از همه چیز و همه جا مطلب


یک تشکل مردم نهاد فعال در آذربایجان شرقی با طرح این ادعا که سگ های ولگرد و بی سرپرست در تبریز به طرز بیرحمانه ای توسط برخی شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری کشتار می شوند، از مسئولان برای جلوگیری از این اقدام استمداد کرد.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از آخرین، اشرف یوسفی، رئیس هیئت مدیره انجمن حامیان طبیعت آذر به خبرنگار مهر گفت: چندی است که سگ های بدون صاحب سطح شهر تبریز به بهانه جلوگیری از انتقال بیماری، زیبا سازی چهره شهر و حمایت از حقوق شهروندان، توسط برخی شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری جمع آوری شده و در مکانی به نام معدومگاه بعد از دو یا سه روز نگهداری در سخت ترین شرایط کشته می شوند.
 
 
وی با بیان اینکه ظاهرا مسئولان شهرداری در خصوص نحوه معدوم سازی این حیوانات نظارت کافی ندارد مدعی شد: این حیوانات زبان بسته پس از نگهداری در معدومگاه، با روش های بسیار فجیع مانند ضربه به جمجمه توسط لوله های فلزی و کوبیدن سر آن ها به دیوار و یا حلق آویز شدن کشته می شوند.
 
این فعال حقوق حیوانات با مطرح کردن این موضوع که چنین کشتار بیرحمانه ای برای دستیابی به سودهای کلان توسط عده ای معلوم الحال صورت می گیرد، ادامه داد: با وجود اینکه پیمانکار مربوطه طبق قرارداد، برای کشتن سگ ها با داروی بیهوش کننده هزینه دریافت می کند اما حیوانات یاد شده هرگز با داروی بیهوش کننده کشته نمی شوند چراکه هزینه داروهای فوق زیاد بوده و با وجود دریافت مبلغ از سوی شهردرای، پیمانکاران یاد شده از روشهای غیراخلاقی و غیربهداشتی برای معدوم سازی حیوانات استفاده می کنند.
 
یوسفی با بیان اینکه هیچ گونه نظارتی بر تعداد حیوانات معدوم شده به صورت مستمر وجود ندارد، افزود: آمار ارائه شده توسط پیمانکار جهت دریافت هزینه بیشتر دستکاری شده و آمار غیرواقعی ارائه می شود.
 

وی با اشاره به آمادگی تشکل "حامیان طبیعت آذر" برای جلوگیری از کشتار حیوانات بی گناه، افزود:ما آماده ایم بعد از جمع آوری سگ های بدون صاحب از سطح شهر اقدام به واکسیناسیون و درمان بیماری های انگلی و جسمی آنها کنیم و طی عمل جراحی کاملاً علمی توسط دامپزشکان سگ های نر را وازکتومی یا عقیم سازی نماییم.

یوسفی اضافه کرد: این تشکل با تغذیه مناسب و انجام حمایت های لازم نه تنها امکان زندگی و مرگ به صورت طبیعی را برای این حیوانات فراهم می کند بلکه با جمع آوری و درمان حیوانات مانع انتقال بیماری ها به انسان از طریق این حیوانات شده و سطح شهر هم تمیز می شود.  انجام عمل عقیم سازی موجب می شود تا معضل سگ های بدون صاحب و انتقال بیماری در طی دو تا سه سال در سطح منطقه به طور کامل حل و فصل شده و تحت کنترل درآید.
 

رئیس هیئت مدیره این تشکل حامی حیوانات با انتقاد از آن دسته از افرادی که طرح عیقم سازی سگ های ولگرد را طرحی از قبل شکست خورده معرفی می کنند، آنان را افرادی با نظرات سطحی و فاقد تحلیل کارشناسی توصیف کرد و افزود: با وجودی که همه کارشناسان معتقدند به جای معدوم سازی حیوانات باید با روش های اصولی به عقیم سازی آن ها پرداخت اما متاسفانه جای این سئوال است که چرا مسئولان تبریز به چنین اقدامی دست نزده است.

وی ادامه داد: موضوع به اینجا ختم نمی شود زیرا اجساد سگ های ولگرد که با بیرحمانه ترین شکل ممکن کشتار می شوند به زباله گاه تبریز منتقل و به "کومورچایی" ریخته می شوند که می تواند فاجعه زیست محیطی دیگری را رقم زند.
 
 
یوسفی با یادآوری بخشنامه وزارت کشور در رابطه با کنترل حیوانات بی سرپرست، کشتار حیوانات سالم را بر اساس مفاد این بخشنامه فاقد وجاهت قانونی دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرداری تبریز جمع آوری حیوانات بی سرپرست را به شرکت خصوصی واگذار کرده و آن شرکت در نقض صریح بخشنامه، حیوانات را به صورت غیراصولی و خشن جمع آوری و به طرز فجیع، غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرقانونی معدوم می کند لازم است به دلیل عدم صلاحیت، قرارداد با این پیمانکار لغو و طبق ماده 9 همان بخشنامه این امور به تشکل های مردمی و زیست محیطی واگذار گردد.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 19:18 توسط رامین |به روز شده:  04:15 گرينويچ - شنبه 10 دسامبر 2011 - 19 آذر 1390
یک سگ نژاد وت ویلر

سگ های نژاد روت ویلر، از اندام بزرگ و قوی برخوردارند و به طور سنتی از آنها برای گله داری و نگهبانی استفاده می شود

بنابر گزارش پلیس پراگ، یک زن ۶۰ ساله توسط سگ هایی که در منزلش نگهداری می کرد دریده شده و بر اثر جراحات ناشی از حمله سگ ها کشته شده است.

بنابر گزارش پلیس جمهوری چک، ساعاتی پیش از پیدا شدن جسد این زن، پلیس تماس تلفنی از یک زن دریافت کرده بود که ادعا می کرد "سگ های خانوادگی خودشان به او حمله ور شده اند."

پلیس جسد خونین این زن را در حالی که هفت سگ بالغ و ۱۷ توله سگ هم در محوطه منزل زن پرسه می زدند پیدا کرد.

این سگ ها که همگی از نژاد روت ویلر هستند اکنون توسط پلیس به محل نگهداری حیوانات منتقل شده اند تا تحقیقات پزشکی قانونی به اتمام برسد.

همسایگان این خانم ۶۰ ساله به پلیس گفته اند که سگ ها متعلق به دختر این زن بوده اند و از آنها نگهداری مطلوبی نمی شده است.

بنابر گفته همسایگان، سگ ها اغلب گرسنه بودند و در وضعیت مناسبی به سر نمی بردند.

یکی از همسایگان به پلیس گفته که او متوجه فریادهای خانم همسایه شده است اما از آنجا که صدای فریاد بر سر سگ ها، اغلب از خانه آنها شنیده می شد، او هم فریادهای روز آخر و پیش از مرگ همسایه خود را جدی نگرفته است.

سگ های نژاد روت ویلر، از اندام بزرگ و قوی برخوردارند و به طور سنتی از آنها برای گله داری و نگهبانی استفاده می شود.

با این وجود این نژاد سگ به مهربانی و الفت با کودکان، حافظه قوی و تربیت پذیری بالا شهرت دارد.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 19:7 توسط رامین |


   
 


Auf dieser Seite finden Sie hilfreiche Arbeitsblätter als Ergänzung zum Online-Kurs für Lerner und Lehrer.

Arbeitsblätter für Lerner
Lernen lernen – Lektion 1 Learning Strategy – Lektion 1
Aussprache – Lektion 1 Pronunciation – Lektion 1
Arbeitsblätter für Lehrer
Produktion – Lektion 1
 

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 19:4 توسط رامین |مخاطبان و کاربران رسانه هاي مجازي جهان عرب، با استقبال از موفقيت الکترونيک ايران در تقابل با آمريکا و تبريک آن به ايرانيان، اعلام کردند که مهندسان ايراني به زودي مي توانند از سامانه هاي به کار رفته در اين پهباد مطلع شده و بهتر از آن را توليد کنند.
به گزارش گروه بين الملل مشرق، موفقيت اخير جمهوري اسلامي ايران که در جريان آن يک فروند هواپيماي جاسوسي آمريکا در کمين گاه الکترونيک نيروهاي مسلح کشورمان قرار گرفت و با حداقل خسارت در ايران به زمين نشانده شد، علاوه بر بازتاب گسترده در رسانه هاي جهان مورد توجه زياد ملت هاي عربي نيز قرار گرفت.
با نگاهي به نظرات کاربران وبگاه هاي مختلف خبري عرب زبان مي توان به عمق شادي شهروندان مسلمان عرب از اين اقدام و موفقيت جمهوري اسلامي ايران در برابر استعمار غرب و آمريکا پي برد.
در حالي که پايگاه خبري الجزيره در ابتدا اين خبر را با رويکرد شک و ترديد در درستي آن منتشر کرده بود، اين رويکرد با واکنش منفي مخاطبان خود مواجه شد، يکي از کاربران اين شبکه در بخش نظرات خود نوشت که مهم اين نيست که ايران اين پهپاد (پرنده هدايت پذير از راه دور) را فرود آورده باشد يا آمريکا آن را از دست داده باشد، بلکه مهم اين است که اين هواپيما الآن در دست ايراني ها و مهندسان و دانشمندان آنهاست؛ منتظر باشيد تا پيشرفت جديد ايران را در آينده اي نزديک در اين زمينه بشنويد.

کاربر ديگري به نام "فراس" نيز در همين زمينه نوشت که در سال بعد خواهيد شنيد که ايراني ها فناوري ساخت اين پهباد را به دست آورده و آن را تهيه و توليد انبوده کرده اند.

کاربر ديگري با نام "حسين حمدان" نوشت که اگر ايراني ها اين هواپيما را فرود نياورده اند، از کجا متوجه شده اند که يک هواپيماي جاسوسي آمريکا گم شده است؟ اظهارات ايراني ها در مورد فرود آوردن آن و اعلام آمريکا در مورد گم شدن پهباد، دليلي بر صحت اين خبر بود.

فرد ديگري با عنوان "حقيقة" از کشورهاي عرب خواست تا با الگو گرفتن از تجربه ايران در زمينه فناوري، پيشرفت کرده و به مبادي اسلام نيز پايبند باشند.

فردي به نام "جمال" از الجزاير نيز در اين زمينه نوشت که ايران پيشرفت هاي زيادي در زمينه هاي علمي و فناوري و حتي نظامي کسب کرده و مانعي قوي در برابر غرب و صهيونيست ها شده است. کساني که در اين اخبار ترديد مي کنند، بگويند که آيا عرب ها جرأت چنين کاري را دارند؟ حتي اگر اين هواپيما در بالاي کاخ سلاطين عرب پرواز کند، آيا مي توانند آن را فرود آورند؟ هواپيماهاي غربي همواره به سرزمين هاي عربي تجاوز مي کنند و هزاران نفر را مي کشند و هرگونه که مي خواهند رفتار مي کنند و بعد به پايگاه هاي خود در منطقه باز مي گردند.

"ابو آدم التوري" از فلسطين نيز نوشت که قدرت نظامي ايران بر عظمت اين کشور صحه مي گذارد و با وجود تحريم ها، اين کشور را روزي از قدرت هاي بزرگ قرار مي دهد، درست برعکس کشورهاي عربي که پيشرفت را در پر کردن جيب هاي حاکمان و صرف ميلياردها دلار در مناصب خود و بازي با احساسات مردم خود مي بينند.

يکي ازکاربران پايگاه خبري المنار نيز در واکنش به اين خبر نوشت که اين خبر پيروزي براي ايران است و بيداري و آمادگي اين کشور را نشان مي دهد، آنها بايد از فناوري اين هواپيماي پيشرفته استفاد کنند تا براي مراحل بعد از آن آماده باشند.

يک شهروند عرب زبان به نام "عمر" از استراليا نيز نوشت: اين ايران اسلامي است که ما مي شناسيم، ايران، سوريه و حزب الله در لبنان دست کساني که به کشورهاي آنها تجاوز کنند را با اذن خداوند قطع خواهند کرد.

"ابن العواميه" يکي از مخاطبان روزنامه السفير لبنان نيز به حديث شريف پيامبر اسلام(ص) اشاره مي کند و مي نويسد که اگر علم در ثريا باشد، مرداني از فارس بدان دست پيدا مي کنند، وي تأکيد کرده که ايران در جنگ الکترونيک، آمريکا را شکست داد.
 فردي به نام "سميه" ذيل مطلب روزنامه مصري "اليوم السابع" در زمينه فرود هواپيماي جاسوسي آمريکا در ايران نوشت که ايران تنها کشوري است که آيه شريفه "و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه ..." را در مقابل دشمنان عمل مي کند. وي از صميم قلب آرزو کرده که مصر با ايران ائتلاف کند، چرا که ائتلاف مصر با انگليس و آمريکا و فرانسه و اسرائيل چيزي نصيب آن نکرد و آن را ضعيف نگه داشت.

"خالد بن صابر" کاربر روزنامه القبس در مورد اين حادثه مي نويسد: ايران تنها دولت اسلامي است که عليه استکبار جهاني ايستاده است، هر کشوري که ايمان قوي داشته باشد، از چيزي نمي ترسد.

فرد ديگري که خود را "ابن ساحل الشرقي" معرفي کرده در همين روزنامه مي نويسد که ايران جايگاه  قدرت خود را در جنگ الکترونيک به جهان ثابت کرد.
 
مطالب مرتبط

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:54 توسط رامین |به روز شده:  17:51 گرينويچ - جمعه 09 دسامبر 2011 - 18 آذر 1390

جنجال بر سر عکس های نیمه برهنه در یک کشور اسلامی

یک هنرپیشه پاکستانی که عکس های برهنه اش در کشورش خبرساز شده از مجله هندی که این تصاویر را منتشر کرده دو میلیون دلار خسارت خواسته است.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

وینا ملک، هنرپیشه زن پاکستانی، از انتشار عکسش روی جلد یک مجله هندی دفاع کرده، ولی می گوید که آن عکس نیمه برهنه بوده است، ولی ناشران مجله آن را با دستکاری دیجیتالی، تماما عریان جلوه داده اند.

خانم ملک همچنین از نشریه "اف اچ ام هند" بابت این "دستکاری" دو میلیون دلار غرامت مطالبه کرده است. این مجله این ادعا را رد کرده است.

این هنرپیشه زن به بی بی سی گفت که برای گرفتن این تصاویر که جنجال بزرگی در کشورش پاکستان براه انداخته، پولی نگرفته است.

او افزود که پیشنهاد دیگری را برای گرفتن عکسهای برهنه رد کرده است.

این تصاویر در شماره ماه دسامبر نشریه اف اچ ام هند منتشر شده است. مساله دیگری که جنجال آفرین شده، خالکوبی روی بازوی خانم ملک است.

'کار، کار آی اس آی است'

این خالکوبی حروف اول سازمان اطلاعاتی پاکستان، آی اس آی، را نشان می دهد.

خانم ملک درباره عکسهای منتشر شده اش در نشریه هندی گفت که تنها نیم تنه بالای بدنش برهنه بوده و با دست بخشهایی از آن را هم پوشانیده است.

"اینطور نیست که من اولین نفری باشم که چنین عکسهایی می گیرم. چرا مسائل جنسی چنین مشکل بزرگی است؟ آیا واقعا بالغ شده ایم؟ آیا هنوز در جنگل زندگی می کنیم؟"

وینا ملک، هنرپیشه پاکستانی

او می گوید: "من از ایده گرفتن عکسهای جسورانه خوشم آمد، اما عکس برهنه نگرفتم. برای همین است که امروز اینجا هستم، زیرا می خواهم حقیقت را اثبات کنم. من اجازه نمی دهم کسی بیکینی یا شلوار یا روسری ام را حذف کند. اگر بخواهم، خودم برمی دارم و اگر بردارم، انکارش نمی کنم."

اما سردبیر این نشریه هندی می گوید که تصاویر ویدئویی از جریان تهیه عکسها را در اختیار دارد که اثبات می کند تصاویر دستکاری نشده است.

کبیر شرما به بی بی سی گفت: "ایده نوشتن آی اس آی روی بازوی وینا ملک ایده من بود و وینا خودش پیشنهاد داد که آن را با حروف درشت بنویسیم. ما قصد شوخی داشتیم چون در هند هر وقت چیزی خراب می شود، می گوییم که کار، کار آی اس آی است."

در ماه های اخیر بدلیل متهم شدن دستگاه اطلاعاتی پاکستان از سوی آمریکا به حمایت از طالبان، آی اس آی بارها و بارها خبرساز شده است.

در سپتامبر، دریاسالار مایک مولن، عالی رتبه ترین مقام نظامی ایالات متحده، اعلام کرد که شبکه حقانی، بازوی سازمان اطلاعاتی پاکستان است.

پاکستان اتهام حمایت از پیکارجویان را قویا رد کرده است.

انتقاد از مردان معترض

وقتی بی بی سی از خانم ملک درباره گزارشهایی مبنی بر این که پدرش او را طرد کرده و خواهان مجازاتش شده، سوال کرد، او جواب داد: "پدرم عصبانی است."

او ادامه داد: "آنها خانواده من هستند و من آنها را دوست دارم. وقتی از این پرونده فارغ شوم، نزد خانواده ام برمی گردم و آنها را متقاعد می کنم."

بسیاری از شنوندگان و خوانندگان با سرویس جهانی بی بی سی تماس گرفته اند تا یا از وینا ملک حمایت کنند یا انتقاد. بعضی از این انتقادها بسیار تند بوده است.

یک شنونده پاکستانی خانم ملک را متهم به رفتار غیراسلامی و خیانت به اسلام و کشورش پاکستان کرد.

"پرسش من از تمام مردانی که تا این اندازه خشمگین شده اند، این است چرا به این عکسها نگاه کردید؟ اگر شما را اینقدر ناراحت می کند، چرا روی لینک آن کلیک کردید؟"

بینا شاه، نویسنده و روزنامه نگار

اما خانم ملک از این تصاویر دفاع کرد و گفت: "اگر به صنعتی که اکنون در آن کار می کنم نگاه کنید، نمونه های متعددی از این گونه تصاویر می بینید. اینطور نیست که من اولین نفری باشم که چنین عکسهایی می گیرم. چرا مسائل جنسی چنین مشکل بزرگی است؟ آیا واقعا بالغ شده ایم؟ آیا هنوز در جنگل زندگی می کنیم؟"

بینا شاه، روزنامه نگار و نویسنده مقیم کراچی، می گوید که این انتقادها از خانم ملک نامنصفانه است.

او به بی بی سی گفت: "پرسش من از تمام مردانی که تا این اندازه خشمگین شده اند، این است چرا به این عکسها نگاه کردید؟ اگر شما را اینقدر ناراحت می کند، چرا روی لینک آن کلیک کردید؟"

این اولین باری نیست که وینا ملک جنجال آفرین می شود.

سال گذشته نیز وقتی او در یک برنامه تلویزیون هند حضور یافت، خشم محافل محافظه کار پاکستان را برانگیخت.

همچنین در ماه مارس سال جاری میلادی نیز به دلیل به چالش کشیدن دیدگاه های یک روحانی پاکستانی در تلویزیون خبرساز شد.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:45 توسط رامین |آگهی راه‌اندازی خط تولید محصول فوق محرمانه پروژه «Skunk Works» شرکت آمریکایی “لاكهيد مارتين” امروز (شنبه) در نیازمندی‌های روزنامه همشهری به چاپ رسیده است.

متن این آگهی طنز که با سفارش یک فرد ناشناس چاپ شده، به راه‌اندازی خط تولید آخرین محصول اين شركت آمریکایی اشاره دارد که از چند روز قبل نام آن در صدر اخبار مطبوعات جهان به چشم می‌خورد.

«Skunk Works»، كه نام غير رسمي براي پروژه هاي پيشرفته شركت آمريكايي “لاكهيد مارتين” مي باشد ماموریت ساخت پرنده‌های محرمانه و جاسوسی را برای نیروی هوایی ارتش ایالات متحده بر عهده دارد و اینک به چاپ رسیدن آگهی راه‌اندازی خط تولید این کارخانه در روزنامه همشهری، در نوع خود جالب توجه به نظر می‌رسد.

آخرین تولید این کارخانه هواپیمای جاسوسی RQ170 است که چندی پیش با عبور از مرزهای هوایی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب به غنیمت گرفته شد.

به زمین نشاندن این پهپاد بازتاب‌های بسیار گسترده‌ای در دنیا داشت، تا جایی که مقامات آمریکا برای منحرف کردن اذهان، ادعای دروغ بودن این ماجرا را مطرح کردند که دو روز پیش با به نمایش در آمدن تصاویر این هواپیمای جاسوسی در رسانه ملی، رو سیاهی مقامات آمریکا افزون‌تر شد. کاخ سفید اکنون به شدت نگران تبعات سیاسی، فنی، اطلاعاتی و نظامی فرود اجباری این هواپیما در ایران است.

