداد و افزود: این سامانه با همکاری ادارات بهداشت و درمان نیروهای تابعه آجا به منظور رسیدگی بیشتر به وضعیت جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی تشکیل شده است.

………………………………………………………………………………………………………….

توضیح  ضروری:

مطلب فوق صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و باتوجه به سوالات زیاد کاربران امکان پاسخ  دهی برای مدیریت سایت وجود ندارد.

امید است یگان های صادر کننده کارت ایثار پاسخگوی سوالات بسیاری باشند که از سوی کاربران مطرح گردیده است.

۲۵۱ نظر برای “اعطای امتیازات ویژه کارت ایثار به سربازان وظیفه دوران دفاع مقدس”

 1. حمید رضا کشاف 

  سلام
  با توجه به اینکه همه سربازان در دفاع در منطقه خدمت کرده اند
  چرا باید فقط به افرادی که ۳۰ ماه در منطقه بوده اند از امتیازاتی بر خوردار باشند پس افرادی که ۲۴ ماه خدمت داشته اند و جدا از ۳ماه اموزشی ۲۰ ما در منطقه بودند انسان نیستند و به این آب خاک خدمت نکرده اند؟

  تمامی امتیازات متعلق به خانواده شهدا و جانبازان است که باید باشد شکی نیست اما در آن زمان که سربازان وظیفه که در منطقه حضور داشتند و زحمت کشیدند در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و کشته نشدند و کشتند در حالیکه خیلی از سربازان در آن زمان در اتوبوسها بلیت پاره میکردند و جزو خدمتشان هم محسوب میشد .
  و یا سربازانی که خونشان ازخون ما خیلی خوشرنگتر بود باید در مکانهای گرم نرمتری خدمت میکردند.

  آیا اینقدر فرق گذاشتن جایز است ؟

 2. علیپور 

  شایسته است اندکی از دیگر کشورها در اینگونه موارد الگو برداری کنیم چرا که سربازان جنگ دوم جهانی اکنون نیز مورد حمایت دولتشان هستند ولی صد افسوس که ما اندر خم یک کوچه ایم

 3. رضا .ک 

  با سلام
  آیا فقط این کارت ایثار مربوط به سربازان که ۳۰ ماه حضور در جبهه می باشد یا نه سربازانی که در جبهه حضور داشته اند مثلا بالای ۱۵ ماه ؟
  سایر سربازان که در سپاه ویا نیروی انتظامی بوده اند چه ؟
  بعضی ها با چند ماه برای خود ازبهترین امتیازات برخوردار وبعضی ها با حضور بالای ۱۵ ماه همرا با بسیجیان در سپاه به فرمهای حضور داوطلبانه در ادارات برخود می کنند
  امید واریم مدیر محترم سایت که مطلب را نوشته اند مصاحبه ویا گذارش دیگری از مسئولیت داشته وانعکاس دهند با توجه به بحث عدالت و …….

 4. شاهین یوسفی 

  نه برای تمامه کسانی که تو جبهه بودند کارت ایثار صادر میشه. کسانی که ۳۰ ماه بودند یکی از فرزندان پسر از خدمت سربازی معاف میشه. و اگر کمتر از ۳۰ ماه باشه به تعداد ماه های حضور پدر در جبهه ضربدر ۱۸ میشه تعداد روزهای کسر خدمت پسر. هر یک ماه حضوز پدر در جبهه = کسر ۱۸ روز از خدمت پسر در سربازی.
  فقط کافیه شما کارت پایان خدمت و ضرورت خودتون رو به پادگانی که از اونجا به جبهه فرستاده شدید ببرید و بگید واسه کارت ایثار اومدین.
  من خودم تمامه کارهای پدرم که ۲۴ ماه جبهه بوده رو انجام دادم
  ایمیل خورم رو نوشتم اگه کسی سوالی داشت از من بپرسه. من همه کار ها رو انجام دادم

 5. رضا .ک 

  کسانی که سربازی را از طریق سپاه اعزام به جبهه شده اند باید به سپاه منطقه خود بروند یا به سپاه آموزش دهنده واعزام کننده ؟
  با تشکر.

 6. هوشنگ گلچینی 

  با سلام
  میخواستم که بدانم اگر مدت ۲۸ ماه در خط مقدم جبهه جنگیده باشیم این کارت را میتوان دریافت کرد یا نه؟

 7. صمد ترابی 

  با سلام حضور کلیه رزمندگان این مرز و بوم
  من در سال ۶۸ تا ۷۱ به مدت ۲۰ ماه در سردشت خدمت کرده ام ، لطفا” بفرمائید کارت ایثار به اینجانب تعلق می گیرد؟ اگر جواب مثبت است چگونه باید اقدام کنم؟
  با تشکر

 8. محمد 

  با سلام : یاد آن روزها بخیر که بعد از شهادت سرداران بزرگ اسلام در حادثه سقوط هواپیمای C130 و پس از عملیات پیروزمندانه ثامن الائمه در سال ۱۳۶۰ در کنار رودخانه جراحی توسط خبرنگار محترم صدا وسیما جهت تهیه خبر از اولین پیروزی بنام عملیات حصر آبادان و تانکهای به غنیمت گرفته شده از دشمن بعثی اینجانب ( ستواندوم وظیفه محمد صندوقی) مصاحبه شد خواهشمند است در صورت موجود بودن این مصاحبه نسبت به ارسال بصورت cd اقدام فرمایید . آدرس : مشهد – قاسم آباد – بلوار ادیب- ادیب ۶ – طبقه اول . قبلا تشکر می کنم .