به نظر می رسد انتشار آگهی راه‌اندازی خط تولید پهپاد در یک روزنامه کثیرالانتشار، یک شوخی با مقامات آمریکایی با هدف تاکید بر نگرانی‌های آن‌ها بوده است.

صراط:

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:29 توسط رامین |


Today: ۱۳۹۰/۹/۱۹
Updated: شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۰ = 03-12-2011 ورزش
قرعه‌كشی بازی های فوتبال يورو 2012 انجام شد

شش ماه مانده به برگزار بازی های فوتبال يورو 2012 ، شانزده تيم اين رقابت‌ها حريفان خود را شناختند. همچون سالهای گذشته «شیطان سرخ» بلژیک در این رده بندی جایی ندارد.

بر پایه سيدبندي‌ كه يوفا انجام داده بود، تيم‌هاي اسپانيا، هلند،‌ اوكراين و لهستان در سيد يك قرار داشتند و حضور اين تيم‌ها در گروه‌هاي چهار گانه از پيش روشن شده بود.

در مراسمي كه در كيف اوكراين برگزار شد، قرعه‌كشي رقابت‌هاي مرحله گروهي انجام گرفت كه بر اساس آن در گروه يك لهستان، يونان، روسيه و جمهوري چك آسان‌ترين گروه را درست کردند.

اين در حالي است كه هلند، دانمارك، آلمان و پرتغال در گروه مرگ قرار گرفتند.

اسپانيا قهرمان سال گذشته هم بايد در گروه سوم رودرروي ايتاليا، جمهوري ايرلند و كرواسي صف‌آرايي كند.

در گروه چهارم هم بازی های فرانسه، انگليس، سوئد و اوكراين ديدني خواهد بود.


قرعه‌كشی بازی های فوتبال يورو 2012 انجام شد

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:16 توسط رامین |


اریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۸۸, ساعت ۱۴:۳۲

موج جدید مهاجرت نخبگان از دانشگاههای ایران
موج جدید مهاجرت نخبگان از دانشگاههای ایران
شبکه جنبش راه سبز(جرس): آمار نگران کننده مهاجرت دانشجويان، متخصصين و تحصيلکردگان که ازمهمترين سرمايه های کشور محسوب مي شوند ، نشان از بی توجهی مسئولا ن به سرمایه های فکری کشور دارد. این در حالی است که سياست جذب نخبگان ساير کشورها، جزو سياستهاي اساسی و پايدار کشورهاي پيشرفته غرب است.

 

مطابق با استانداردهای جهانی، ايران از نظر "فرار مغزها" در صدر کشورهاي جهان قرار دارد. اما علی رغم این واقعیت اجتناب ناپذیر و دردناک، مسئولین نه تنها درصدد یافتن راهکاری برای این معضل فراگیر نیستند بلکه برای توجیه ناکارآمدی خود به پاک کردن صورت مسئله روی آورده و آنرا انکار می کنند. این در حالی است که  صندوق بین‌المللی پول در گزارش سال ۲۰۰۹ خود اعلام کرده است: "جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مهاجرت نخبگان، در میان ۹۱ کشور در حال توسعه یا توسعه نیافته جهان، مقام نخست را دارد."

 

در همین ارتباط خبرگزاري فرانسه طي گزارشي گفته است ايران که داراي يکي از کارآمدترين قشر جوانان در بين کشورهاي خاورميانه است , مغزهاي خود را با سرعتي هشداردهنده به خارج صادر مي کند.

 

مهاجرت دانشجویان "نخبه" دانشگاه شریف

در حالی که مهاجرت قشرهای مختلف نخبگان و دانش آموختگان به خارج از کشور به عنوان خطري جدي و تهدیدی برای آینده ایران محسوب می شود متاسفانه مقامات مسئول كشور در جذب نخبگان و دانشمندان ناتوان مانده و کشورهای غربی از این بی درایتی نهایت بهره مندی را برده و با صرف هزینه های هنگفت سعی در جذب نخبگان کشور دارند.

 

در همین ارتباط تعداد قابل توجهی از دانشجویان، از جمله دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تهران قصد عزیمت به کشورهای غربی و اقامت دائم در آنجا را دارند. این در حالی است که با توجه به وقایع اخیر برخی کشورهای اروپایی و غربی رسما اعلام نموده‌اند که آماده پذیرش متخصصان و کارشناسان ایرانی برای اقامت دائم در کشور خود هستند.

 

برخی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف با ابراز نگرانی از اوضاع فعلی دانشگاه‌های کشور خبر داده‌اند که در حال حاضر حدود نیمی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای عزیمت به خارج از کشور و اقامت دائم در آنجا اعلام آمادگی نموده‌اند.

 

آنان همچنین تاکید کرده‌اند که نخست وزیر کشور کانادا اخیرا گفته است دولت ایران ما را ۲۵ سال پیشرفت داده است چون باعث مهاجرت هزاران متخصص ایرانی به این کشور شده است.

.

 

اوضاع ناآرام کنونی کشور "علت" مهاجرت نخبگان

در همین ارتباط سیاستهای محمود احمدی نژاد در برخورد با قشر دانشگاهی یکی از عوامل مستقیم سرخوردگی دانش آموختگان کشور و افزایش فرار مغزها طی سالیان ریاستش بوده و اوضاع سياسي و اجتماعي کنونی کشوراز جمله عوامل موثر مهاجرت نخبگان و دانشگاهیان به ديگر کشورها می باشد.اما علی رغم این واقعیت دردناک و اسف بار، احمدی‌نژاد در جمع نخبگان و تجار ایرانی مقیم امارات، تعبیر فرار مغزها از ایران را تعبیری غلط می داند.

 

 بی اعتمادی نسبت به آینده و "مهاجرت نخبگان"

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سوای تحولات پس از انتخابات و نا امنی حاصله در محیط های دانشگاهی،ناکارآمدی دولت درجلوگیری از فرار مغزها از مشکل اشتغال فارغ التحصيلان و عدم حمایت دولت از پروژه های دانشگاهی و عدم تخصیص بودجه هایی در این زمینه است که به سهم خود سبب لطمه زدن به بنيه علمي كشور و مهاجرت نخبگان شده است.

 

به گفته یکی از اساتید دانشگاه شریف تحصیلات افرادی که اعلام کرده‌اند آماده عزیمت و اقامت در خارج از کشور هستند بالاتر از کارشناسی می‌باشد و علت این کار هم وعده‌های بسیار فریبنده‌ای است که عوامل کشورهای پیشرفته به کارشناسان ایرانی داده‌اند.

گفتنی است  صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود تاکید کرده است که فرار ۱۸۰ هزار نیروی آموزش دیده، به معنای خروج سالانه ۵۰ میلیارد دلار ارز از کشور است

 

دکتر شهلا کاظمي پور، استاد دانشگاه نيافتن شغل مناسب يا عدم رضايت شغلي را يکي از مشکلات کنوني جامعه متخصصان ايراني دانسته و می گوید: " جامعه اي که از سرمايه انساني خالي باشد مانند انساني است که ضربه مغزي شده و بدین ترتیب فرار مغزها يا عدم استفاده صحيح از دانش آموختگان، جامعه را فلج مي کند و فرايند رشد و توسعه کشور را به تعويق مي اندازد. همچنین فقدان فضاي تحقيقاتي پيشرفته، اميد به داشتن وضع مطلوب در کشور ديگر و عدم استفاده از تخصص در کشور خود را از مهمترين علل فرار مغزها است."

 

چندی پیش علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر تشکیل کمیته ای ویژه در مجلس بمنظور بررسی مساله "مهاجرت نخبگان" و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه، بیان داشت: "افزایش امنیت شغلی، اصلاح نظام مدیریت، حفظ حریم مراکز دانشگاهی، ایجاد تسهیلات برای دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور و اصلاح نظام آموزشی، از جمله راهکارهای مورد بررسی در این کمیته می باشد."

 

 

تحقيقاتی که در سطح دانشگاه هاي معتبر ايران انجام شده نشان داده است که به طور متوسط از هرهیجده نفري که از سوي دانشگاه براي کسب تخصص به کشورهاي توسعه يافته اعزام شده اند، تنهاسه نفر به ايران بازگشته اند.

همچنین هفته‌نامه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایران، سال گذشته نوشته است: "از ۱۲۵ دانش‌آموز ایرانی که ظرف ۳ سال گذشته در المپیادهای جهانی کسب رتبه کردند، ۹۰ نفر آن‌ها هم اکنون در آمریکا مشغول تحصیل هستند."

 

گفتنی است  ایران از جمله پیشروترین کشورهای خاورمیانه در رشته "سلول‌های بنیادین" شناخته شده است. و به گفته حمید گورائی، رئیس پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی اکنون بهترین دانشگاه‌های دنیا درصدد جذب دانشمندان متخصص در این زمینه هستند.

 

زوال علمی و "فرار" مغزها نتیجه برخورد با دانشگاهیان

در حالی که فرار مغزها به عنوان یک معضل اجتماعي، صدمات جبران ناپذيري را به بخش هاي اقتصادي،اجتماعي و فرهنگي و تمام ابعاد مختلف جامعه وارد مي کند و باید هر چه سریعتر راهکاری برای آن یافت اما محیط دانشگاهها همچنان صحنه ناآرامي ها، خشونت ها، سرکوب دانشجویان ومحدودیت آزادي هاي فردي، مدني، سياسي و اجتماعي است.

 

آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، رئيس مجمع تشخيص مصلحت با اشاره به فضای خفقان در دانشگاه‌ها وسرکوب دانشگاهیان به برخي گزارش‌ها در خصوص موج جديد مهاجرت از كشور ميان دانشگاهيان و نخبگان اشاره کرده و تاكيد می کند: "ايجاد اميد به آينده ميان نخبگان عامل مهمي در جلوگيري از مهاجرت‌ها از كشور است و انتظار مي‌رود شرايط به نحوي فراهم شود تا سرمايه‌هاي علمي كه قبلا كشور را ترك كرده‌اند، جهت خدمت به وطن بازگردند."

 

از سوی دیگر جبهه مشارکت ایران اسلامی نیز در بیانیه ای ضمن انتقاد از برخورد با قشرهای دانشگاهی نسبت به عقوبت این اقدامات مسئولین هشدار داده و آورده است: "متاسفانه در ایام اخیر دانشگاهها در کنار بازداشت های گسترده، محکومیت های سنگین، احضار و اخراج و تعلیق و صدور احکام انضباطی فراوان درباره دانشجویان منتقد، که بخشی از سیاست های دولت کودتا برای سرکوب و ارعاب دانشگاهیان به حساب می آید، اعمال محدودیت و ایجاد فضای نگرانی و وحشت به حوزه اساتید و محققان دانشگاهها کشانیده شده است که سرانجام چنین سیاست ها و رویه ای جز محو استقلال دانشگاهها، زوال علمی و "فرار" مغزها نخواهد بود."

 

در آخر باید تاکید کرد در دنياي امروز مفهوم سرمایه هر کشوری دیگر در ابعاد مادی آن، مثل معادن و نفت خلاصه نمی شود بلکه محققين، پژوهشگران و نخبگان به عنوان پشتوانه فکري، اجرايي و سرمایه ملی و از آن مهمتر شرط بقاي نظام سياسي آن کشور محسوب مي شوند و بدین ترتیب فرار مغزها به همان اندازه که می تواند زنگ خطری برای کشور باشد براي كشورهاي جذب کننده اين نخبگان، سودآور و موثر می باشد. لذا وقت آن است مسئولان امور مملکت داری تا دیر نشده در فکر جبران لطمات وارده بر قشر فرهیخته دانشگاهی باشند و بیش از این محیط علمی دانشگاههای کشور را بازیچه اقدامات نابخردانه و بی درایتی صاحبان قدرت قرار ندهند.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:15 توسط رامین |


عاشورای افغانستان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

کافران از دین برگشته و مرتد که توان دیدن تجسم عینی معنویت دینی را نداشتند ، تصمیم گرفتند تا عزاداران حسینی را علاوه بر تعزینه عاشورا به عزای عزیزان شان نیز بنشانند تا شاید بتوانند مردم را از ادامه عزاداری شان منصرف سازند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper) عزاداران سید الشهدا حضرت امام حسین در کابل یکبار دیگر عاشورای حسینی را با خون خود به عزا نشستند.

کافران از دین برگشته و مرتد که توان دیدن تجسم عینی معنویت دینی را نداشتند ، تصمیم گرفتند تا عزاداران حسینی را علاوه بر تعزینه عاشورا به عزای عزیزان شان نیز بنشانند تا شاید بتوانند مردم را از ادامه عزاداری شان منصرف سازند. اما نمی دانند که این مردم هرچند در راه اعتقادات شان خون بدهند مصمم تر می شوند و به مبارزه شان علیه کفار و از دین برگشته ها جدی تر از قبل ادامه می دهند.


امروز سه شنبه همزمان با عاشورای حسینی یک انفجار در میان عزاداران حسینی در مقابل زیارت حضرت ابوالفضل در منطقه مرادخانی شهر کابل رخ داد که بر اثر آن حدود 70 تن از عزاداران شهید و تعداد دوصد تن دیگر زخمی گردیدند.


در میان شهدا و زخمی شدگان کودکان و زنان نیز شامل هستند.


این انفجار در ساعت 11:45 دقیقه بوقوع پیوست.


در همین حال دو رویداد جداگانه دیگر در شهر های مزار شریف و قندهار بوقوع پیوست که بر اثر آن بیش از 40 تن کشته و زخمی شدند.

شاهدان عینی در مزار شریف می گویند مواد انفجار در یک بایسکل در چهارراهی صدیقیار شهر مزار شریف جاسازی شده بود که بر اثر انفجار آن شش تن کشته و سی تن دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر مسولان در ولایت قندهار اذعان می دارند که بر اثر مواد انفجاری که در یک موترسایکل جاسازی شده بود ، در منطقه چهارسوی شهر قندهار منفجر شد، دو پولیس و سه فرد ملکی زخمی شدند.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:12 توسط رامین |


فرار مغزها در کشورهای مختلف [ویرایش]

آلمان [ویرایش]

طبق آمار سازمان همکاری اقتصادی و توسعه میزان فرار مغزها از کشور آلمان نزدیک به بالاترین میزان تجربه شده فرار مغزها دربین کشورهای صنعتی، پس از دهه ۱۹۵۰ بوده است [۱]

ایران [ویرایش]

تخمین زده می‌شود که هر سال در حدود ۱۵۰٬۰۰۰ نفر از ایران خارج می‌شوند، که معمولاً به دلیل بازار کار ضعیف و شرایط دشوار اجتماعی می‌باشد. صندوق بین‌المللی پول در گزارش سال ۲۰۰۹ خود اعلام کرده‌است: «جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مهاجرت نخبگان، در میان ۹۱ کشور در حال توسعه یا توسعه نیافته جهان، مقام نخست را دارد.»[۲]

عراق [ویرایش]

با به روی کار آمدن صدام حسین، موجی از مهاجرت نخبگان از عراق آغاز شد و در نتیجه در حدود ۴ میلیون عراقی از این کشور مهاجرت کردند. کمبود امکانات ابتدایی و نبود امنیت باعث تداوم این روند در سال‌های اخیر شده‌است. برای مثال گزارش شده که بیش از ۸۹ استاد دانشگاه از سال ۲۰۰۶ در این کشور کشته شده‌اند.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:11 توسط رامین |مهاجرت خارجی، بین کشورها صورت می‌گیرد و مهاجران از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می‌کنند در حالی که مهاجرت داخلی جابه‌جایی بین نواحی داخلی یک کشور است. حرکت روزانه مردم از حومه‌ها و شهرک‌های اطراف به داخل شهرهای بزرگ برای رفتن به محل کار یا استفاده از خدمات داخل شهرها، نوعی مهاجرت داخلی است که به آن مهاجرت روزانه گفته می‌شود.در این نوع مهاجرت مردم در شب به محل سکونت خود بازمی‌گردند. حرکت کوچ‌نشینان و جابه‌جایی کارگران از شهرها به روستاها در فصل میوه‌چینی، نوع دیگری از مهاجرت داخلی است که به آن مهاجرت فصلی می‌گویند.

پناهندگی نوعی از مهاجرت خارجی است که عوامل دافعه در مبدا؛ مردم را مجبور به نقل مکان می‌کند. به‌عنوان نمونه، تشکیل دولت اسراییل زمینه ساز پناهندگی بسیاری از فلسطینیها به اردن، مصر، سوریه و لبنان شد. حمله شوروی به افغانستان و جنگ‌های داخلی در آن کشور، باعث پناهندگی افغانها به ایران و پاکستان گردید. خشک‌سالی، قحطی و جنگ‌های داخلی باعث پناهندگی سکنه اتیوپی به کشورهای مجاور شد.

برخی مهاجرت‌های خارجی با هدف دستیابی به منابع طبیعی و ثروت و یا دستمزد و رفاه بیشتر انجام می‌پذیرد که به آن مهاجرت اختیاری گفته می‌شود.در این گونه مهاجرت‌ها کشور مبدا دچار مشکلات اقتصادی است. به‌عنوان نمونه مهاجرت اروپاییان به آمریکا، استرالیا، کانادا و آفریقا در قرن نوزدهم یک مهاجرت اختیاری است. مهاجرت کارگران ترکیه به آلمان غربی پس از جنگ جهانی دوم، و مهاجرت مردم اتریش، مجارستان، یوگسلاویبه آلمان پس از سال ۱۹۸۹ نیز مهاجرت‌های اختیاری هستند.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:9 توسط رامین |تئوریهای سنتی مهاجرت بین موارد «عوامل رانده شدن» و عوامل جذب وکشش«تفاوت و تمایز قائل می‌شوند که عوامل راندن و رانده شدن در وهله اول به تحریک و انگیزش افراد برای مهاجرت از کشور مبدا باعث می‌شود. این موارد مانند مهاجرت اقتصادی یا کاری (معمولا مهاجرت نیروی کار)، تفاوتهایی در میزان و سطح دستمزدها عوامل مهم و تعیین کننده هستند. افراد فقیر از کشورهای کمتر توسعه یافته یا در حال رشد»می توانند" استانداردهای بالای زندگی در کشورهای توسعه یافته بیش از کشور اصلی خود داشته باشند.فرار از فقر و نداری یک عامل سنتی رانده شدن، فراهم وموجود بودن استخدام |شغل به عامل جذب کنندگی و کشش مربوط می‌شود. مهاجران می‌خواهند که مبالغی به افراد خانواده و فامبل خود بفرستند. بلایای طبیعی می‌تواند جریان مهاجرت ناشی از فقر ونداری را شدت بخشد. این نوع از مهاجرت ممکن است در کشور مقصد مهاجرت غیرقانونی باشد (مهاجرت از این نوع می‌تواند در بعضی از کشورها غیرقانونی تلقی شود ولی یک مورد خلاف نمی‌باشد).

مهاجرت به کشورهای دیگر بعضی وقتها در شکل کنترات و قرارداد استخدام می‌باشد: کارمندان اتحادیه‌های چند ملیتی، بین‌المللی تشکیلات غیر دولتی و سرویسهای دیپلماتیک می‌توانند در مناطق و کشورهای فرادریایی کار کنند. آنها اغلب به‌عنوان «افراد مقیم خارج» ملاحضه می‌شوند و شرایط آنها برای استخدام همانند یا بهتر از افراد بومی است که در کشور میزبان برای کار(برای کار مشابه) درخواست می‌کنند.

برای بعضی از مهاجران، آموزش یک عامل جذب و کشش اولیه (توجه کنید که دانشجویان با ویزای محدود]اغلب به‌عنوان مهاجر ان تعریف نمی‌شوند.مهاجران)بازنشسته از کشورهای ثروتمند به کشورهای با هزینه‌های پایین با آب وهوای بهتر ومناسب تر، نیز نوع جدیدی از مهاجرت بین‌المللی است. یک مثال از مهاجرت به شهروندان بازنشسته بریتانیایی| انگلیسی به اسپانیا است. بعضی از مهاجران علائق خود را به اقامت در کشوری با دلایل مربوط به فرهنگ یا بهداشت تعیین می‌کنند، که افراد جوان از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته برای ابراز علایق و عقاید خود و بیان آنها در مقابل موسسات یا بخاطر احتیاجات و نیازهای خود مستقیما به محیط‌های فرهنگی دیگر مهاجرت می‌کنند.

عوامل راندن غیر اقتصادی شامل تعقیب (مسائل مذهبی یا موارد دیگر)، گاهی سوء استفاده، زورگویی و ارعاب، تصفیه نژادی و حتی قتل عام بخاطر افراطگرایی و رادیکالیسم و در خطر بودن افراد غیر نظامی در حین جنگ، حرکتهای سیاسی که به‌طور سنتی هجوم پناهندگان رابرای فرار از دیکتاتوریسم برای مثال می‌باشند.

بعضی مهاجرت‌ها بخاطر دلایل شخصی هست، براساس روابط بین اشخاص| روابط فیمابین(برای مثال بودن با خانواده یا رسیدن به شخص مورد علاقه). در موارد کمی، یک نفر به کشور جدیدی در فرم انتقال وطن پرستی دوری و فرار از دادگاه کیفری(برای مثال اجتناب از بازداشت که (یک مورد منفی) برای حرکت و اقدام شخصی است.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:8 توسط رامین |


موانع مهاجرت [ویرایش]

موانع مهاجرت فقط مسائل قانونی نیستند بلکه موارد طبیعی هم خیلی نیرومند هستند. مهاجران هنگام ترک کشورشان باید خیلی چیزهای مورد علاقه را از قبیل: خانواده، دوستان، شبکه حمایتی، و فرهنگ خود راهم ترک گویند.آنها هم‌چنین باید دارایی‌های خود را به مقدار زیاد به پول نقد تبدیل کنند که خرج مسافرت ومهاجرت خود را تامین کنند. وقتی که آنها به کشور جدید می‌رسند با خیلی چیزهای غیرمطمئن و پیش بینی نشده مانند پیدا کردن کار، محلی برای زندگی کردن، قوانین جدید، الگوهای فرهنگی جدید، زبان جدید یا مسائل مربوط به لهجه زبانی، احتمالا فاشیسم و نژادگرایی و سایر رفتارهای مخالف خود و خانواده خود مواجه می‌شوند. این موانع مهاجرت بین‌المللی را محدود می‌کنند، سناریوهایی در مورد مهاجرت جمعیت به «به‌صورت انبوه» به قاره‌های دیگر، ایجاد و افزایش مشکلات جمعیت انبوه، و مشکلاتی ایجاد شده توسط آنها برای سرویس‌ها و ساختار داخلی جامعه جدید و این محدودیتهای اسکان و ناتورالیسم موانعی در سر راه مهاجرت بیشتر می‌باشند.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:8 توسط رامین |شاید بیشتر تعجب کنید اگر بدانید بر طبق آخرین گزارش‌ها برنامه توسعه سازمان ملل متحد مهاجرت به نفع کشورهای فقیر نیز می‌باشد. همانند آنچه که در بازار آزاد جهانی وجود دارد این‌طور به‌نظر میرسد که نیروی کار مازاد کشورهای خود را که تقاضا برای آن‌ها کم است ترک کرده وبه کشورهایی می‌روند که تقاضا برای آن‌ها زیاد است.مهاجرت‌های بین‌المللی منجر به کسب مهارت و آموزش می‌شود.مزایای مهاجرت برای کشورهایی مثل کانادا که نرخ تولد در آن پایین است به وضوح قابل مشاهده است. طبیعی است که کشورهای فقیر تمایلی به از دست دادن نیروهای متخصص ندارند؛ اما راه حل این مشکل این نیست که نیروی کار آماده در جایی باشد که به کار گرفته نشود و یا محروم از کار کردن باشد در واقع شواهدی موجود است که مهاجرت‌های این چنینی موجب مساعدت به کشورهای فقیر است.[۲]

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:7 توسط رامین |


دوبلین دو و کشورهای اروپای مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

دانمارک و دوبیلن 2

 

 

از دنمارک فقط زیر سندان مجرد (بی سرپرست) رد مرز یونان نمیشوند. در باره بقیه پناهنده ګان اګر دولت دنمارک دریابند که آنها در یونان بوده اند و اګر دولت یونان بیپذیرد که آنها را برګرداند به یونان، دولت دنمارک فوراً اقدام به اخراج آنها خواهد کرد. هر چند که در دانمارک همه میدانند که در یونان حقوق پناهنده ګان نقض میشود، و دولت دنمارک بخاطر برګرداندن پناهنده ګان به یونان تحت فشار است و دولت نیز میپذیرد که شرایط در یونان برای پناهنده ګان مساعد نیست اما مسؤلین برای توجیه کردن عمل خویش میګویند که این مشکل دولت یونان است نه دنمارک. لذا توصیه میشود که متقاضیان پناهنده ګی که از طریق یونان به دنمارک می آیند، برای اینکه دوباره به یونان برګردانده نشوند باید با وکلای مجرب در تماس شده و در خواست کمک کنند در ذیل آدرس آنها درج میشود.

Danish Refugee Council

Borgergade 10

1300 København K

0045 (0)33 73 50 00 :تلفن

Τετάρτη 1 – 3 μ.μ.

چار شنبه ها از ساعت یک الی سه بعد از ظهر

Marianne Volund

Cityadvokaterne

Falkoner Allé 7

2000 Frederiksberg

mv@cityadvokaterne.dk :ایمل

0045 (0)27 14 92 97 :تلفن


فرانسه و دوبیلن 2

 

 

با وجود اینکه قرارداد رسمی بین فرانسه و یونان در باره برګشت پناهنده ګان وجود ندارد اما کم نیستند کسانی که از فرانسه به یونان رد مرز شده اند و میشوند. در اواخردادګاه های زیادی در فرانسه بدلایل همچون وضع صحی پناهنده و یا وضعیت بدی پناهندګان در یونان رد مرز مهاجرین به یونان را متوقف نموده است. اګر کسی برای ګرفتن پناهندګی در فرانسه می آید، مهم است قبل از هر اقدامی با سازمانهای که در زمینه کمک به پناهنده ګان فعالیت دارند مراجعه کند. در ذیل آدرس و طریقه تماس با بعضی از آنها ذکر میشود.

Collectif de soutien des exilés du 10ème

c/o MRAP 43 bd Magenta 75010 Paris

0033 (0)1 53 38 99 99 0033 (0)1 53 38 99 99 :تلفن

exiles10@rezo.net : ایمل

http://www.exiles10.org/ :سایت

GISTI

3 villa marcès 75011 Paris

http://www.gisti.org/ :سایت

gisti@gisti.org :ایمل

0033 (0)1 43 14 84 84 0033 (0)1 43 14 84 84 :تلفن

Forum réfugiés

Maison du réfugié

326 rue Garibaldi

69007 Lyon

0033 (0)4.72.77.68.02 0033 (0)4.72.77.68.02 :تلفن


آلمان و دوبیلن 2

 

 

از آلمان ګروهای خاص از مهاجرین (زیر سندان واقعی بی سر پرست، خانواده های که اطفال خورد دارند و اشخاص که به بیماری جدی دچار باشند) دوباره به یونان برګردانده نخواهند شد. در مجموع رد مرز پناهنده ګان از آلمان به یونان یکی از موضوعات انتقادی و پر جنجال در جرمنی محصوب میشود. دادګاه های زیادی در آلمان رد مرز به یونان را ممنوع اعلان نموده است، اما قانون مهاجرت در این کشور هرګز ثابت نیست. در ماه سپتامبر دوهزارونه دادګاه عالی قانون اساسی رد مرزی بدون طی شدن مراحل قانونی را غیر اجرایی اعلان نمود. لذا الزاماً توصیه میشود که متقاضیان پناهنده ګی که از طریق یونان به آلمان می آیند، برای اینکه دوباره به یونان برګردانده نشوند باید با وکلای مجرب در تماس شده و در خواست کمک کنند در ذیل آدرس آنها درشهرهای مختلف آلمان درج شده است (فراګفورت) Frankfurt

PRO ASYL

0049 (0)69-23 06 88 0049 (0)69-23 06 88 :تلفن

0049 (0)69-23 06 50 0049 (0)69-23 06 50 :فاکس

dmo@proasyl.de :ایمل

www.proasyl.de :سایت

(خاناوو) Hanau

(قهوه خانه مهاجرین)Refugee café

0049-(0)6181-184369 0049-(0)6181-184369 :تلفن

ag3f@comlink.org :ایمل

(هامبورک) Hamburg

Flüchtlingsrat Hamburg

www.fluechtlingsrat-hamburg.de :سایت

0049(0)40-4315987 0049(0)40-4315987 :تلفن

Café Exil

Spaldingstr. 41

0049(0)40-2368216 0049(0)40-2368216 : تلفن

Mo, Tue, Thurs, Fri 8 a.m. – 1 p.m.

دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت هشت صبح الی یک بعد از ظهر

(مونیخ) München

Bayerischer Flüchtlingsrat

Augsburgerstr.13

0049 - (0)89 76 22 34 0049 - (0)89 76 22 34 :تلفن

0049 - (0)151 21187027 0049 - (0)151 21187027 :موبایل


از ایرلند اطلاعات کافی در دست نیست، مخصوصاً در ارتباط به (دبلین دو) برای بدست آوردن اطلاعات به آدرس ذیل در تماس شوبد Irish Refugee Council

2nd Floor

Ballast House

Aston Quay

Dublin 2

00353-(0)1 764 58 54 00353-(0)1 764 58 54 :تلفن

00353-(0)1 672 59 27 00353-(0)1 672 59 27 :فاکس

info@irishrefugeecouncil.ie :ایمل

www.irishrefugeecouncil.ie :سایت


ایتالیا و دوبیلن 2

 

 

در ایتالیا وضعیت مهاجرین به خاطر اعمال معاهده (دبلین دو) علیه آنها بسیار بد میباشد. اما بعضی وقتها به کمک وکیل خوب امکان اینکه از دیپورت – رد مرز شدن به یونان ویا هر کشور دیګری نجات پیدا کنید وجود دارد. در سالهای اخیر یکی از موضوعات که توجه اورګانها و سازمانهای مدافع حقوق مهاجرین را بخود جلب کرده این است که پلیس بندرګاهای ایتالیا اکثر از مهاجرین را مستقیماً از بندرګاهای ورودی ایتالیا رد مرز کشورهای مبداء (کشور که از آنجا به ایتالیا آمده است) میکند. این ګونه برخورد دولت ایتالیا به غیر از اینکه یک عمل غیر قانونی میباشد، ازاساسات معاهده (دبلین دو) نیز نمیباشد، چون در این حالت مهاجرین حتی فرصت تقاضای پناهنده ګی را نیز نمیداشته باشند. بهر حال در بعضی موارد امکان اینکه در ایتالیا تقاضای پناهنده ګی کنید وجود دارد که درین صورت متقاضیان (بدون پاسپورت و کدام جوازنامه مسافرت دیګر) برای چند ماهی در بازداشتګاهای مخصوص منتظر جواب میمانند، شاید هم در موارد خاصی متقاضیان تا ګرفتن جواب پناهندګی در کمپها جابجا شوند. اګر باز هم ایتالیا مقصد نهایی تان باشد میتوانید در آدرس که در ذیل ذکر میشود مراجعه کنید

Razzismo Stop Venezia

Via Fratelli bandiera 45,

30175 Marghera (Ve)

razzismostop_ve@globalproject.info :ایمل


هالند و دوبیلن 2

 

 

از این کشور رد مرز مهاجرین به یونان بصورت غیر قانونی صورت میګیرد. دادګاهای رده پایین معمولاً رای در متوقف کردن دیپورت - ردمرز مهاجرین به یونان را صادر میکنند، چون وضعیت مهاجرین در یونان را غیر مساعد میدانند. اما در اکثر موارد پروندهای مهاجرین رد مرزی به دادګاهای عالی کشیده میشوند که متاسفانه در آنجا ری به اجرای اخراج مهاجرین آسانتر صادر میشود. کمیسیون حقوق بشر اتجاده اروپا چندین بار به دولت هالند توصیه نموده است که رد مرز پناهنده ګان به یونان را متوقف کند. درین کشور همه مهاجرین در یک وضعیت قرار دارد و زیرسندان که در اکثر موارد و در بعضی کشورها از امتیازاتی خاصی بر خوردارند، درین کشور همانند بقیه پناهنده ګان با آنها برخورد میشود. درین کشور نیز مدافعین و فعالان حقوق مهاجرین و پناهنده ګان فعالیت دارند که در زیر آدرس آنها وجود دارد

Dutch Council for Refugees

Surinameplein 122

Postbus 2894, 1000 CW Amsterdam

(020) 346 7266 :تلفن

(020) 617 81 55 :فاکس

asielprocedure@vluchtelingenwerk.nl :ایمل

www.vluchtelingenwerk.nl :سایت


سویدن و دوبیلن 2

 

 

بعضی از رد مرزها به یونان از این کشور توسط داد ګاه های مهاجرت متوقف شدند اما با کشاندن پروندهای مذکور به دادګاهای رده بالاتر دوباره به رد مرز منجر شدند، دلیل اش کافی نبودن مدارک از وضعیت بد در یونان اعلان شدند. پس بنابر این بودن وضعیت بد در یونان نمیتواند در این کشور از اجرای معاهده (دبلین دو) جلو ګیری کند و مدافعین مهاجرین منیتوانند با تکیه بر این دلیل از مهاجرین حمایت کنند تا جلو رد مرز شدن آنها را بګیرد. اما در این کشور نیز در موارد خاصی شانس ماندن و رد مرز نشدن وجود دارد، و پروندهای خاصی میتواند مورد حمایت قرارګیرد. از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد: پیوند خانوادګی (به هم رسیدن اعضای یک فامیل که در جاهای مختلف موقعیت دارند و میخواهند با هم یکجا شوند) و یا جلو ګیری از ازهم پاشیدګی خانوادګی (یعنی اګر یک عضو از فامیل در این ګشور قبول شده باشد و بعداُ بقیه اعضای فامیل در این کشور برسند امګان ماندن آنها نیز در این کشور وجود دارد)، اګر کسی در این کشور جواب منفی پناهنده ګی ګرفته باشد و بعداً توانسته است ګدام مدارک دیګری بګیرد، میتواند در این کشور بماند) و اشخاص که به امراض خاصی به شمول مشکلات روانی مبتلا باشد ممکن است از ردمرز شدن به یونان در امان باشد. طبق قانون مهاجرت در این کشور اګر پناهنده که شامل (دبلین دو) بوده و رد مرزی داشته باشد، اګر شش ماه بعد از معرفی خویش به پلیس در صورت که سعی نکرده باشد خود را از مسؤلین مخفی کند، خود به خود از ردمرز معاف خواهد شد و ناګزیر در لیست کسانی قرار خواهد ګرفت که پرونده آنها دوباره بررسی خواهد شد. لذا موارد پیش خواهد آمد که بعضی از مسؤلین مهاجرت عمداً بررسی بعضی از پروندها را به تعویق بیندازند تا شاید بخواهند به کسی کمک کرده باشند. وبلاخره اینکه دفتر مهاجرت وزارت داخله این کشور رد مرز زیر سندان واقعی را به یونان متوقف کرده است

به آدرسهای ذیل کمکهای قانونی خواهید یافت

Gothenburg (Göteborg)

momo@ingenillegal.org :ایمل

0046 (0)704-37 75 24 0046 (0)704-37 75 24: تلفن پیام ګزار

Malmö

asylgruppen@hotmail.com :ایمل

0046 (0)736 59 05 73 0046 (0)736 59 05 73 :تلفن

Stockholm stockholm@ingenillegal.org :ایمل 0046 (0)762 - 44 33 12 0046 (0)762 - 44 33 12 :تلفن The Swedish Network of Asylum and Refugee Support Groups (FARR) Has local groups in several towns. 0225-147 77 :تلفن info@farr.se :ایمل www.farr.se :سایت


 

سویس و دوبیلن 2

 

 

از این کشور اشخاص و ګروهای خاصی (خانوادها با اطفال بسیار خورد، زیر سندان بی سر پرست و اشخاص که امراض خاص دارند) رد مرز نخواهند شد. و اما، چون وضعیت کلی در این کشور هیچګا ثابت و در هر شهر مثل هم نیست، لذا هر شخصی احتمال دارد در معرض رد مرز شدن قرار ګیرد، ولی به کمک یک وکیل مجرب شاید بعضی وقتها برای بعضیها شانسی ماندن وجود داشته باشد. دوتا آدرس زیرین میتواند به شما کمک کند که از مزایای مددهای قانونی برخوردار شوید

Schweizerische Flüchtlingshilfe

Weyermannsstrasse 10

3008 Bern

0041 (0)31 370 75 75 0041 (0)31 370 75 75 :تلفن

info@fluechtlingshilfe.ch :ایمل

www.fluechtlingshilfe.ch :سایت

Solidarité sans frontières Neuengasse 8

3011 Bern

0041-(0)31 311 07 70 0041-(0)31 311 07 70 :تلفن

0041-(0)31 311 07 75 0041-(0)31 311 07 75 :فاکس

sekretariat@sosf.ch:ایمل


انگلستان و دوبیلن 2

 

 

سیاست این کشور در قبال مهاجرین به ګونه است که تمام متقاضیان پناهندګی را که در یونان انګشت نګاری شده است دوباره به یونان بر میګرداند. بطور مثال میتوان از تصمیم تعیین کننده پارلمان لوردهای (حاکمان محلی) این کشور (در مورد پرونده آقای ناصری) که در ماه مارچ دوهزارو نه انجام ګرفت اشاره کرد. در این رای پارلمانی آمده است که رد مرز نمودن پناهندګان از انګلیس به یونان «طبق ماده سه کنوانسیون حقوق بشر اتحاده اروپا نقص شمرده نمی شود» بدلیل اینکه اسناد معتبر که ثابت کنند که یونان پناهنده ګان را رد مرز کشورهای نا امن می کند وجود ندارد. مراکز ارایه خدمات قانونی به مهاجرین به آدرسهای ذیل میباشد

Refugee Action

240A Clapham Road

London SW9 OPZ

0044 (0) 20 7735 5361 0044 (0) 20 7735 5361 :تلفن

0044 (0) 20 7587 3676 0044 (0) 20 7587 3676 :فاکس

www.refugee-action.org.uk :سایت

Refugee Council

240-260 Ferndale Road

London SW9 8BB

0044 (0) 20 7346 6709 0044 (0) 20 7346 6709 :تلفن

0044 (0) 20 7346 6760 0044 (0) 20 7346 6760 :فاکس

info@refugeecouncil.org.uk :ایمل

www.refugeecouncil.org.uk :سایت

Refugee and Migrant Justice Nelson House

153-157 Commercial Road London E1 2DA

0044 (0)20 7780 3200 0044 (0)20 7780 3200 :تلفن

0044 (0)20 7780 3201 0044 (0)20 7780 3201 :فاکس

rlc@rmj.org.uk :ایمل

www.rmj.org.uk : سایت


 

اتریش و دوبیلن 2

 

 

اتریش

در اتریش وضعیت مهاجرین در ارتباط با قرارداد (دبلین دو) بسیار وخیم میباشد. و برکشت مهاجرین دوباره به یونان همیشه اجرا میشود. در ماههای بعدی پارلمان کشور اتریش قانون جدید پناهنده ګی را در این کشور باز بینی و به تصویب خواهد رساند و پیش بینی میشود که وضعیت از این هم بدتر خواهد شد. باز هم اګر مایل باشید در نهایت کشور اتریش را برای پناهندکی انتخاب کنید، حتماً احتیاج به حمایت دارید که آن را میتوانید در آدرس ذیل پیدا کنید

درشهر وین

Asyl in Not

Währingerstraße 59/2/1

سایت انترنتی: www.asyl-in-not.org

1090 Wien

تلفن: oo43- 01 4084210

Deserteurs- und Flüchtlingsberatung

مشاوره حقوقی برای پناهنده ګان

سایت انترنتی: www.deserteursberatung.at

تلفن: 0043015337271 0043015337271

Schottengasse 3a/1/59 staircase (Stiege) 1

طبقه چهارم دروازه ۵۹

1010 Wien

ایمل: info@desertteusberatung.at

همچنان در آدرس انترنتی که در بالا داده شده است، اطلاعات کافی در باره قانون مهاجرت در اتریش و نیز راهنماییهای عملی در جهت درخواست و ګرفتن پناهنده ګی در این کشور به زبانهای آلمانی، انګلیسی،فرانسوی، روسی، سربستانی و آلبانی وجود دارد که شاید کمک کننده باشد


بلژیک و دوبلین 2

 

 

برای اکثر متقاضیان پناهنده ګی در کشور بلژیک تصمیم به برګشت دوباره به کشور یونان جواب داده میشود. اما به ندرت امکان متوقف کردن رد مرز شدن اشخاص محدود وجود دارد. دادګاه های فرانسوی زبان اکثراً دیپورت(ردمرز) به یونان را رد میکنند، اما فقط متقاضیانی میتوانند در خواست دادګاه فرانسوی زبان را کنند که به خوبی زبان فرانسوی را صحبت میکنند. هر سندی که بتواند وضعیت بدی پناهندګی در یونان را به اثبات برساند مهم بوده و به جریان پناهنده کی کمک خواهد کرد. اسناد مثل تجربیات شخصی تان از زندان و یا رفتارهای بد پلیس و غیره. هر متقاضی پناهندګی که از طریق یونان به بلژیک میرسد باید فوراً به وکلای مجرب که آدرس و روش تماس به آنها در ذیل ذکر میشود مراجعه کند

Comité Belge d'Aide aux Réfugiés/ Belgisch Comité voor Hulp aan Vluchtelingen Rue Defacqzstraat 1 b 10

1000 Bruxelles بروکسیل

02/537.82.20 :تلفن

02/537.89.82 :فاکس

سایت انترنتی: www.cbar-bchv.be

 


قرارداد دوبلین 2

 

 