 9. رضاسرودیان 

  باسلام میخواستم بپرسم کی سایت ثبت نام برای دریافت کارت ایثار فعال خواهدشد.باتشکر

 10. ناصر اکبری 

  با سلام پس از ارسال مدارک مورد نیاز کارت ایثار دریافت کردم حالا که من یک کارمند هستم و مدت حضورم در جبهه بیست ماه بوده آیا خواهم توانست از مزایای آن از قبیل معافیت از حق بیمه و مالیات برخوردار باشم و همچنین اینجانب صاحب دو دختر هستم آیا آنها نیز از این مزایا برخوردار خواهند شد مثلا” در مورد ورود به دانشگاه و غیره…

 11. محمد یزدان جو 

  با سلام آنهایی که در شش ماه آخر سربازی دوره احتیاط خود را در جبهه بودند که اولین گردانی که به جبهه اعزام شدند گردان قدس ۱۹۵۸ شهید با هنر آیا برای این افراد کارت ایثار نمی دهند

 12. مرتضی 

  من بعد اموزش عمومی وتخصصی مدت ۱۷ماه در سرپل ذهاب وسومار درمنطقه جنگی سرباز بودم وهمیشه این گله را دارم مگر زمانی که خمپاره یا هواپیمای دشمن میامد بین سربازان وظیفه وبسیجی وغیره فرق میگذاشت ،که هیچگونه امتیازی به ما تعلق نمیگیرد پس بین ما که در دوران جنگ داوطلبانه به سربازی رفتیم با انانکه بغل مامانهایشان ماندند وبعد به یمن پولشان سربازی خودرا خریدند چه فرقی وجود دارد .

 13. علیپور 

  رزمنده ارتش در زمان دفاع مقدس بودم الان چطور به پسرم بگم که بما که در اداره یا ارگان نیستم حتی سهام عدالت هم نمیدن یعنی تره هم خرد نمیکنن؟؟این انصافه؟؟خدارو خوش میاد ؟؟ حتی خدمات درمانی؟؟؟ آه…….

 14. غلامحسن عاشوری 

  با سلام .من ۱۴ ماه و ۶ روز در جبهه حضور داشتم و کارت ایثار را دریافت نمودم و۲۹سال سابقه بیمه در سازمان تامین اجتماعی رشت و بندر انزلی را دارم چطور می توانم بازنشسته شوم

 15. محمد افراسیابیان 

  با سلام
  اینجانب محمد افراسیابیان در زمان خدمت وظیفه در سال ۱۳۵۹بمدت ۱۵ ماه در جبهه های حق علیه باطل با درجه سربازی انجام وظیفه کرده ام، و در عملیات زیادی شرکت کرده ام و در عملیات ازاد سازی آبادان در اثر موج انفجار از ناحیه گوش سمت چپ دچار پارگی پرده گوش شدم و یک روز هم در بیمارستان ان زمان (که هتلی در اهواز بود) بستری شدم ولی با دیدن جانبازانی که به شدت مجروح بودند و نیاز به استراحت و رسیدگی بیشتری داشتند از بیمارستان به جبهه برگشتم ، و تا کنون هم به جایی برای گرفتن کارت جانبازی و کارت ایثارگری و یا امثال آن هرگز مراجعه نکرده ام. حال زمان خدمت سربازی تنها فرزندم فرا رسیده است و در سالهای قبل برای ثبت نام فرزندم در دبیرستان شاهد نامه ای مبنی بر حضور در جبهه برای معاونت نزاجا گرفته بودم که استفاده نکردم و تا کنون آن را نیز نداده ام ، آیا میتوانم از آن تاییدیه حضور برای کسر خدمت سربازی فرزندم استفاده کنم ؟ من که تا کنون از امکانات حضور در جبهه استفاده ای نکرده ام و برای این منظور هم به جبهه نرفته بودم. در ضمن همسرم هم در زمان جنک در جبهه ایلام طرح خدمت خود را میگذراند و او نیز نامه حضور در جبهه دارد. امیدوارم بتوانید مرا یاری و راهنمایی نمایید. با تشکر افراسیابیان

 16. سعدالله رستمی 

+ نوشته شده در شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰ 18:36 توسط رامین |


X

با هدف ارتقای آگاهی و بهبود زندگی ایرانیان سراسر جهان پا به عرصه وجود گذاشت و اکنون با جذب طیف وسیعی از اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان توانسته است راه گشای مسائل و مشکلات آنها گرددمی ‌دانم که این را می‌خوانی. می‌خواهم بدانی که من این را فقط برای تو نوشتم. بقیه ممکن است فکر کنند برای آنها هم هست. اما نه، این مخصوص توست.

می‌خواهم بدانی که زندگی آسان نیست. هر روز یک مشکل غیرقابل انتظار با خود دارد. بعضی روزها همین صبح‌ها بلند شدن از رختخواب هم سخت می‌شود. اما باید با واقعیت روبه‌رو شوی و باز لبخند بزنی. می‌خواهم بدانی که این لبخند تو بوده که باعث شده من به راهم ادامه بدهم. هیچوقت این را فراموش نکن، بااینکه ممکن است بدترین اتفاقات و سخت‌ترین شرایط برایت پیش بیاید، اما تو شگفت‌انگیزی. واقعاً هستی.

پس بیشتر لبخند بزن. دلایل زیادی برای اینکار داری.


صفحه نخست
پست الکترونیکنوشته های پیشین

دی ۱۳۹۰

آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
دی ۱۳۷۸قالب های نایت اسکین

  تعداد بازديدها:

Night Skin:طراح قالب
POWERED BY: BLOGFA.COM

RSS