اطلاعات چندی در باره ادامه سفر شما، البته اګر قصد ترک کردن آتن را داشته باشید

!به اُروپا خوش آمدید

اکثر مهاجرین که در آتن می رسند تصمیم ماندن در یونان را ندارند. شما نیز اګر قصد رفتن به کشوری خاصی را دارید شاید بعضی از اطلاعات زیر برای تان مفید واقع شود

در صورت که در یونان ثبت احوال شده باشید، به احتمال زیاد انګشت نګاری نیز شده اید، فرقی نمیکند که روی کاغذ انجام شده باشد و یا مستقیاً بصورت کامپیوتری. این مساله اهمیت از این جهت دارد که اثر انګشت شما وارد بانک اطلاعاتی اتحاده اروپا (اِورُوداک) میشود. به محص اینکه در کشور دیګر عضو اتحاده اروپا وارید شوید و درخواست پناهندګی کنید، مسؤلین آن کشور در خواهند یافت که شما از یونان ګذشته اید

طبق قرارداد معروف (دبلین دو) که بین کشورهای عضو اتحاده اروپا به امضاء رسیده است، هر مهاجری که در کشور دومی درخواست پناهندګی کند به زودی به کشور اولی که همان کشور ورودی می باشد بر ګردانده میشود. فقط درباره زیرسندان مجرد قضیه کمی متفاوت می باشد و آن اینکه آنها در کشور برګردانده میشوند که اولین بار در آن جا درخواست پناهندګی کرده اند. لذا در صورت که اثر انګشت شما را پیدا کنند خود به خود به این معنی است که شما در یونان بوده اید، وبه احتمال زیاد سعی خواهند کرد تا شما را دوباره به یونان برګردانند

در ماهای اخیر شرایط خیلی بدی که مهاجرین در یونان با آن رو برو است، اکثر از مهاجرین و پناهندګان و حمایت کنندګان آنها را وادار بر آن داشته است که در مقابل رد مرزها از کشورهای دیګر اروپا به یونان عکس العمل نشان دهند و به مخالفت با آن اقدام کنند. لذا اګر کمی خوش شانس باشید شاید راه های وجود داشته باشد که ازرد مرز شدن به یونان نجاد پیدا کنید

چون وضعیت مهاجرین در کل در سراسر اروپا پیچیده بوده و مدام در حال تغیرات است. لذا بهتر است قبل از اینکه سفر کنید با اشخاص که تجربه کافی در بخش قانونی دارد در تماس شوید و از آنها در خواست کنید به شما اطلاعات کافی دهند. و همچنان در هر کجای که باشید ختماً به وکیلی احتیاج دارید که تخصص داشته باشد در مورد قرارداد (دبلین دو) که بین کشورهای اتحاده اروپا در باره مهاجرین وجود دارد

اګر امکان داشته با شد به محض اینکه در هر کشور اروپایی میرسید با اشخاصی در تماس شوید که میتوانند به شما در باره آن کشورو وضعیت آنجا اطلاعات کافی و راهنمایی های مفید را ارایه کنند، سعی کنید این کار را قبل از تحویل دادن خود به پلیس که شما را ثبت احوال می کنند انجام دهید. در مورد خود و مخصوصاً در مورد اینکه چګونه واز چه طریقی به آنجا رسیده اید هرګونه اطلاعات که به مسؤلین در جریان اولین مصاحبه خویش ارایه می کنید احتمال دارد علیه شما در مصاحبه های بعدی ګه برای ګرفتن پناهندګی ازشما اخذ میشود، استفاده شود. لذا قبل از اینکه در اولین مصاحبه حضور پیدا کنید باید خوب فکر کنید که چګونه در باره مسیر سفر خویش تا آنجا صحبت میکنید، و اینکه بیان چه اطلاعات را در باره خویش و مسیر سفر خویش مفید میدانید. و از همه مهمتر اینکه اګرقبلاً در کدام ګشور دیګری بوده اید و در آنجا اثر انګشت داده اید، هرګز سعی نکنید که آنرا مخفی نموده و منکرآن شوید، مخصوصاً از وکیل مدافع خویش که سعی در کمک کردن شما دارد. چون برای پلیس آن کشور پیدا نمودن اثر انګشت شما شاید آسانترین کار است

وآخرین توصیه اینکه: اګر کسی بتواند به اثبات برساند که سه ماه بعد از آخرین ثبت احوال خویش، در کشوری دیګری بوده که عضو اتحاده اروپا نیست (مثلاً ترکیه ،صربستان و غیره) می توانید از رد مرز شدن به یونان نجات پیدا کند، چرا که شامل کسانی نمی شود که طبق قرارداد (دبلین دو) با آنها برخورد میشود

واما، چون شرایط مهاجرین و همچنان سیاستهای دول اتحاده اروپا در برخورد با آنها همیشه در حال تغیر است، لذا اطلاعات بالا هرګز برای همیشه ثابت و قابل اعتبارباقی نخواهد ماند. و برای اینکه از اطلاعات تازه برخوردار باشید سعی کنید با آدرس های ذیل که برای تان ارایه میشود در تماس شوید در ذیل آدرس وتماس از کشورهای متفاوت در اختیار تان ګذاشته شده است تا در دادن اطلاعات و در صورت نیازوبودن امکانات آن ارایه کمکهای لازم را برای تان انجام دهند

!سفرخوب وامنیت کامل را برای تان آرزو میکنیم

اطلاعات بالا احتمال دارد تغیر کند چون همان طوری که وضعیت در حال تغیر است ما هم سعی میکنیم اطلاعات تازه تری را در اختیار شما قرار دهیم. اما فراموش نکید که بهر صورتی با سازمانها، وکلا و اشخاضی که طریقه تماس آنها در اختیار تان قرار ګرفته در تماس شوید تا مطمعن شوید از وضعیت تان. و نیز مهم است که شما نیز از تجربیات سفر خویش و اینکه در طول سفرتان با چه مشکلات روبرو شده اید و اګر فکر میکنید برای دیګران نیز مفید خواهد بود، را با ما در میان در میان بګزارید

با تلاش دوست عزیز و گرامی از سایت افغانستان در عصر معاصر.

 

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 18:4 توسط رامین |به گفته پژوهشگران در دانشگاه Yale خمیازه کشیدن، که باعث باز شدن سینوس‌ها که در نواحی چپ و راست بینی واقع شده‌اند، عملی است برای خنک کردن مغز هنگامی که بسیار گرم و داغ شده‌اند.

این پژوهش میگوید خمیازه‌ی بیش از حد می‌تواند نشان‌دهنده‌ی شرایطی همچون آسیب اعصاب مرکزی که در آن درجه حرارت مغز افزایش می‌یابد باشد. از سوی دیگر از آنجا که در بیماران مبتلا به صرع و میگرن، قبل از حملات صرعی یا میگرنی شاهد خمیازه کشیده هستیم، در نتیجه فهم مکانیسم فیزیولوژیک این پدیده می‌تواند به منظور درمان‌ها و پیشگیری‌های مرتبط مورد استفاده قرار گیرد.

مطالعات قبلی نیز نشان داده بودند که قبل از عمل خمیازه کشیدن مغز موشها دچار افزایش دما و بعد از آن دچار کاهش درجه حرارت می‌شود. محققان معتقدند که ماده‌ی مخاطی موجود در سینوس‌ها درست مانند فرآیندی که در یخچال اتفاق می‌افتد دائماْ در حال بخار شدن و گرفتن حرارت رگهای خونی و مایع نخاعی احاطه کننده‌ی خود می‌باشد.

بر پایه‌ی این نظریه خمیازه با ایجاد کششی در آرواره‌ها موجب باز شدن سینوس و در نتیجه ورود جریان هوای تازه و خنک به داخل مغز که دارای حرارت بیش از حد است می‌شود.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 17:57 توسط رامین |


قوانین مهاجرت [ویرایش]

اگرچه آزادی حرکت و کوچ اغلب به‌عنوان حقوق فردی شناخته می‌شود، ولی این آزادی حرکت و کوچ در داخل مرزهای یک کشور وملت است: توسط جایگزینی یا با حقوق قانونی بشری تضمین می‌شود. به‌علاوه، این آزادی اغلب منحصر به شهروندان آن کشور است و افراد دیگر را دربر نمی‌گیرد. در حال حاضر هیچ کشوری آزادی کامل برای رفت و آمد و کوچ کردن را فراتر از مرزهای خود نمی‌دهد وقوانین حقوق بشر بین‌المللی اجازه داخل شدن به مرزهای کشور دیگر را نمی‌دهد.بر طبق ماده ۱۳ اعلامیه بین‌المللی حقوق بشر شهروندان نبایستی ممانعتی در ترک کشور خود داشته باشند.اینجا قوانین مشابهی در مورد ورود افراد غیر شهروند وجود ندارد. آنهایی که تمایز و تفاوت در زمینه‌های قانونی را رد می‌کنند، می‌گویند که آزادی رفت و آمد هم در داخل یک کشور و هم میان کشورهای مختلف یک حق بشری مهم و اساسی است، و سیاستهای محدود کننده مهاجرت، اگر کشورها و دولتهایی این حق آزادی رفت وآمد و کوچ کردن را رد کنند در حقیقت حقوق وآزادی بشریت را رد کرده‌اند. اینجا توجه به این نکته لازم است که آزادی برای حق ورود، به خودی خود برای مهاجران، کار، مسکن، مراقبت بهداشتی یا شهروندی و اقامت را تضمین نمی‌کند.

مواقعی که مهاجرت اجازه داده می‌شود عمدتا انتخابی است. اصول و قواعد انتخابی بودن، مانند سیاست سفید استرالیا به‌طور تدریجی از بین رفته‌است، اما اولویت به افراد تحصیل کرده، ماهر و ثروتمند داده می‌شود. افرادی که امتیازات کمتری دارند، شامل توده افراد فقیر در کشورهای کم درآمد می‌باشند که نمی‌توانند از این فرصتهای مهاجرت استفاده کنند. این عدم واجدیت در برخورد با اصول و قواعد فرصتهای برابر مورد انتقاد قرار گرفته‌است، که (حداقل از لحاظ تئوری) در کشورها و ملت‌های دموکراتیک صدق می‌کند. حقیقت اینست که در ورود برای افراد غیر ماهر بسته‌است، در حالی که در همین حال در کشورهای خیلی توسعه یافته تقاضای بسیار زیادی برای نیروی کار غیر ماهر دارند، و عامل مهم و عمده مهاجرت غیرقانونی می‌باشد. طبیعت و وضعیت متضاد این سیاست – مخصوصا مشکلات مهاجران غیرماهر هنگام استفاده از نیروی کار – هم‌چنین در زمینه‌های اصول و قواعد مورد انتقاد قرار گرفته‌است.

سیاستهای مهاجرت که به‌طور انتخابی آزادی مهاجرت را تضمین می‌کنند، برای افراد مورد نظر دسترسی به شبکه اقتصادی را در کشور میزبان فراهم می‌کنند. معنی دیگر این مسئله، ضررو زیان خالص برای منابع ملی و نیروی کارآمد کشورهای فقیر با از دست دادن اقلیت تحصیل کرده و کارآمد، می‌باشد یا فرار مغزها می‌باشد.. این مسئله هم‌چنین باعث کاهش عدم واجدیت بین‌المللی در استانداردهای زندگی می‌شود، که تحرک و تشویق برای افراد ایجاد می‌کند که به اولین محل مهاجرت کنند. یک مثال دراین مورد«رقابت نیروی کار ماهر» در استخدام کارکنان بهداشتی کشورهای جهان سوم توسط کشورهای جهان اول است.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 17:55 توسط رامین |


تعریف مهاجرت
مهاجر مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
مجموعه عمومی سازمان ملل متحد در سال 1952 گزارش مفصل هیات اختصاصی کمسیون حقوق بشر[7] را استعماع نموده و فیصله نامه ای را به منظور حمایت از حقوق مهاجرین به تصویب رسانید. بر اصل این سند، مهاجرچنین تعریف گردیده است:" واژه ء مهاجر به فردی اطلاق میگردد: که کشوربومی خود را نسبت کمبود ویا محدودیت شرایط اقتصادی و نبود مسایل و امکانات رشد اجتماعی، ترک گفته و به کشور دیگری به منظور حصول مقاصد متذکره، همراه با فامیل ویا به تنهایی جایگزین میگردد". در سایر اسناد بین المللی معمولا به همچو افراد اصطلاح مهاجر اقتصادی[8] نیز اطلاق شده است.هجوم ِ ترکهای مهاجر به اروپا پس از جنگ دوم جهانی سرازیر شدن سیلی از هندوستانیهای تشنه به کار در بریتانیا، موجودیت صدها هزارعرب در فرانسه و حضور یک ملیون و هفتصدهزار مهاجرتاجکستان در روسیه از مثالهای بارز مهاجرین اقتصادی به شمار میروند. یکی از مهمترین اسناد درین زمینه میثاق جهانی دفاع از حقوق مهاجرین کارگر[9] است که فیصله نامه( 158/45) اسامبله عمومی سازمان ملل متحد آنرا به تصویب رسانیده است. ماده دوم این کنوانسیون جهانی چنین حکم مینماید " واژه مهاجرکاگر به کسی اطلاق میگردد که به گونه ای در فعالیتهای اقتصادی کشور دیگری که خود تابعیت آنرا ندارد (بنا به مشکل اقتصادی در کشور اصلی خویش، ازایندولت تقاضای مجوزکار کرده باشد ) ، شامل باشد".

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 17:53 توسط رامین |


تعریف پناهندگی

مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 در شکل بندی و هدفمندی مهاجرتها ، قوانین و مناسبات ِحقوق بین المللی، تعریف و مشخصه ای به پناهنده داده است که فرق بارزی با مهاجر اقتصادی «مهاجر کارگر» دارد. در کنوانسیون اپریل سال 1951 منعقده ژینوا، به پناهنده چنین تعریفی داده میشود: « پناهنده ویا متقاضی پناهنده گی[11] به کسی اطلاق میشود که در کشور بومی اش نسبت فعالیت های عقیدتی، (ایدیالوژیک «سیاسی»)، جنس، نژاد، زبان، ملیت و قوم مورد پیگرد و تعقیب قرار گرفته باشد و یا عملا در خطر شکنجه[12] (روحی و فزیکی )، زندان و مرگ قرار گرفته باشد. فرق بارزیکه میان این دو گروپ اجتماعی موجود است در طرز تفکر، انتخاب محل زیست و نحوه برخورد آنها در اجتماع جدید میباشد. در واقع وجه مشترک میان ایندو گروه همان جلاوطنی و غربت است که به دیدگاه های مختلف از جانب هردو به آ ن نگریسته میشود؛ اولی آنرا خود پزیرفته وبه بهبود وضیعت اقتصادی اش میپردازد در حالیکه دومی خودش را قربانی میپندارد وهر چند که در فضای مطمئن و آرامی به سرمی برد، اما این حالت را تأمیل شده بالای خود مینگرد، زیرا اگر اشکالاتی راکه بدآن در بالا اشاره کردیم وجود نمیداشت، پناهنده هیجگاهی ترک وطن نمی نمود، بهره مند ازشرایط حقوق مدنی کشور اصلی اش میبود و تغیر مکان نمیداد.

 
فرق عمدۀ مهاجر و پناهنده مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

پناهده به عنوان واژه مطرح در مباحثات بين ا لمللى، برميگردد به دوران ننگيين و فاجعه آميز جنگهاى اول جهانى سالهاى (1913-1912 و 1919-1922) که مصادف بود به سالهاى تأسيس مجمع ملتها[1] . طي ايندورانِِِِ متشنج، اهالی كشور هاى در گير جنگ بنا بر عوامل متعدد، كشور بومىخود را ترك مي گفتند واز سرزمين امن ترى پناه گاه مىجستند. جنگهاى متواتر و منازعات منطقوی - داخلي سبب آن ميگرديد تا كميت پناه جويان بيشتر وبيشتر گرديده وباعث درگيریها و كشمكش هاى دیپلوماتيك وسیاسی نیز گردد. ميز هاى مذاكرات سياسي در دهه بيست و دهه چهلم قرن پيش، شاهد مناقشات ومباحثات جنجال برانگيزى درين زمينه بوده اند. اين دوران در آثار جاودان نويسنده گان وشعرای بزرگ همين عصر كه خود قربانيان آن عصر بوده اند با زيبايي های خاصى تجلى يافته است.حدودا نيم قرن تمام ( سال هاى 1919 -1969 ) جامعه جهانى تلاش هاى دوامدار خود براى فراهم آورى راه حل مناسب و برون رفت از اين مشكلات به خرج داد و به راه یافتهای هايي نيز نايل آمد. در پنج دهه ياد شده، با اهميت ترين اسناد جهانى درين راستا شكل گر فتند، تصويب شد ند و به اجرا درآمدند. از جمله ِ براز نده ترين اين اسناد ميتوان از اعلاميه جهانى حقوق بشر، اعلاميه حقوق بشر وشهر وند، اعلاميه جهانى حقوق كودك، میثاق جهانی ِ رفع هر نوع تبعيض نژادى، ميثاق بين المللى حقوق اقتصادی، اجتماعي و فرهنگى،میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی، ميثاق بين المللى منعقدة اپريل سال 1951 در امور پناهنده گان، پرتوكول منعقده سال 1967 در رابطه به حالت حقوقى پناهنده گان، ميثاق منعقده ای سال 1969د ررابطه با دشواريهاى وضيعت پناهنده گان ِ مقيم در افريقا يادهانى كرد كه در حقيقت پشتوانه مستحكمى در دفاع از حقوق بشر به شمار ميروند. كميشنرى عالی سازمان ملل متحد در امورپنا هنده گان[2] و سازمان بین المللی مهاجرین[3] شروع به كار نمودند. كميته ها، مراكزو موسسات حقوق بشر در نقاط مختلف جهان ايجاد گرديدند و اصول نامه معروف پاريس به امضا رسيد كه بر اساس آن، دولتها تشویق به تأسيس نهاد های ملى حقوق بشر[4] گردیدند.در سال 1975 مجمع عمومی سازمان ملل متحد فیصله نامه یی را به تصویب رسانید که مطابق آن کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهنده گان موظف گردید تا با ارایهء گزارش همه جانبه از تطبیق فیصله های سازمان ملل متحد ووضیعت پناهنده گان در جهان و نحوه برخورد با آنان، سازمان ملل وسایر نهاد های جهانی را در جریان قرار دهد. در بیست ودوم ماه نوامبر سال 1984 اعلامیه مشهور« کارتاجینا » به تصویب رسید و کشور های قاره امریکا نیز به فیصله های کنوانسیون ژنیودر امور پناهنده گان صحه گذاشتند.


اما حوادث اخیر از اوضاع نا به سامان جهان نشان میدهد که شهروندان کشور های درگیر جنگ به یک نوع سرگردانی و بی سرنوشتی متداوم درگیرمانده اند. درین نوشته تلاش میشود تا ازتا ازبینش حقوق بین المللی قربانیان خط اول جنگ ها رابه مطالعه بگیریم. به این دسته ازافراد بیگناه که اکثرا قربانیان تضاد های داخلی اند اصطلاح بیجاشده گان[5] ( پناهنده گانیکه بنا به مشکلات متعدد در کشور اصلی خویش بی جا شده اند) اطلاق میگردد.

گونه مثال: کرد های عراق، بیجا شده گان در منطقه بالکان، کشورهای مشترک المنافع... ودر نهایت هم میهنان ما که به گونه ها وعوامل مختلف از یک گوشه سرزمین خود به کناره دیگر وطن وکشورهای همسایه پناه گاه میجویند.مشکل دیگر را وضیعت پناهنده گانی تشکیل میدهد که زادگاه خودرا ترک گفته و به سرزمین دیگری پناه می آورند. نگاهی به وضیعت خود ما نیاز مثال را مرفوع میسازد. برای آنکه به گونه لازم حالت حقوقی این دو گروه رامطابق نورم های پذیرفته شدهء بین المللی بشناسیم، لازم می افتد تا مکثی در باب خصوصیات و تفاوت های مهم بیجاشده گان اعم از مهاجرین و پناهنده گان داشته باشیم وخاصتا اینکه فرق بارز میان آنها چیست؟پناهنده به طور واضح:

ولی در شکل بندی و هدفمندی مهاجرتها ، قوانین و مناسبات ِحقوق بین المللی، تعریف و مشخصه ای به پناهنده داده است که فرق بارزی با مهاجر اقتصادی «مهاجر کارگر» دارد. در کنوانسیون اپریل سال 1951 منعقده ژینوا، به پناهنده چنین تعریفی داده میشود: « پناهنده ویا متقاضی پناهنده گی[11] به کسی اطلاق میشود که در کشور بومی اش نسبت فعالیت های عقیدتی، (ایدیالوژیک «سیاسی»)، جنس، نژاد، زبان، ملیت و قوم مورد پیگرد و تعقیب قرار گرفته باشد و یا عملا در خطر شکنجه[12] (روحی و فزیکی )، زندان و مرگ قرار گرفته باشد. فرق بارزیکه میان این دو گروپ اجتماعی موجود است در طرز تفکر، انتخاب محل زیست و نحوه برخورد آنها در اجتماع جدید میباشد. در واقع وجه مشترک میان ایندو گروه همان جلاوطنی و غربت است که به دیدگاه های مختلف از جانب هردو به آ ن نگریسته میشود؛ اولی آنرا خود پزیرفته وبه بهبود وضیعت اقتصادی اش میپردازد در حالیکه دومی خودش را قربانی میپندارد وهر چند که در فضای مطمئن و آرامی به سرمی برد، اما این حالت را تأمیل شده بالای خود مینگرد، زیرا اگر اشکالاتی راکه بدآن در بالا اشاره کردیم وجود نمیداشت، پناهنده هیجگاهی ترک وطن نمی نمود، بهره مند ازشرایط حقوق مدنی کشور اصلی اش میبود و تغیر مکان نمیداد.روشنفکران قربانیان اصلی این نوع پناهنده گی اند. در اجتماعاتیکه دیکتاتورها حرفهای نهایی را میزنند، آزاد اندیشان مجال فعالیت نمیابند و به ترک وطن مجبورمیشوند. هر چند اقشار مختلف در اجتماعات بشری در مبارزه بخاطر بقای خویش دست در گریبان عالمی از مشکلات هستند ولی از قرار ارقام داده شده در گزارشات بین المللی:« پناهنده گان، مغز اجتماعات شان اند که به گونه های مختلف مجبور به ترک وطن میشوند»[13].در تازه ترین گزارش کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهنده گان چنین آمده است:"مهاجر کسیست که شرایط اقتصادی و بعضی ویژه گیها ویا معاذیراجتماعی( نبود شرایط لازم برای رشد مادی و معنوی خانواده، کمبود محل کار، فقدان شرایط تحصیل، کثافت محیط زیست، عدم موافقت با اخلاق اجتماعی) در کشور اصلی اش قناعت بخش رهایش وی نیست که در نتیجه به شرایط بهتری رهایشی رو میاورد، در حالیکه پناهنده به خواست خود نه، بل چنین شرایطی بنا به احوال و اوضاع سیاسی، نظامی و اجتماعی بالایش تأمیل میگردد. بنآء پناهنده قربانی پیگرد، تعقیبء سیاسی و ایدیولوژیک در جامعه خویش است و یگانه راه نجات را در برون رفت فزیکی از سرزمین آبایی خود میداند که عقلا ومنطقا از آن بیگانه نمیماند".گروپ بزرگ دیگر بیجا شده گان را فراریان اصلی جنگهای منطقوی، آسیب های طبیعی وتناقضات قومی وقبیلوی تشکیل میدهند. رووندا، افغانستان، کانگو، ....از آسیب دیده گان اصلی این معضل اند. افغانستان به تناسب نفوس خویش ، بزرگترین کمیت بیجاشده گان را در جهان دارد. این نوع بیجاشده گان را پناهنده گان سرگردانی که معمولا به گونه دسته جمعی به نزدیک ترین آدرس مطمین ترمراجعه کرده و پناه میجویند، تشکیل میدهند. اینان بصورت معمول جنگ زده گانی اند که تلخترین حوادث را تجربه کرده اند وبا دادن قربانیهای جانی و مالی، خود را به مناطق نسبتأ امن تری میکشانند، محوطه ای میابند، چادری بازمیکنند و در زیر چتری ویا در فضای باز با عالمی از مشکلات ِ متأثراز محیط زیست، وضع جوی، برخورد مردم محل و پولیس با این مهمانان نا خوانده، زنده گی بخور نمیر شانرا آغاز میکنند. ارقام تائید شده نشان میدهد که دو عشاریه هفت ملیون افغان در کشور پاکستان، یک ملیون و هشتصد هزار افغان در کشور ایران در طول جنگهای 25 ساله کوچیده اند. تضاد ها و درگیری های محلی، منطقوی و مذهبی در کشور های قاره افریقا ملیو نها تن از این نوع بیجاشده گان را در برداشت که با قبول صدها هزار تن قربانی، وجدان و ضمیر بشریت را شدیدأ متاثر ساخته است. بنابه تحقیقات مفصل که درین زمینه صورت گرفته، این دسته گروپها ی سر گردان، ا کثرأ بمثابه ارزان ترین نیرویهای کار به بازار های کشورهای میزبان به کار میپردازند و عده ای ازایشان توسط موسسات جهانی مورد مواظبت حدالمقدور قرار میگیرند. ولی اینها قربانیان حوادث مختلف مثلا قاچاق انسان، اعتیاد به مواد مخدره و حوادث جرمی در جامعه جدید نیز میگردند. مافیای بین المللی ِ سازمان یافته وگروپ های ترورستی، بهترین و متبارزترین افراد شانرا از میان جوانان تشنه به کار و آواره ای این نسل تباه شده سربازگیری میکنند و آنانرا قربانی وحشتناکترین سرنوشت ها میسازند.

از انشارات کانون توسعه و تعاون افغانستان

 
پناهنده و پناهندگی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

«هركس حق دارد دربرابر تعقيب، شكنجه و آزار، پناهگاهى جستجو كند و در كشورهاى ديگر پناه اختيار كند» (ماده‌ی 14 اعلامیه جهانی حقوق بشر)

«هر انسانى بر طبق شريعت حق انتقال و انتخاب مكان براى اقامت در داخل يا خارج كشور را دارد و در صورت تحت ظلم قرار گرفتن مى‌تواند به كشور ديگرى پناهنده شود. و بر آن كشور پناه‌دهنده واجب است كه با او مدارا كند، تا اين كه پناهگاهى برايش فراهم شود. با اين شرط كه علت پناهندگى به خاطر ارتكاب جرم طبق نظر شرع نباشد.» (ماده‌ی ۱۲ اعلاميه حقوق بشر اسلامى)

میلیون‌ها آواره و پناهنده، پیامد نزدیک به سه‌دهه جنگ و خشونت در افغانستان است که هرازگاهی با چالش‌های تازه‌ای از سوی دولت‌های محل اقامت‌شان مواجه شده و رنج می‌برند. جریان مهاجرت و عبور از راه‌های قاچاق که امروزه به یگانه راه ممکن برای فرار از وضعیت ناآرام کشور، تبدیل گردیده است، بحثی دیگری است که همواره هموطنان ما را با خطر‌های جدی روبه‌رو نموده و جان صدها نفر از مهاجران را گرفته و می‌گیرد.

مهم‌ترین چالش فراراه پناهجویان و پناهندگان کشور ما، برخورد سلیقه‌ای و غیر قانونی برخی از دولت‌‌ها است که بدون در نظر داشتن اصول کنوانسیون بین‌المللی1951 ژنو، معطوف به امور پناهندگان و پروتکل تکمیلی 1967 این کنوانسیون در مورد وضعیت پناهندگان، دست به اذیت و آزار و اخراج اجباری پناهجویان و پناهندگان افغانی می‌زنند.

به نظر می‌رسد در مواردی خاص، بحث پناهندگان افغانی تبدیل به نوعی بحث سیاسی در روابط بین دولت‌ها شده و کشور‌های میزبان پناهندگان در تلاش اند تا به بهانه‌ی وجود آن‌ها امتیازهای سیاسی از دولت افغانستان و جامعه‌ی‌ جهانی در عرصه‌ی روابط بین‌المللی، امتیازهای سیاسی بدست آورند. جریان محکومیت و اعدام تعداد زیادی از شهروندان افغانی توسط دولت ایران و طرح بحث اخراج پناهندگان به‌خصوص توسط دو دولت ایران و پاکستان که بیشترین میزان پناهنده را در خود جای داده‌اند، هرازگاهی، می‌تواند نمونه‌های آشکار در این زمینه باشند.

بی‌دلیل نخواهد بود که دولت ایران همه‌ساله به‌خصوص در سه‌سال اخیر، در بد‌ترین فصل سال (فصل سرما و برف) دست به اقدامات گسترده در مورد اخراج تعدادی زیادی از پناهندگان افغانی زده و همزمان با شروع دور خاصی از تحولات در کشور، تعدادی زیادی از شهروندان افغان را که متهم به ارتکاب جرایم‌اند، اعدام می‌کند.

تنها در سال1387 به تعداد 289510 نفر صرف از ايران به‌صورت اجباري از مرزهاي اسلام‌قلعه و زرنج ردمرز شده‌اند[1].

 

پناهنده:

مبتنی بر تعریفی که کنوانسیون 1951 ژنو از پناهنده داده است، پناهنده به كسى گفته می‌شود كه به علّت ترس موجّه (اين‌كه به خاطر ارتباطش به نژاد يا مذهب يا مليّتی يا عضويت در بعضى از گروه‌هاى اجتماعى يا داشتن عقايد سياسى، تحت شكنجه قرار گيرد) در خارج از كشور محل سكونت عادى (كشور اصلى خود) به سر مى‌برد و نمى‌تواند، يا به علّت ترس مذكور نمى‌خواهد، خود را تحت تابعيت آن كشور قرار دهد. افراد فاقد تابعيت نیز می‌تواند از حقوق و امتیازهای پناهندگی در کشور محل اقامت‌شان، استفاده نمایند.

در تعریف کنوانسیون از پناهده، دو اصل مهم وجود دارد که با وجود این دو اصل، پناهندگی مصداق پیدا نموده و پناهجو از حقوق و امتیازهای پناهندگی، سود می‌برد. این دو اصل  شامل "ترس از شکنجه" و "موجه بودن این ترس" است.

مبتنی بر این تعریف و باتوجه به مشکلات چندین‌ساله‌ی کشور ما، هیچ منطقی نمی‌پذیرد که مهاجران افغانی، پناهنده نبوده و مستحق حقوق و امتیاز‌های پناهندگی نباشند. بنا براین‌هر پناهجوی افغان در هرجایی از جهان، مستحق حقوق و امتیازهای پناهندگی است که باید از سوی کشورهای محل اقامت مورد احترام باشد.

اگرچه ادعا می‌شود پس از سقوط اداره‌ی طالبان و شکل‌گیری حکومت جدید وضعیت در کشور امن‌تر شده و شرایط برگشت پناهندگان به کشور، فراهم گردیده است. این استدلال بیشتر از طرف دولت‌هایی بیان می‌شود که علاقه ندارند به پناهجویان افغان فرصت پناهندگی داده و به آن‌ها کمک کنند.

اما مبتنی بر تعریف کنوانسیون از پناهنده، وجود ناامنی و جنگ در شرایط فعلی کشور از مهم‌ترین عناصری است که می‌تواند درخواست پناهجویان افغان را در کشورهای جهان، به‌صورت کلی توجیه نماید.

واکنش سازمان عفو بین‌الملل، معطوف به تصمیم حکومت استرالیا در رابطه به‌پناهجویان افغانی و سریلانکایی دلیل محکمی است که نمی‌توان پناهندگان افغان را در بیرون از کشور، مستحق شرایط پناهندگی ندانیست. در این واکنش می‌خوانیم:

« این جای تعجب است که دولت استرالیا اعلام کرده که افغانستان آنقدر امن است که افغان‌ها دیگر اجازه‌ی ورود به استرالیا را ندارند، این حرف مقام‌های استرالیایی کاملا خلاف واقعیت است و سازمان عفو بین‌الملل نمی‌داند که آن‌ها برچه اساسی چنین حرفی را زده‌اند. ما نگران این هستیم که پناهجویانی که در حال حاضر در جزیره‌ی کریسمس منتظر دریافت تقاضای پناهندگی خود هستند، به‌نحوی مثل زندانیان در بند قرار گیرند.»

سام ظریفی، نماینده‌ی این سازمان همچنین گفته است: «کسانی که در جستجوی پناهندگی به دولت استرالیا رو آورده‌اند، حق و حقوقی دارند و ما انتظار داریم که دولت استرالیا این حقوق را رعایت کند.» به‌گفته‌ی آقای ظریفی نگرانی دیگر سازمان عفو بین‌الملل این است که «ممکن است تصمیم استرالیا برکشورهای دیگری که با پناهجویان افغان روبه‌رو هستند، نیز تاثیر بگذارد و آن‌ها نیز تصمیم مشابهی بگیرند درحالی‌که ما می‌دانیم که اوضاع افغانستان نا‌امن است و درخواست پناهجویان افغان درخواست به‌حق است[2]

از لحاظ قانونی و مبتنی بر اسناد بین‌المللی در صورت‌که شخصی با داشتن ترس موجه از کشوری دیگری پناه می‌جوید، کشور مورد تقاضا مکلف است تا درخواست او را پذیرفته و پناه بدهد.

ماده‌ی ۳۱ كنوانسيون ۱۹۵۱ ژنو در خصوص پناهندگانى را كه به صورت غيرقانونى در كشور دوم  پناهنده شده‌اند و به‌سر مى برند، می‌گوید

«۱. دولت هاى متعاهد، پناهندگانى را كه مستقيماً از سرزمينى كه در آن جا زندگى [مى كرده] و آزادى شان در معرض تهديد بوده و بدون اجازه به سرزمين آن‌ها وارد شده‌اند يا در آن جا به سر مى‌برند، به خاطر اين كه بر خلاف قانون وارد سرزمين آن‌ها شده‌اند يا در آن جا به سر مى‌برند، مجازات نخواهند كرد. مشروط به اين كه [خود را] فوراً به مراجع مربوط معرفى كرده، دلايل قانع‌كننده‌ى براى ورود يا حضور غيرقانونى ارائه دهند.

۲. دول متعاهد نسبت به رفت وآمد اين قبيل پناهندگان محدوديت‌هايى غير از آنچه لازم باشد، قايل نخواهند شد... و محدوديت مزبور فقط تا موقعى خواهد بود كه وضع اين قبيل پناهندگان در كشور پناه‌پذير، تعيين نشده است يا اجازه‌ی ورود به‌كشور ديگرى را تحصيل نكرده‌اند.»

این در حالی است که با پناهندگان افغان در سراسر دنیا به‌خصوص در کشورهایی مثل ایران، ترکیه، پاکستان و در برخی از موارد یونان، برخورد کاملا غیر قانونی صورت گرفته و برخلاف حقوق مندرج در اسناد بین المللی، پناهندگان افغانی مورد بد رفتاری و خشونت قرار گرفته و می‌گیرند.

چندی پیش سایت دویچه وله مصاحبه‌ی را با خانم شرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و فعال حقوق بشر در ایران، انجام داده و از او در مورد برخورد دولت ایران با پناهندگان افغانی پرسیده بود. خانم عبادی ضمن تأیید بد‌رفتاری‌ها و خشونت دولت ایران در برابر پناهندگان افغان گفته بود[3]:

«مشکل بزرگ افغان‌ها در ايران از ابتداي انقلاب شروع شد. يعني در ابتداي انقلاب آن زماني که افغانستان در اشغال نظامي اتحاد جماهير شوروي بود، درهاي ايران را به روي افغان‌ها باز کردند. گفتند که اسلام مرز ندارد شما مي‌توانيد به کشور اسلامي ايران بياييد. افغانهاي زيادي به ايران آمدند. اما دولت ايران متاسفانه به آنها برگه‌ی اقامت يا پناهندگي نداد. همين سرآغاز مشکلات زيادي براي افغان‌هايي شد که در ايران زندگي مي‌کردند. اين‌ها چون اجازه‌ی اقامت نداشتند، مجبور شدند وقتي کار مي‌کنند کمتر از آنچه قانون گفته بود، دستمزد بگيرند، پولشان را حتي توی [در] بانک نمي‌توانستند بگذارند، ازدواجشان را نمي‌توانستند ثبت کنند و فقط ازدواج شرعي مي‌کردند. همچنين بچه‌هاي‌شان چون شناسنامه نداشتند، مدرسه [مکتب] نمي‌رفتند. متإسفانه تعداد زيادي از بچه‌هاي افغان به اين ترتيب بي‌سواد بار آمدند.

اين‌ها سرآغاز مشکلات اجتماعي ديگري براي افغان‌ها در ايران شد. با اين‌ها بدرفتاري شد، اين‌ها باعث شد تحت ستم مردم و دولت قرار بگيرند، و در نتيجه واکنش عصبي هم از خود نشان دهند و اين مسإله هي به تدريج تشديد مي‌شد. ظلمي که به افغان‌ها صورت مي‌گرفت، بيشتر مي‌شد، از آن طرف خشونت بيشتر مي‌شد و اين‌ها همديگر را تشديد مي‌کردند.»

خانم عبادی ادامه می‌دهد:

« دولت ايران با افغان‌ها مطابق قوانين بين‌المللي رفتار نکرده است. براي اين‌که ... اگر به‌افغان‌ها اجازه‌ی ورود به ايران را دادند بايستي به آنها از همان موقع کارت پناهندگي يا کارت اقامت مي‌دادند. افغان‌ها تبديل شدند به کارگرهاي ارزان قيمت در ايران.

افغان‌هايي که در ايران متهم بوده و زندانی هستند، متإسفانه از وضعيت مالي خوبي برخوردار نيستند. امکان اين‌که خودشان وکيل بگيرند معمولا ندارند. مطابق قانون، دادگاه وکيلي براي آنها تعيين مي‌کند که به آن وکيل تسخيري مي‌گويند. وکلاي تسخيري متاسفإنه دل نمي‌سوزانند. اين باعث مي‌شود که حقيقت در بسياري موارد کشف نمي‌شود.[نشود] »

عین کار را ولی با مقیاس کمتری دولت پاکستان در مورد پناهندگان افغان عملی نموده است. در شرایط فعلی پناهندگان زیادی در پاکستان حضور دارند که هیچ سند یا مدرکی ندارند تا پناهندگی آن‌ها را گواهی دهد. معمولا این گروه از پناهندگان همیشه مورد بد‌رفتاری نیروهای امنیتی این کشور بوده و به‌انجای مختلف مورد آزارواذیت از اخراج دسته‌جمعی گرفته تا لت‌وکوب، زندان و اخاذی توسط نیروهای امنیتی، قرار دارند. این گروه از پناهندگان فرصت‌های کاری کمتری داشته و همیشه تحت تعقیب پولیس کشور محل اقامت‌شان قرار دارند.

مقدمه کنوانسیون بین‌المللی امور پناهندگان (1951 ژنو) به حقوق و آزادی‌های پناهندگان تأکید نموده و توصیه می‌کند تا برنامه‌هایی از طرف دولت‌های عضو سازمان ملل متحد ایجاد شود که پناهنده بتواند از حقوق اولیه خود مثل حق حیات، حق آزادی، حق عبورومرور، حق آموزش و پرورش، حق کار، حق تأمین معیشت و ... برخوردار باشند.  

مطابق با این کنوانسیون دولت‌های عضو مکلف‌اند تا در برخورد با پناهجویان مواردی چون عدم تبعیض، (ماده‌ی 3) آزادی عقیده و دین، ( ماده‌ی 4) اشتغال با دستمزد مناسب، (ماده‌های 7 - 18- 19) حق استفاده از امتیازهای جیره‌بندی شده به‌صورت مساوی با اتباع کشور پناه‌دهنده، (ماده‌ی 20) آزادی رفت و آمد، (ماده‌ی 26) آموزش و پرورش، (ماده‌ی 22) را در نظر داشته باشند.

این در حالی است که پناهندگان افغان در بسیاری از کشور‌هایی که پناه برده‌اند نمی‌توانند از فرصت‌های تعلیمی و تحصیلی استفاده کنند. ایران به عنوان یکی از کشورهایی که بیشترین تعداد از پناهندگان افغان را در خود جای داده است، مقرراتی جدی را در برابر برنامه‌های تعلیمی و تحصیلی پناهندگان افغان وضع نموده و هرازگاهی به‌خصوص در سال‌های اخیر با صدور بخش نامه‌هایی ورود محصلان افغان را به دانشگاه‌های ایران ممنوع نموده و پس از مدتی این بخش‌نامه با صدور بخش‌نامه‌ی دیگری به تعلیق گذاشته می‌شود. مکتب‌های ایرانی به‌سختی دانش‌اموزان افغان را می‌پذیرند و در موارد متعدد از بسته‌شدن مکتب‌های خصوصی افغانی توسط دولت ایران در این کشور، گزارش شده است.

در پاکستان نیز پناهندگان افغان مشکلات خاص خودشان را داشته و از فرصت‌های بسیار کمی در زمینه‌های تعلیم وتربیت، تحصیلات عالی و کار، برخوردار بوده‌اند.

پناهندگان افغان نه‌تنها در ایران و پاکستان بلکه در بسیاری از کشور‌های جهان با مشکل مواجه‌اند. دولت‌های اروپایی مشکلات زیادی را در برابر پناهندگان افغان ایجاد نموده و در مواردی شاهد بی‌سرنوشتی طولانی‌مدت و اخراج اجباری پناهندگان افغان از این کشور‌ها بوده‌ایم.

ماجراها و رنج‌های تلخ پناهندگان افغان در راه رسیدن تا کشور پناهنده‌پذیر، واقعیت دیگری است که هرازگاهی خبر تأثرآوری را از آن، از طریق رسانه‌ها می‌شنویم.

گزراش‌های برخورد پولیس ترکیه با افغان‌هایی که می‌خواهند به‌صورت قاچاق از این کشور به اروپا بروند، حادثه‌ی غرق‌شدن قایق‌های پناهجویان افغان در آب‌های استرالیا و یونان و ده‌ها خبری دیگر، بخش از رنج‌های پناهندگان افغان است که شرایط و وضعیت بر آنان تحمیل نموده است.

به قلم: م. ع. بشارت

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 17:36 توسط رامین |


مهاجرت از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد این مقاله نیازمند تمیزکاری است. لطفاً تا جای امکان آن‌را از نظر املا، انشا، چیدمان و درستی بهتر کنید، سپس این الگو را از بالای مقاله بردارید. محتویات این مقاله ممکن است غیر قابل اعتماد و نادرست یا جانبدارانه باشد یا قوانین حقوق پدیدآورندگان را نقض کرده باشد. برای اثبات‌پذیری کامل این مقاله به منابع بیشتری نیاز است یا منابع ارائه‌شده به‌درستی ارجاع داده نشده‌اند. لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع با ارایهٔ منابع معتبر این مقاله را بهبود بخشید. مطالب بی‌منبع در آینده مردود و حذف خواهندشد. جمعیت مهاجر به‌عنوان درصدی از جمعیت کل کشور مشخص شده است.)      بیش از پنجاه درصد      بیست تا پنجاه درصد      ده تا بیست درصد      چهار تا ده درصد      یک تا چهار درصد      کمتر از یک درصد      اطلاعاتی دردست نیست
مهاجرت عبارت‌است از جابه‌جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می‌کنند. دلیل دوم می‌تواند شرایط و عوامل مساعد جذب کننده مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر و مسکن بهتر در مقصد مهاجرت باشد. اگرچه مهاجرت بشر برای مدت صدها هزار سال وجود داشته و دارد، «مهاجرت» در مفهوم مدرن به حرکت و کوچ افراد از یک ملیت- کشور به کشور دیگر، که در آنجا شهروند نیستند، محسوب می‌شود. مهاجرت به‌طور ضمنی به اقامت درازمدت با مهاجرت اطلاق می‌شود توریستها و بازدید کنندگان موقتی و کوتاه مدت به‌عنوان مهاجرت شناخته نمی‌شوند؛ اما با وجود این، مهاجرت فصلی کارگران و نیروی کار (به‌طور نمونه برای مدت کمتر از یک سال) اغلب به‌عنوان شکلی از مهاجرت بحساب می‌آیند. میزان جانی مهاجرت، درشرایط کامل بالا ولی در شرایط مرتبط پایین است.بر طبق آمار تخمینی سازمان ملل متحد در حدود ۱۹۰ میلیون مهاجر بین‌المللی در سال ۲۰۰۵ وجود داشته‌است، که ۳٪ از کل جمعیت دنیا را شامل می‌شود. ۹۷٪ بقیه جمعیت دنیا در کشورها و محلهایی زندگی می‌کنند که به دنیا آمده‌اند یا به‌طور خانوادگی زندگی کرده‌اند. عقاید جدید در مورد مهاجرت به توسعه و پیشرفت مربوط می‌شود، مخصوصا در قرن نوزدهم میلادی به ملیت‌ها و کشورهایی با معیارهای مشخص شهروندی پاسپورت وکنترل دائم و مستمر مرزها وحدود و قانون ملیت وجود داشته‌است.شهروندی و تابعیت یک کشور- ملیت به یک نفر خارجی و بیگانه حق اقامت در آن کشور و منطقه می‌داد، ولی اقامت بخاطر مهاجرت منوط به شرایط بود که توسط قانون مهاجرت تعیین می‌شود. مهاجرت بدون تایید رسمی می‌تواند طبق این قوانین یک خلاف تلقی شود و حتی اگر آن به‌عنوان خلاف تعریف نشود، دولتها معمولاً برای مهاجرت غیر قانونی بازداشت و حبس تعیین می‌کنند. این ملیت ها- کشورها هم‌چنین مهاجرت را یک مورد سیاسی، با تعریف وطن و تابعیت اصلی یک ملت را که به عنوان میراث شراکتی نژادی و یا فرهنگی اصلی به‌شمار می‌آید، در بیشتر موارد مهاجرت شرایط نژادی و فرهنگی مختلفی پیدا می‌کند. این مسئله باعث تنش‌های اجتماعی ترس و واهمه از خارجی و برخورد و مقابله با هویت ملی وبومی، در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به حساب می‌آید. کشورهای مهاجرپذیر نیز از نیروی کار مهاجران نفع می‌برند. بسیاری از کشورهای صنعتی برای گردش اقتصاد خود به نیروی کار ارزان مهاجرین نیاز دارند. مهاجران به‌ویژه در بخش‌های کشاورزی، ساختمان، رستوران‌داری و هتل‌داری، مراقبت از سالمندان، نظافت و خدمتکاری منازل مشغول به کار هستند. حتی در درون اتحادیه اروپا نیز انجام کار محدودیت‌های اقامتی برای بعضی از کشورها دارد و این امر رسماً به مهاجرت و کار غیرقانونی دامن می‌زند. در واقع در بحث‌های مربوط به مهاجرت غالباً چنین جلوه داده می‌شود که مهاجرین خود را به زور به جوامع مرفه‌تر تحمیل می‌کنند. در این میان نه تنها به علل مهاجرت، که ریشهٔ بسیاری از آنان، مناسبات اقتصادی جهانی است، اشاره نمی‌شود، بلکه در مورد منافع سرشاری که از راه مهاجرت قانونی و غیرقانونی نصیب سوداگران می‌گردد نیز سکوت می‌شود.[۱] محتویات  [نهفتن]  ۱ آمارهای جهانی مهاجرت۲ انواع مهاجرت۳ آثار مهاجرت ۳.۱ مهاجرت و زنان ۴ علل مهاجرت ۴.۱ موانع مهاجرت۴.۲ مزایای مهاجرت ۵ تفاوت برداشت‌ها و انتظارات از مهاجرت۶ قوانین مهاجرت۷ جستارهای وابسته۸ پانویس۹ منابع۱۰ پیوند به بیرون آمارهای جهانی مهاجرت [ویرایش] آمارهای مهاجرت به افرادی اشاره می‌کند که از یک کشور به کشور دیگری، برای مثال، مهاجران نسل اول، مهاجرت کرده‌اند. در موارد غیر رسمی، اصطلاحاتی مانند، «مهاجر»، یا «خارجی» اغلب برای نشان دادن ویژگیهای نژادی و قومی اقلیتهای مهاجر، بدون توجه به محل تولد یا شهروندی آنها استفاده می‌شود. برطبق «گزارش منشیگری عمومی سازمان مهاجرت بین‌المللی و توسعه» بیشتر مهاجران بین‌المللی در کشورهای توسعه یافته دارای درآمد بالا یعنی در حدود ۹۱ میلیون در سال ۲۰۰۵ می‌باشند. کشورهایی که درآمد کم یا کمتر از حد متوسط را دارند، دارای ۵۱ میلیون مهاجر بین‌المللی می‌باشند. تعداد کل مهاجران بین‌المللی در ایالات متحده آمریکا در بیشترین حد آن، یعنی ۳۹ میلیون نفر است. بالاترین درصد مهاجران در نیروی کار و کارگران در کشورهای حوزه خلیج فارس محاسبه شده که ۹۰٪ در امارات متحده عربی، ۸۶٪ در قطر، ۸۲٪ در کویت، ۶۴٪ در عمان که این جریان مهاجرت فقط از کشورهای فقیر به کشورهای ثروتمند نمی‌باشد: در حدود یک سوم مهاجران بین المللی از یک کشور توسعه یافته به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند. در اروپا، فقط لوکزامبورگ این میزان را با ۴۵٪ نیروی کار خارجی دارد. در کشور سویس، ۲۲٪ از نیروی کار از خارجیان تشکیل می‌شود، اما در کشورهای دیگر اروپایی، کمتر از ۱۰٪ خارجی هستند (کلمه خارجی معادل کلمه مهاجر نیست). در ۴۱ کشور، بیش از یک پنجم جمعیت از مهاجران خارجی تشکیل شده‌است. انواع مهاجرت [ویرایش] مهاجرت خارجی، بین کشورها صورت می‌گیرد و مهاجران از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می‌کنند در حالی که مهاجرت داخلی جابه‌جایی بین نواحی داخلی یک کشور است. حرکت روزانه مردم از حومه‌ها و شهرک‌های اطراف به داخل شهرهای بزرگ برای رفتن به محل کار یا استفاده از خدمات داخل شهرها، نوعی مهاجرت داخلی است که به آن مهاجرت روزانه گفته می‌شود.در این نوع مهاجرت مردم در شب به محل سکونت خود بازمی‌گردند. حرکت کوچ‌نشینان و جابه‌جایی کارگران از شهرها به روستاها در فصل میوه‌چینی، نوع دیگری از مهاجرت داخلی است که به آن مهاجرت فصلی می‌گویند. پناهندگی نوعی از مهاجرت خارجی است که عوامل دافعه در مبدا؛ مردم را مجبور به نقل مکان می‌کند. به‌عنوان نمونه، تشکیل دولت اسراییل زمینه ساز پناهندگی بسیاری از فلسطینیها به اردن، مصر، سوریه و لبنان شد. حمله شوروی به افغانستان و جنگ‌های داخلی در آن کشور، باعث پناهندگی افغانها به ایران و پاکستان گردید. خشک‌سالی، قحطی و جنگ‌های داخلی باعث پناهندگی سکنه اتیوپی به کشورهای مجاور شد. برخی مهاجرت‌های خارجی با هدف دستیابی به منابع طبیعی و ثروت و یا دستمزد و رفاه بیشتر انجام می‌پذیرد که به آن مهاجرت اختیاری گفته می‌شود.در این گونه مهاجرت‌ها کشور مبدا دچار مشکلات اقتصادی است. به‌عنوان نمونه مهاجرت اروپاییان به آمریکا، استرالیا، کانادا و آفریقا در قرن نوزدهم یک مهاجرت اختیاری است. مهاجرت کارگران ترکیه به آلمان غربی پس از جنگ جهانی دوم، و مهاجرت مردم اتریش، مجارستان، یوگسلاویبه آلمان پس از سال ۱۹۸۹ نیز مهاجرت‌های اختیاری هستند. آثار مهاجرت [ویرایش] طبق برآورد سازمان‌های مدافع حقوق بشر، سالانه بین ۶۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار انسان توسط قاچاقچیان از مرزها عبور داده شده و به فروش می‌رسند که ۸۰ درصد از این افراد دختران و زنان هستند. بسیاری از این افراد به کارهای سیاه و غیرقانونی واداشته می‌شوند، و مورد استثمار و بدرفتاری قرار می‌گیرند.[۱] در وضع قوانین مربوط به مهاجرین، به‌جای پذیرفتن آنان به‌عنوان شهروندان جامعه، کنترل آنان به‌عنوان حاشیه‌نشینان جامعه مد نظر قرار می‌گیرد. به این ترتیب مهاجرین آخرین حلقه‌های زنجیر سلطهٔ قدرتمندان را با هستی خود تنیده می‌بینند و زنان مهاجر رنگ جنسیتی را در شمایل این زنجیر باز می‌شناسند.[۱] مهاجرت و زنان [ویرایش] اگرچه زنان نیز مانند مردان، به دلایل مختلفی از جمله دلایل سیاسی، وجود جنگ و یا فرار از فقر و گرسنگی مهاجرت می‌کنند، اما تعداد زیادی از زنان مهاجر هم از نظر اقتصادی به مردان وابسته هستند، و هم قوانین مهاجرت، اقامت آنان را به زندگی با مردان منوط می‌سازد. زنانی که به‌عنوان همسر، به مردی که ساکن یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است ملحق می‌شود، اجازهٔ اقامت‌ش در صورت جدایی از شوهر لغو می‌شود. به این ترتیب خطر استثمار جنسی و اقتصادی زنان مهاجر به طرز چشمگیری وجود دارد و این زنان در معرض انواع و اقسام تعرضات قرار دارند.[۱] طبق آمار رسمی تعداد زنان مهاجر که در درون مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا به کارهای غیرقانونی اشتغال دارند، ۴۴ درصد و آمار زنان بیکار ۱۹ درصد کل زنان مهاجر در این کشورها است. به این ترتیب زنان مهاجر در درون خانواده به‌علت وابستگی اقامتی به مرد استثمار می‌شوند، در محیط کار از کمی دستمزد و شرایط دشوار کاری در رنج‌اند، و در جامعه به‌عنوان زن مهاجر در مقابل سیاست‌ها و اعمال خشونت‌آمیز نژادپرستانه قرار دارند.[۱] علل مهاجرت [ویرایش] تئوریهای سنتی مهاجرت بین موارد «عوامل رانده شدن» و عوامل جذب وکشش«تفاوت و تمایز قائل می‌شوند که عوامل راندن و رانده شدن در وهله اول به تحریک و انگیزش افراد برای مهاجرت از کشور مبدا باعث می‌شود. این موارد مانند مهاجرت اقتصادی یا کاری (معمولا مهاجرت نیروی کار)، تفاوتهایی در میزان و سطح دستمزدها عوامل مهم و تعیین کننده هستند. افراد فقیر از کشورهای کمتر توسعه یافته یا در حال رشد»می توانند" استانداردهای بالای زندگی در کشورهای توسعه یافته بیش از کشور اصلی خود داشته باشند.فرار از فقر و نداری یک عامل سنتی رانده شدن، فراهم وموجود بودن استخدام |شغل به عامل جذب کنندگی و کشش مربوط می‌شود. مهاجران می‌خواهند که مبالغی به افراد خانواده و فامبل خود بفرستند. بلایای طبیعی می‌تواند جریان مهاجرت ناشی از فقر ونداری را شدت بخشد. این نوع از مهاجرت ممکن است در کشور مقصد مهاجرت غیرقانونی باشد (مهاجرت از این نوع می‌تواند در بعضی از کشورها غیرقانونی تلقی شود ولی یک مورد خلاف نمی‌باشد). مهاجرت به کشورهای دیگر بعضی وقتها در شکل کنترات و قرارداد استخدام می‌باشد: کارمندان اتحادیه‌های چند ملیتی، بین‌المللی تشکیلات غیر دولتی و سرویسهای دیپلماتیک می‌توانند در مناطق و کشورهای فرادریایی کار کنند. آنها اغلب به‌عنوان «افراد مقیم خارج» ملاحضه می‌شوند و شرایط آنها برای استخدام همانند یا بهتر از افراد بومی است که در کشور میزبان برای کار(برای کار مشابه) درخواست می‌کنند. برای بعضی از مهاجران، آموزش یک عامل جذب و کشش اولیه (توجه کنید که دانشجویان با ویزای محدود]اغلب به‌عنوان مهاجر ان تعریف نمی‌شوند.مهاجران)بازنشسته از کشورهای ثروتمند به کشورهای با هزینه‌های پایین با آب وهوای بهتر ومناسب تر، نیز نوع جدیدی از مهاجرت بین‌المللی است. یک مثال از مهاجرت به شهروندان بازنشسته بریتانیایی| انگلیسی به اسپانیا است. بعضی از مهاجران علائق خود را به اقامت در کشوری با دلایل مربوط به فرهنگ یا بهداشت تعیین می‌کنند، که افراد جوان از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته برای ابراز علایق و عقاید خود و بیان آنها در مقابل موسسات یا بخاطر احتیاجات و نیازهای خود مستقیما به محیط‌های فرهنگی دیگر مهاجرت می‌کنند. عوامل راندن غیر اقتصادی شامل تعقیب (مسائل مذهبی یا موارد دیگر)، گاهی سوء استفاده، زورگویی و ارعاب، تصفیه نژادی و حتی قتل عام بخاطر افراطگرایی و رادیکالیسم و در خطر بودن افراد غیر نظامی در حین جنگ، حرکتهای سیاسی که به‌طور سنتی هجوم پناهندگان رابرای فرار از دیکتاتوریسم برای مثال می‌باشند. بعضی مهاجرت‌ها بخاطر دلایل شخصی هست، براساس روابط بین اشخاص| روابط فیمابین(برای مثال بودن با خانواده یا رسیدن به شخص مورد علاقه). در موارد کمی، یک نفر به کشور جدیدی در فرم انتقال وطن پرستی دوری و فرار از دادگاه کیفری(برای مثال اجتناب از بازداشت که (یک مورد منفی) برای حرکت و اقدام شخصی است. موانع مهاجرت [ویرایش] موانع مهاجرت فقط مسائل قانونی نیستند بلکه موارد طبیعی هم خیلی نیرومند هستند. مهاجران هنگام ترک کشورشان باید خیلی چیزهای مورد علاقه را از قبیل: خانواده، دوستان، شبکه حمایتی، و فرهنگ خود راهم ترک گویند.آنها هم‌چنین باید دارایی‌های خود را به مقدار زیاد به پول نقد تبدیل کنند که خرج مسافرت ومهاجرت خود را تامین کنند. وقتی که آنها به کشور جدید می‌رسند با خیلی چیزهای غیرمطمئن و پیش بینی نشده مانند پیدا کردن کار، محلی برای زندگی کردن، قوانین جدید، الگوهای فرهنگی جدید، زبان جدید یا مسائل مربوط به لهجه زبانی، احتمالا فاشیسم و نژادگرایی و سایر رفتارهای مخالف خود و خانواده خود مواجه می‌شوند. این موانع مهاجرت بین‌المللی را محدود می‌کنند، سناریوهایی در مورد مهاجرت جمعیت به «به‌صورت انبوه» به قاره‌های دیگر، ایجاد و افزایش مشکلات جمعیت انبوه، و مشکلاتی ایجاد شده توسط آنها برای سرویس‌ها و ساختار داخلی جامعه جدید و این محدودیتهای اسکان و ناتورالیسم موانعی در سر راه مهاجرت بیشتر می‌باشند. مزایای مهاجرت [ویرایش] شاید بیشتر تعجب کنید اگر بدانید بر طبق آخرین گزارش‌ها برنامه توسعه سازمان ملل متحد مهاجرت به نفع کشورهای فقیر نیز می‌باشد. همانند آنچه که در بازار آزاد جهانی وجود دارد این‌طور به‌نظر میرسد که نیروی کار مازاد کشورهای خود را که تقاضا برای آن‌ها کم است ترک کرده وبه کشورهایی می‌روند که تقاضا برای آن‌ها زیاد است.مهاجرت‌های بین‌المللی منجر به کسب مهارت و آموزش می‌شود.مزایای مهاجرت برای کشورهایی مثل کانادا که نرخ تولد در آن پایین است به وضوح قابل مشاهده است. طبیعی است که کشورهای فقیر تمایلی به از دست دادن نیروهای متخصص ندارند؛ اما راه حل این مشکل این نیست که نیروی کار آماده در جایی باشد که به کار گرفته نشود و یا محروم از کار کردن باشد در واقع شواهدی موجود است که مهاجرت‌های این چنینی موجب مساعدت به کشورهای فقیر است.[۲] تفاوت برداشت‌ها و انتظارات از مهاجرت [ویرایش] یکم آگست 1965 (دهم امرداد 1344) نتایج بررسی جهانی جا به جایی ها (مهاجرت) از دیدگاه تغییرات اقتصادی که منظما به هزینه سازمان ملل انجام می شود ایران را از لحاظ مهاجرت اتباع به کشورهای دیگر در ردیف پنج کشور آخر جدول نشان می داد (نزدیک به صفر). نتایج بررسی های پس از آن که ده سال بعد (هشتم آگوست 1975 میلادی) انتشار یافت تغییری در مرتبه ایران نشان نمی داد. از این آمارها چنین برمی آمد که ایرانیان تمایلی به مهاجرت به کشورهای دیگر نداشتند. مهاجرت ایرانیان از انقلاب 57 (1978 میلادی) آغاز و هر سال شتاب بیشتری به خودگرفت. برخی از گزارشها حکایت از مهاجرت پنج تا هفت میلیون ایرانی از کشور خود در طول سی و دو سال اخیر دارد که یک مقام اداره آمار و ثبت احوال جمهوری اسلامی (بهار 2010) شمار مهاجران را حدود پنج میلیون بیان داشت. در هفته آخر جولای 2010 مطبوعات خارجی در تفسیر تصمیم احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به دادن جایزه به فرزندآوران با تعجب نوشته بودند: "آوردن فرزند بیشتر برای مهاجرت (زندگی در کشورهای دیگر!) ایرانیان در طول تاریخ دوبار قصد مهاجرت از وطن خود کردند یک بار در قرن هفتم میلادی (به چین و به هند) به دلیل افتادن کشورشان به دست عرب و بار دوم در دهه هاي اخير. ایرانیانی که در قرن هفتم و پس از آن به هند مهاجرت کردند همچنان «پارسی» خوانده می شوند و میهن تازه را صنعتی و اتمی کرده اند. (نوشیروان کیهانی زاده) بر اساس نظرسنجی مؤسسه گالوپ در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ از ۲۶۰ هزار نفر در ۱۳۵ کشور حدود ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان خواستار مهاجرت به کشوری دیگر هستند. بیشترین تمایل به مهاجرت در آفریقای جنوب صحرا با ۳۸٪ جمعیت بزرگ‌سال و کمترین تمایل در میان مردم آسیا با ۱۰ درصد جمعیت بزرگسال به چشم می‌خورد. محبوب‌ترین کشور برای مهاجرت ایالات متحده آمریکا با ۱۶۵ میلیون نفر و پس از آن بریتانیا، کانادا و فرانسه هر یک با ۴۵ میلیون نفر هستند. اسپانیا، عربستان سعودی، آلمان و استرالیا کشورهای دلخواه بعدی مردم دنیا برای زندگی هستند.[۳] مهاجرت یک مورد سیاسی ودر بعضی از کشورها یک مورد مهم و عمده سیاسی هم هست. مخالفت با مهاجرت عموما بیشتر از حمایت از آن مرسوم است، اما آن با بعضی از علائق اقتصادی و مالی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. دو بحث ومورد ارائه شده در مورد حمایت از مهاجرت موارد اقتصادی هستند که معمولاً مربوط به تامین نیروی کار، ومورد بحث فرهنگی تقاضا برای ارزش گذاری به ترکیب فرهنگی است. چهار موضوع ومفهوم ضد مهاجرت ساده هستند. وواهمه از خارجیان موارد اقتصادی (هزینه‌های مهاجرت و رقابت نیروی کار در بازار) موارد محیطی (مشکلات رشد جمعیت) و (مخصوصا در اروپا) مشکلات هویت ملی و طبیعت ملیت-کشور به نوبه خود می‌باشند. حمایت برای مرزهای ۱۰۰٪ باز فقط مخصوص عده بسیار کمی است. بعضی از بازارهای آزاد آزادی و لیبرالیستها عقیده دارند که مهاجرت آزاد | آزاد نیروی کار بایستی هیچ محدودیتی در مهاجرت نداشته باشد، چون در طولانی مدت عقیده جدید جهانی شدن را تقویت می‌کند. هم‌چنین گروه‌هایی وجود دارند که مخالف کنترل مرزها به دلایل ایدئولوژیکی و زمینه‌های بشردوستانه هستند- آنها باور دارند که مردم کشورهای فقیر باید بتوانند به کشورهای ثروتمند بروند تا از استانداردهای بالای زندگی و درآمد استفاده کنند. حمایت خیلی محدود برای مهاجرت افزایش یافته نیروی کار از طرف اقتصاد دانان و بعضی از علائق اقتصادی در کشورهای پیشرفته ارائه می‌شود. اگرچه اتحادیه‌های چند ملیتی به حرکتها و نقل مکانهای زیاد برای تامین کادر حرفه‌ای نیاز دارند، ولی آنها ضرورتا استفاده کننده اصلی از نیروی کار مهاجران نیستند. شغلها و تجارتهای متوسط و کوچک (رستورانها، مزارع) ممکن است به نیروی کار با دستمزد کم متکی باشند. در بخشهای مخصوص، یک تالاری برای مهاجرانی است که فرم سیستم گرین کارت را ارائه می‌کند که با فراهم کردن شرایط خاص هجوم نیروی کار را محدود می‌کند. این نوع از مهاجرت با مخالفت بازار کار روبه‌رو می‌شود، گروه‌های محافظتی|محافظت کنندگان و اغلب از ناسیونالیسم اقتصادی بحث می‌کند.بخش اصلی بحث و جدل آنها این است که کارهای یک ملت «مایملک» آن ملت هستند و اجازه دادن به خارجیان برای گرفتن آنها از دست دادن این مایملک محسوب می‌شود.آنها هم‌چنین از این نوع مهاجرت به‌عنوان شکلی از تامین اجتماعی اشتراکی انتقاد می‌کنند، که تجارت به‌طور غیر مستقیم توسط دولت برای توسعه و تشویق مهاجرت استفاد می‌شود.[۴] مقدار بیشتر انتقادها دراین مورد است که به کارگران مهاجر همیشه کمتر از کارگران غیرمهاجر در همان کارها حقوق پرداخت می‌شود، و مهاجرت باعث افت حقوق‌ها و دستمزدها می‌شود- به‌طور نمونه مهاجران همیشه به‌صورت دارای اتحادیه نمی‌باشند. برای بعضی افراد اینها دلیل محدود کردن مهاجرت می‌باشد. گروه‌های دیگر فکر می‌کنند نباید بر مهاجرت کنترل اعمال شود، اما می‌گویند که نباید حقوق برابری با افراد غیرمهاجر داشته باشند تا از افت کیفیت و کارآیی جلوگیری شود. بحث و جدل‌های مخالف ارزش مهاجرت – برای مثال ظرقیت مدارس برای جمعیت اضافی- در ایالات متحده آمریکا و کانادا که بیشترین معیار مهاجرت به نسبت جمعیت را دارد، خیلی مشهود است: بخش مشکلات مهاجرت به کانادا را ببینید. مخالفت‌های غیر اقتصادی و مالی برعلیه مهاجرت بیشتر با ملی‌گرایی در اروپا، «حزب ناسیونالیست» که تقریبا معادل «حزب ضد مهاجرت» است، اعمال می‌شود. اگرچه به‌طور سنتی، بحث و جدل‌های اقتصادی در مشاجرات و گفتگوهای مربوط به مهاجرت در ایالات متحده آمریکا ابراز می‌شود، این مسئله در سالهای اخیر بیشتر شدت گرفته‌است که با تقاضاهای ملی‌گرایان و ناسیونالیست‌ها برای نظامی شدن مرزهای ایالات متحده توام بوده‌است. فوریت و اهمیت نیروهای نظامی خصوصی سرحدات در ایالات متحده آمریکا توجه بیشتر وسایل ارتباط جمعی را برانگیخته‌است. با این وضعیت مرزها و سرحدات جنوبی اتحادیه اروپا exclave اسپانیا در Ceuta و Melila مانند مرز ایالات متحده آمریکا با مکزیک نظامی شده‌است. بحث و مشاجرات اولیه درباره علل ملی‌گرایی در اروپا این است که مهاجران طبق تعریف ارائه شده گروه نژادی دیگر هستند به ملیت آن کشورها وممالک تعلق ندارند. طبق این نظر بریتانیا، برای انگلیسی‌ها، آلمان برای آلمانیها و مانند اینهاست. مهاجران به‌عنوان تغییر دهندگان ترکیب جمعیتی ملی وگاهی هویت ملی ملاحضه می‌شوند. از دیدگاه ملی‌گرایان، تعداد زیاد مهاجران، بسادگی «کشور آنهارا خراب می‌کند». بعضی از حمایتها از مخالفان ملی‌گرایی از ترس از خارجی که به‌طور مشخصی از حضور افراد بیگانه وخارجی می‌ترسند وواهمه دارند، اما این مسئله براساسعقیده وایدلوژی ملی‌گرایی افراطی است. آلمان درحقیقت به کشور آلمانیها مختص شده‌است: مهاجرت انبوه تا قرن نوزدهم میلادی به دلیل حرکتهای ملی‌گرایی و ناسیونالیستی مشاهده نشده بود.مهاجرت کشور آلمان و سایر کشورهای اروپای غربی را وادار کرد که هویت ملی خود را دوباره بررسی و امتحان کنند:بخشی از جمعیت که آماده تعریف دوباره نبود شامل مهاجران می‌شد. این نوعی مخالفت با مهاجرت بود که حمایت و پشتیبانی از حزب‌های ضد مهاجرت را مانند Vlaams Belang در بلژیک، حزب ملی بریتانیا در انگلستان، حزبLega Nord در ایتالیا، جبهه ملی در فرانسه و حزب Lijst Pim Fortuyn در هلند داشتند. یکی از برخوردهای کشورهای ملی‌گرا به مهاجرت انبوه، ایجاد جذب فرهنگی مهاجران به داخل جامعه ملی و اصلی، و ترکیب شدن در ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است. در ایالات متحده آمریکا جذب فرهنگی به‌طور سنتی به‌عنوان فرآیندی که میان اقلیت‌ها اتفاق می‌افتد، مانند بوته ذوب ملاحضه می‌شود. در اروپا جایی که کشورهای ملی‌گرا رسوم و سنت‌های واحد و متحد الشکل ملی‌گرایی را برطبق رویه‌های فرهنگی و زبانشناسی دارند، تنوع این رویه‌ها به‌عنوان تقویت و افزایش جذب فرهنگی مهاجران پیشنهاد شده‌است. معرفی تستهای شهروندی برای مهاجران شکل قابل مشاهده اجباری بودن جذب فرهنگی این کشورهاست. این تست معمولاً شامل امتحان زبان، و بعضی از کشورها فرمهای زبانی ممنوعیت زبانی را هم ارائه کرده‌اند. وزارت مهاجرت هلند Rita Verdonik ممنوعیت سراسرس در کشور به صحبت کردن به زبانهای هلندی را در محلهای عمومی پیشنهاد کرد ولی بعد از اعتراضاتی آن‌را لغو کرد. مخالفت محیط‌گرایان به مهاجرت مخصوص به ایالات متحده امریکست که تعداد بسیار زیادی مهاجر از کشورهای مختلف دارد. در مخافت با مهاجرت میان فعالان حفظ محیط زیست مخصوصا در داخل کلوپ سیرا یک عنوان مخصوص و نمونه‌ای است. بعضی مخالفتها در مورد رشد جمعیت متشکل از مهاجران در ایالات متحده آمریکا به‌عنوان غیر قابل حفظ و کنترل و کاهش فداکاری و کمک مهاجرین می‌باشد. سایر طرفداران محیط زیست جمعیت بیش از حد را به‌عنوان عاملی برای صدمه به محیط زیست و مشکل جهانی، تلقی می‌کنند که بایستی توسط روشهای دیگر مقابله شود. در اروپا، مهاجرت نقش مهمی در رشد جمعیت آنها که رو به کاهش است ایفا نمی‌کند. در جمهوری ایرلند تنها کشور اروپایی است که مهاجرت نقش مهمی در رشد جمعیت آنجا ایفا می‌کند.[۵] مشاجرات و بحثهای سیاسی درباره مهاجرت در حال حاضر مخصوص کشورهای توسعه یافته است. بعضی کشورها مانند ژاپن که به‌طور سنتی مهاجرت خیلی کمی داشته‌اند آن یک مورد سیاسی مهم نبوده‌است. بعضی کشورها مانند ایتالیا و مخصوصا جمهوری ایرلند که نسل جمعیت خود را با مهاجرت نیروی کار و افزایش مهاجرت انبوه توسعه داده‌اند، این یک مسئله سیاسی شده‌است. بعضی کشورهای اروپایی، مانند بریتانیای کبیر و آلمان از دهه ۱۹۵۰ مهاجرت‌های عمده داشته‌اند.، و مهاجرت قبلا یک مسئله سیاسی برای چندین دهه بوده‌است. مشاجرات و اختلافات سیاسی درباره مهاجرت بخصوص برروی آمار و تعدادقانون مهاجرت و سیاست و رویه و اعمال محدودیتهای موجود تکیه و تمرکز دارد. در بعضی از کشورهای اروپایی این مشاجرات و بحثها از دهه ۱۹۹۰ به بعد بر روی پناهجویی تمرکز یافته، ولی سیاستهای محدود کننده در داخل اتحادیه اروپایی به‌طور جدی از میزان پناهندگی و پناهجویی کاسته‌است. در اروپای غربی، حالا مهاجرت بر اعضای جدید کشورهای اتحادیه اروپایی مخصوصا از لهستان تمرکز یافته‌است. سیاستهای مهاجرت به‌طور فزاینده‌ای در موارد و مسائل دیگر هم مانند امنیت ملی، تروریسم و مخصوصا در اروپای غربی با حضورو نفوذ، اسلام به‌عنوان دین جدیدی تاثیر داشته‌است. بعضی حزبهای]] دست راستی[یک عدم جذب، محرومیت اقتصادی و عموما دشمنی و کینه جمعیت مهاجرین را با ثبات ملی ملاحضه می‌کنند.آنها از حوادثی مانند تظاهرات افراد شخصی در فرانسه در سال ۲۰۰۵ ترس وواهمه دارند. آنها به افزایش تنش ناشی از انتشار کارتونهای محمد توسط یولاندز پستن به‌عنوان مثالی در برخورد ارزشها که از مهاجرت یا مسلمانان در اروپای غربی ناشی می‌شود، یاد می‌کنند؛ اما با وجود همه این مسائل و برخوردها، مهاجرت یک مسئله سیاسی مهم و پویا در بسیاری از کشورهای اروپایی شده‌است. قوانین مهاجرت [ویرایش] اگرچه آزادی حرکت و کوچ اغلب به‌عنوان حقوق فردی شناخته می‌شود، ولی این آزادی حرکت و کوچ در داخل مرزهای یک کشور وملت است: توسط جایگزینی یا با حقوق قانونی بشری تضمین می‌شود. به‌علاوه، این آزادی اغلب منحصر به شهروندان آن کشور است و افراد دیگر را دربر نمی‌گیرد. در حال حاضر هیچ کشوری آزادی کامل برای رفت و آمد و کوچ کردن را فراتر از مرزهای خود نمی‌دهد وقوانین حقوق بشر بین‌المللی اجازه داخل شدن به مرزهای کشور دیگر را نمی‌دهد.بر طبق ماده ۱۳ اعلامیه بین‌المللی حقوق بشر شهروندان نبایستی ممانعتی در ترک کشور خود داشته باشند.اینجا قوانین مشابهی در مورد ورود افراد غیر شهروند وجود ندارد. آنهایی که تمایز و تفاوت در زمینه‌های قانونی را رد می‌کنند، می‌گویند که آزادی رفت و آمد هم در داخل یک کشور و هم میان کشورهای مختلف یک حق بشری مهم و اساسی است، و سیاستهای محدود کننده مهاجرت، اگر کشورها و دولتهایی این حق آزادی رفت وآمد و کوچ کردن را رد کنند در حقیقت حقوق وآزادی بشریت را رد کرده‌اند. اینجا توجه به این نکته لازم است که آزادی برای حق ورود، به خودی خود برای مهاجران، کار، مسکن، مراقبت بهداشتی یا شهروندی و اقامت را تضمین نمی‌کند. مواقعی که مهاجرت اجازه داده می‌شود عمدتا انتخابی است. اصول و قواعد انتخابی بودن، مانند سیاست سفید استرالیا به‌طور تدریجی از بین رفته‌است، اما اولویت به افراد تحصیل کرده، ماهر و ثروتمند داده می‌شود. افرادی که امتیازات کمتری دارند، شامل توده افراد فقیر در کشورهای کم درآمد می‌باشند که نمی‌توانند از این فرصتهای مهاجرت استفاده کنند. این عدم واجدیت در برخورد با اصول و قواعد فرصتهای برابر مورد انتقاد قرار گرفته‌است، که (حداقل از لحاظ تئوری) در کشورها و ملت‌های دموکراتیک صدق می‌کند. حقیقت اینست که در ورود برای افراد غیر ماهر بسته‌است، در حالی که در همین حال در کشورهای خیلی توسعه یافته تقاضای بسیار زیادی برای نیروی کار غیر ماهر دارند، و عامل مهم و عمده مهاجرت غیرقانونی می‌باشد. طبیعت و وضعیت متضاد این سیاست – مخصوصا مشکلات مهاجران غیرماهر هنگام استفاده از نیروی کار – هم‌چنین در زمینه‌های اصول و قواعد مورد انتقاد قرار گرفته‌است. سیاستهای مهاجرت که به‌طور انتخابی آزادی مهاجرت را تضمین می‌کنند، برای افراد مورد نظر دسترسی به شبکه اقتصادی را در کشور میزبان فراهم می‌کنند. معنی دیگر این مسئله، ضررو زیان خالص برای منابع ملی و نیروی کارآمد کشورهای فقیر با از دست دادن اقلیت تحصیل کرده و کارآمد، می‌باشد یا فرار مغزها می‌باشد.. این مسئله هم‌چنین باعث کاهش عدم واجدیت بین‌المللی در استانداردهای زندگی می‌شود، که تحرک و تشویق برای افراد ایجاد می‌کند که به اولین محل مهاجرت کنند. یک مثال دراین مورد«رقابت نیروی کار ماهر» در استخدام کارکنان بهداشتی کشورهای جهان سوم توسط کشورهای جهان اول است. جستارهای وابسته [ویرایش] پناهندگیفرار مغزهاقاچاق انسانوضعیت افغان‌های مقیم ایران پانویس [ویرایش] ↑ ۱٫۰ ۱٫۱ ۱٫۲ ۱٫۳ ۱٫۴ رنگ جنسیتی مهاجرت، شهرزادنیوز↑ http://www.thekooch.com/newarticles/39-misc/266-2009-10-24-20-40-25 Thekooch.com - کوچ، توسط:باغداگل حاجیلو↑ Millions worldwide would like to switch countries: study خبرگزاری فرانسه، ۳ نوامبر ۲۰۰۹↑ VDARE.com: A Progressive Indictment: Immigration Policy and Corporate Welfare, by Randall Burns↑ http://www.cso.ie/census/documents/2006_prelim_table07.pdf منابع [ویرایش] «رنگ جنسیتی مهاجرت». شهرزادنیوز.کوچ - Thekooch.comWikipedia contributors, «Immigration,» Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Immigration&oldid=206911292دکتر نوشیروان کیهانی زاده www.iranianshistoryonthisday.com *سایت آنلاین ویزا www.onlineviza.com مهاجرت و تور پیوند به بیرون [ویرایش] "مهاجرت.کو" انجمن و ویکی تخصصی مهاجرت به کلیه کشورهای جهان کوچ TheKooch - مجله اینترنتی ایرانی برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشورراهنمای استاکر برای مهاجرت بین‌المللی – سایت وب اینترنتی کامل و جامع برای مهاجرت. پرونده تاریخی- مهاجرت اروپایی از سال ۱۸۰۰ – لینک‌هایی به قرنهای نوزدهم و بیستم میلادی در مورد مهاجرت اروپایی Eurasylum مدارک مرتبط بسیاری در مورد سیاست مهاجرت، پناهجویی و پناهندگان و قاچاق بین‌المللی انسان بررسی مهاجرت اجباری تشکیلات بین‌المللی برای مهاجرت برنامه سازمان یونسکو برای مهاجرت بین‌المللی و سیاست‌های چند فرهنگی اخبار پرونده‌های واقعی بی بی سی. مهاجرت بین‌المللی Not Giving Up, Just Seeking New Tactics – نکاتی در مورد چگونگی مفید بودن مهاجرت برای جامعه، در موقعی که مهاجرت‌های دیگر مفید نیستند، فراهم کردن مشاهده و بررسی برابر و عادلانه به چیزها. خارجیها و حق برخورداری از عددالت بعد از حادثه یازدهم سپتامبر فرانسیسکو کرپیو صدر گروه تحقیق قوانین مهاجرت بین‌المللی در دانشگاه مونترال. آرشیو روزنامه‌ها درباره مهاجرت یک مجموعه گردآوری شده از بیش از ۵۰۰۰۰ سرفصل‌های قابل جستجو وبررسی روزنامه‌ها درباره مهاجرت نمایش دیپلماسی مهاجرت یک نقشه جهانی با وسعت تنظیم شده کشورها و سرزمینها برای تعداد مهاجرانی که در این کشورها زندگی می‌کنند.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 17:34 توسط رامین |یک ایالت آلمان طرحی ارائه کرده است که به موجب آن شمار بیشتری از پناه‌جویان ایرانی که به ترکیه پناه آورده‌اند، در آلمان پذیرفته خواهند شد.

ایالات برمن آلمان طرحی را ارائه کرده است که به موجب آن قرار است شمار بیشتری از پناه‌جویان ایرانی که به ترکیه پناه آورده‌اند، در آلمان به عنوان پناهنده پذیرفته شوند

شورای شهروندی ایالت برمن آلمان روز پنج‌شنبه طرحی را برای پذیرش شمار بیشتری از پناه‌جویان ایرانی از سوی آلمان به تصویب رسانده است.

 بر اساس گزارش رادیوی ایالتی برمن، این طرح که علاوه بر احزاب حاکم سوسیال دمکرات و سبزها در، از حمایت احزاب دمکرات مسیحی، دمکرات آزاد و حزب چپ‌ها نیز برخوردار است، در صورت موافقت سایر ایالت‌های آلمان اجرا خواهد شد.

 هم اکنون حدود پنج هزار پناه‌جوی ایرانی در ترکیه به سر می‌برند و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در تلاش است، برای این افراد که اکثر آنها پس از سرکوب اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران از کشورشان خارج شده‌اند،‌ محل امنی در کشورهای غربی بیابد.

 پیشتر دولت آلمان موافقت خود را با پذیرش ۵۰ نفر از مخالفان حکومت ایران اعلام کرده بود و در اوایل مرداد ماه سال جاری خورشیدی نخستین گروه از این پناه‌جویان وارد آلمان شده بودند.

 شمار زیادی از این افراد که در میان آنها روزنامه‌نگاران منتقد نیز به چشم مى‌‌خورد، هم اکنون در برلین زندگی می‌کنند و برخى دیگر

نیز در هامبورگ و همینطور در ایالت نورد راین وستفالن آلمان پذیرفته شده‌اند

http://www.mohabatnews.com/index.php?option=com_content&view=article&

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 16:58 توسط رامین |مدت زیادی بود که سری به وبلاگ نزده بودم

از این بابت از همه خوانندگان عزیز عذر خواهی میکنم ، متوجه شدم توی این مدت که من به وبلاگ سر نزدم کلی نظرات و درخواست ها داشتم ، بدلیل تکراری بودن خیلی از این نظرات تصمیم گرفتم که این پست رو بگذارم


اول از همه اینو بگم که خیلی ها ماجرای ویزا رو با پروسه پناهندگی اشتباه گرفتند

دوم اینکه دقیق مطالب رو نمی خونند و از روی عجله یا بی حوصلگی سوالاتی رو عنوان میکنند که من توی پست های قبلی عنوان کردم !

خیلی از دوستان درباره مطلب ویزا عنوان کرده اند که این یک خوش خیالی یا راه حل ساده لوحانه ای بیش نیست .

خدمت دوستانم عرض کنم که همیشه نباید کارها رو از سخت ترین راه ها انجام داد ، همین الان چندین نفر پاشون رو از طریق همین راه حل به اروپا گذاشته اند و حتی توی خونه هاشون هستند ! ( یعنی هم رسیدند هم جواب گرفته اند و هم خانه )

من تذکر داده ام که به سفارت خونه های کشور های غرب اروپا مراجعه نکنند ، چرا که این سفارت خونه ها حتماً اثر انگشت میگیرند و این مطلب توی دریافت اقامت پناهندگی تاثیر منفی میگذارد .

البته این را هم میتوان گفت که حتی اگر کسی Case قوی برای پناهندگی داشته باشد باز هم میشود نگران اثر انگشت نبود ( چه بسا از دوستانی که دو بار با دعوتنامه امده بود اروپا و توانست اقامت پناهندگی رو بگیره ، حتی سازمان مهاجرت از حضور ایشون در اروپا و دعوتنامه ها مطلع بود )

مطمئن باشید که ما با خوش خیالی و راه های امتحان نشده راضی به دردسر هموطنان خودمون نیستیم ، همچنانکه این راه برای ما هیچ منافع مالی ندارد که ما بخواهیم مردم رو به دردسر بیندازیم .

امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 16:57 توسط رامین |تسهیل پناهندگی ایرانیان در آلمان تاریخ : چهارشنبه، 19 اسفند ماه ، 1388
موضوع :


همکاری وزارت‌های کشور و خارجه آلمان برای پذیرش شماری از پناه‌جویان ایرانی گسترش می‌یابد. شمار قابل توجهی از ایرانی‌های که در چند ماه اخیر در آلمان تقاضی پناهندگی کردند روزنامه‌نگار هستند.
 

سخنگوی وزارت کشور آلمان اعلام کرد این وزارت‌خانه برای پذیرش شماری از پناه‌جویان ایرانی با وزارت امورخارجه این کشور همکاری بیشتری خواهد کرد. وی ضمن ابراز نگرانی عمیق آلمان از نقض حقوق بشر در ایران هدف از این اقدام را همبستگی با ایرانی‌هایی عنوان کرد که در کشور خود سرکوب می‌شوند.
ناهید کشاور، مددكار امور پناهندگان در شهر كلن در حال حاضر با شمار قابل توجهی از پناه‌جویانی ایرانی برخورد دارد که در چند ماه گذشته ایران را ترک کردند. بسیاری از این افراد از راه‌های غیرقانونی خود رابه آلمان رسانده و تقاضای پناهندگی کردند. پروسه پذیرش این افراد همچون سایر پناهندگان پروسه‌ای طولانی است.

ناهید کشاورز در مورد تصمیم دولت آلمان برای ایجاد تسهیلاتی برای پنا‌هجویانی ایرانی ابتدا اشاره می‌كند:«خیلی دشوار است که بتوان گفت این همکاری در عمل چطور پیاده می‌شود. در عین‌حال ذکر شده است پرونده‌ها مورد به مورد بررسی می‌شوند به این مفهوم که تصمیم جمعی گرفته نمی‌شود. اما باید گفت که این تمایل و این کشش برای رسیدگی سریعتر به وضعیت شهروندان ایرانی قبلأ هم وجود داشت. یعنی بعد از جریانات پس از انتخابات.»

افزایش شمار متقاضیان پناهندگی و طولانی شدن پروسه رسیدگی

در چند ماه گذشته شمار ایرانیانی که در آلمان تقاضی پناهندگی کردند به طور چشمگری افزایش یافته است. در سال ۲۰۰۹ میلادى ۱۱۷۰ نفر از شهروندان ایرانى از آلمان تقاضاى پناهندگى کرده‌اند که این میزان در مقایسه با سال پیش از آن حدود ۴۴ درصد رشد را نشان مى‌دهد. میترا خلعتبری خبرنگار ایرانی که پنج ماه پیش به آلمان آمده و در این کشور تقاضای پناهندگی کرده است، همچنان منتظر پاسخ اداره مهاجرت است. وی می‌گوید: «به وکیل من گفتند که به دلیل اینکه سیل عظیمی از مهاجران ایران را ترک کردند پروسه رسیدن به پرونده‌ها طولانی‌تر شده است.»

میترا خلعتبری در نشست همبستگی با خبرنگاران ایرانی در شهر آخنBildunterschrift: میترا خلعتبری در نشست همبستگی با خبرنگاران ایرانی در شهر آخن

ناهید کشاور در مورد تصمیم جدید دولت آلمان برای رسیدگی به وضعیت پناه‌جویان ایرانی می‌گوید:«تنها تسهیلاتی که می‌توان قائل شد رسیدگی سریعتر به وضعیت آنهاست. که به معنای انعطاف پذیری بیشتر در مورد دلایل پناهندگی با توجه به اینکه شرایط سیاسی اجتماعی ایران است.» شمار قابل توجهی از ایرانیانی که در چند ماه اخیر در آلمان تقاضای پناهندگی کردند در ایران فعالیت مطبوعاتی داشتند.

"توفان حوادث عامل مهاجرت ناگهانی"

ناهید کشاورز در مورد دلایل قابل پذیرش اعطای پناهندگی می‌گوید: «هر کسی باید دلایل فردی خود را ارائه دهد یعنی هر فرد به طور مشخص توضیح دهد که به چه دلیل تحت فشار گرفته است، از شرایط اجتماعی یا سیاسی لطمه دیده، تحت تعقیب بوده و مجبور به ترک کشور شده است. »

ناهید کشاور که سالها به عنوان مددكار امور پناهندگان فعالیت کرده در مورد این نسل از مهاجران اضافه می‌کند:« تفاوت گروه مهاجرین تازه یا پناهندگان تازه با افرادی که پیش‌تر متقاضی پناهندگی بودند این است که همه اتفاقات خیلی سریع افتاده است. یعنی نسل اول مهاجر آمادگی بیشتر داشت. این مسئله در مورد مهاجرین تازه صدق نمی‌کند. زندگی این افراد با سرعت و در جریان توفانی از حوادث تغییر کرده یعنی ناگهان در مرکز حوادث قرار گرفتند و مجبور شدند در شرایط دشواری بدون اینکه فکر شده باشد ایران راترک کنند.»

شمار قابل توجهی از این مهاجران نیز در کشور ترکیه به سر می‌برند. همکاری وزات کشور و وزارت امورخارجه آلمان می‌تواند انتقال این افراد به آلمان و اعطای پناهندگی به آنان را ساد‌ه‌تر کند. میترا خلعتبری در مورد وضعیت جمعی از خبرنگاران ایرانی که پس از انتخابات ایران را ترک کرده و در حال حاضر در ترکیه هستند می‌‌گوید:«بچه‌های ترکیه همه در پروسه سازمان ملل هستند. البته این پروسه خیلی طولانی است. تعدادی از آنهایی که بیش چهار پنج ماه است در ترکیه هستند هنوز وقت مصاحبه نگرفتند. اما برخی از کشورها جدا از این روند، اعلام کردند که حاضرند به وضعیت این افراد رسیدگی کنند و برخی از مهاجران را از ترکیه منتقل کردند مثلی مواردی که به فرانسه پناهند شدند.»

شبنم نوریان

تحریریه: فرید وحیدی

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 16:34 توسط رامین |


چالش های جدید پناهندگی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

محمد رفیق رجاء

در آمد بحث:

سی سال تلاطم جنگ، بحران و نا امنی خانه وکاشانه ملیون ها هم میهن ما را به آتش کشید وآنان را آواراه ساخت. بیش از یک دهه است که ایشان با عبور از خطر صدها عقبه ای مرگ آفرین راهی اروپا، استرالیا، کانادا وامریکا می گردند. اکنون در سال ۲۰۱۱ عملاً دها هزار هموطن ما در این سو وآن سوی جهان بدون هیچ سرنوشت وآیندۀ روشنی با انبوهی ازمشکلات پرونده های پناهندگی  دست به گریبان اند. فقدان آگاهی لازم از قوانین ومعاهدات بین المللی، عمده ترین مشکل است که علت اصلی بازگشت ویا اقامت طولانی آنان را در کمپ ها (اردو گاه ها) تشکیل می دهد.

این نوشته ادعای طرح تمام مباحث پیرامون مسایل پیچیدۀ پناهندگی را ندارد وهم لازم نیست تا بحث های بیشتر تئوریک را، برای پرونده های استثنایی سیاسی، عقیدتی ویا اقتصادی ... طرح نماید. البته که کیسهای (پرونده های ، قضایای) عادی وغیر عادی هرچند با استدلال های متفاوت اما هردوباید ازمبنای توجیهی علتهای که در معاهدات بین المللی ذکر شده است بر خور دار باشد. توجه نوشته موجود بیشتر معطوف به کیس های معمولی هم وطنانم است که بر اثر جنگهای اخیر از وطن آواراه شده اند. مطالب این نوشته به خاطر ساده سازی، بشکل جوابیه ای توضیحی دربرابرچند سوال معین، ترتیب یافته است.

تقاضای پناهندگی دراروپا واسترالیا، براساس معیار های امروز معاهدات بین المللی، می تواند انواع مختلف داشته باشد. کیس های سیاسی، فرهنگی، عقیدتی، نژادی، مذهبی، اجتماعی واقتصادی. هر کدام مفهوم ومعیارهای عمومی وخصوصی مناسب خودرا دربحثهای حقوق بین الملل می تواند داشته باشد. متقاضیان پناهندگی دراروپا  واسترالیا، معمولاً یکی از علتها ویا چندین علت فوق را برای توجیه کیس های پناهندگی خودباید مطرح نمایند. توجیه تمام علتهای فوق به دلیل واقعیت بحران ناامنی وجنگ در افغانستان، برای ارگانهای اروپایی، استرالیایی، کانادایی وامریکایی، مربوط پناهندگی قابل قبول است. البته در صورت که ادعا مبنای حقوقی داشته وبا مدارک معتبر، منطقی ویا توضیحات قناعت آوری همراه باشد.

نکته های اساسی مسایل پناهندگی :

هر پناهجوی، قبل از هر چیز باید نکته های ذیل را بادقت تمام مراعات نماید:

1- دراروپا بشدت قانون عمل می گردد. اروپایی ها یکی از عوامل پیشرفت وموفقیتهای  خود را در تطبیق بی چون وچرای قانون می دانند.هیچ چیزی درین کشورها خارج از چارچوب قانون معنی نمی تواند داشته باشد. حتی عواطف بشری، محبت وکمک به هم نوع در حیطه قانون قراردارد. گاهی به نظر می رسد قانون گرایی در اروپا بیش از انسان گرایی است. هر چند در واقع، قانون برای رفاه انسان وضع گردیده وعمل می شود. به همین دلیل وقتی یک هم وطن از آسیا پایش به اروپا می رسد، باید تمام ذهنیت ها وباورهای خودرا از سیستم حکومت داری در آسیا دور بریزد . فرهنگ،  سیستم زندگی وچرخ اداری در اینجارا فارغ از پیش داوری های ذهن آسیایی، بشکل مستقل درک نماید. حاکمیت قانون را در اروپا جدی بگیرد.  قانونی را که از قبض وبسط های فراوان نیز بر خوردار است.

2- برای پذیرش تقاضای پناهندگی خود قبل از هرچیز، مجموعه ای گفته های خودرا آماده کند. مطابقت متن تقاضای پناهندگی خویش را با معاهدات پناهندگی بسنجد. رابطه منطقی گفته ها یا ادعای پناهندگی خود را با مصداق واقعی ادعای داده شده  ودلایل بدست داشته خودش باز بینی کند. رابطه منطقی آن را بداند وبه همان درستی نیزبیان نماید . برای توضیح تمام ادعاهایش آمادگی ذهنی داشته باشد. هر چیز  مهم را که مطرح مینماید بعدا یادداشت نماید تا در صحبت بعدی حرف های متناقضی را مطرح نه کند. این نکته را به این خاطرتذکر دادم که برخی ازآن عده هم وطنانی که واقعا مستحق پناهندگی می باشند، به دلایل بی توجهی به نتایج متضاد گفتار هایش ودست کم گرفتن قانون در اروپا چانس پذیریش را از دست داده اند.

3- تظاهر به تغییر عقاید ویا گرویدن به گروهای سیاسی، عقیدتی ومذهبی اروپایی، هیچ تاثیر برپرونده پناهندگی ندارد. چنانچه اگر کسی از سرچالاکی بخواهد برای حل مشکلات پرونده پناهندگی به این گونه فعالیت ها اقدام نماید، نتایج نه می تواند داشته باشد. زیرا پروسه قانون، جدا  از این گونه بحث ها در اروپا تطبیق می گردد.

4- جزئیات قانون در اروپا، به دلیل عوامل مختلف هر قضیه  بی نهایت قبض وبسط دارد. اما اصل قانون قابل تغییر نیست. زیرا برای تصویب هر قانونی پروسه ذیل طی می گردد تا در مرحله آخر، راه حلی بعنوان قانون   تصویب می گردد. 1- وقوع تغییرات بنیادی درتمام ابعاد مربوط به کدام مسئله ای که قانون موجود ویا گذشته نمی تواند راه حل مناسب  آن باشد. 2- شناخت وبررسی علمی تمام جوانب، ریشه ها وماهیت تغییر 3- بررسی راه حل های گوناگون قضیه، ماهیت واشکال کم مصرف راه حل ها... 4- سرانجام تصویب راه حل مناسب بعنوان قانون.

مثلا درانگلیس  چند وقت قبل دولت جدید بنا بر تغییرات جدید در ابعاد مختلفی اقتصادی و سیاسی... درآن کشور وجهان، دها متخصص را ماموریت داد تا تمام جوانب قضیه شهریه دانشجویان را بررسی نمایند. آنها سر انجام به این نتیجه رسیدند که شهریه دانشجویان را افزایش دهند . با وجود هفته ها تظاهرات خونین وحتی حمله بر موتر ولیعهد انگلیس که خط قرمز قانون انگلیس می باشد شهریه های دانشجویی افزایش یافت . پارلمان ومجلس سنا نیز آن را تصویب نمود. هم چنین مقایسه کنید تظاهرات باز نشستگی در فرانسه ویا تظاهرات کاهش بودجه تحصیلی در فنلاند...یعنی برای تصویب وتصمیم اجرای یک قانون، بشکل علمی اخرین سنجشها وتلاش ها صورت می گیرد.

بعد از تصویب قانون،  مجریان وتصمیم گیران حرف اساسی دارند وآن این است که ما تمام جوانب قضیه را  بشکل تخصصی بررسی کرده ایم وبا توجه به منافع ملی تصمیم ملی ما آن است که اعلام شده است. تغییر در تصمیمات مهم, نمی تواند با یک تظاهرات و یافشارهای سیاسی، انجام یابد. البته که تظاهرات گاهی بعنوان فشار وارزیابی مجدد ودقیق تر مسئله ضروری است؛ تظاهرات که بدون خشونت از طریق طرح منطقی خواسته ها ی بر حق وقانونی انجام یابد. تظاهرات مشکلات را از مخفیگاه آن  به سطح آورده  ودر معرض وقضاوت  افکار عمومی قرار می دهد. افکاری که سیاست مداران نمی تواند در برابر آن بی تفاوت باشند. تاثیر تظاهرات بسته به نوع مشکل، شرایط وریشه های اساسی آن می باشد؛ که همیشه هم کارساز نیست.

آیا تقاضای پناهندگی حق یک پناهجو است؟

کشورهای جهان وبه خصوص اعضاء اتحادیه اروپا تمام قوانین، مقررات و معاهدات بین المللی را امضاء نموده اند . امضاء معاهدات بین المللی  به این معنی است که هیچ کشوری حق ندارد قانون داخلی را تصویب کند که مغایر معاهدات بین المللی باشد. بر علاوه بیشترین معاهدات مهم بین المللی ویا اعلامیه های معتبر بین المللی، مثل منشور و اعلامیه حقوق بشر،  نسبت به قوانین داخلی کشورها اولویت دارد.

ماده 14 اعلامیه حقوق بشر(( هر کسی حق دارد در برابرتعقیب، شکنجه وآزار، پناهگاهی جستجو کند ودرکشورهای دیگر، پناهگاه اختیارنماید.)) این اصل حق پناهندگی را برای پناهجومحرز وتثبیت می سازد. حق که اگر با دلایل ومدرک مناسب همراه باشد وپناهند گی شخص را اثبات نماید؛ به رسمیت شناختن اش برای دولت ها الزام اور است. پس از پذیریش، تمام تبعات حقوقی شهروندی راپناهجو مستحق می گردد.

بر اساس  ماده یک کنوانسیون 28 ژوئیه 1951 ژنو : پناهنده کسی است که : (( به علت ترس موجه به علل مربوط به نژاد، مذهب؛ ملیت ویا عضویت در بعضی گروه های اجتماعی یا داشتن عقاید سیاسی تحت شکنجه قرار گیرد. در خارج از کشور محل سکونت عادی (کشور اصلی خود) به سر می برد ونمی تواند ویا بعلت ترس مذکور نمی خواهد خودرا تحت حمایت آن کشورقراردهد. یا در صورتی که فاقد تابعیت است وپس ازچنین حوادثی در خارج از محل سکونت دایمی خود به سرمی برد؛ نمی تواند ویابه علت ترس مذکور نمی خواهدبه آن کشورباز گردد.))

ماده مذکوربرای دولت ها تکلیف آور است. تقاضای پناهندگی حق است که بر اساس اعلامیه حقوق بشر، توسط دولت ها به رسمیت شناخته شده است. در شرایط کنونی  هیچ کشوری نیست که رسما حق پناهندگی ومکلفیت در برابرآن را انکار نماید. دولتی که بنا بر دلایلی نمی خواهد تقاضایی را بپذیرد بر مصداق حق پناهندگی تردید ایجاد می نماید. یعنی آن دولت دلایل ومدارک اثباتیه ادعای پناهندگی را نمی پذیرد؛ وبرهر نکته ان اشکال وارد نموده تا سرانجا پناهندۀ بی دفاع وغیر اگاه به مسایل حقوقی ومعاهدات بین المللی رابه ستوه اورده وخسته می سازد.

کیس پناهندگی چگونه باید باشد ؟

کیس همان تقاضا یا مجموعه ای از گفته های است که پناهنده قصد دارد برای مراجع رسمی دولتی پناهنده پذیر، ارائه نماید. این تقاضا را چنانچه قبلا ذکر شد باید یکی از علتهای معاهده 1951 توجیه نماید. یعنی شخص یا به علت تبعیض نژادی تقاضای پناهندگی می دهد، یا به علت ترس موجه  بنابر دلایل سیاسی، عقیدتی، مذهبی، ملیتی ویا به علت عضویت در گروهها یا سازمانهای اجتماعی نمی تواند در کشورخود زندگی کند. پناهجو باید اسناد ومدارک اثباتیه را نیز همراه داشته باشد. ترس موجه درینجا بدین معنی است که ترس پناهجو دلیل داشته باشد که قناعت آور باشد وادعا را توجیه کند ومصاحبه کننده را متقاعد نماید.

معمولا پناهندگان ازافغانستان دلایل وشواهد مادی به خاطر بحران واقعی در کشوربا خود ندارند. اما استدلال منطقی برای توضیح  ادعا واثبات ناامن بودن محل زندگی در افغانستان، بشکلی که پناهنده بتواند میان ادعا ودلایل خود هماهنگی ایجاد نماید، کافی است.

مثلا اگر کسی ادعا کند که از سن 6 سالگی تا حال در ایران یا پاکستان زندگی نموده است اما به خاطر ناا منی وخطر جان ومال اش  نمی تواند به منطقه مزار شریف بازگشت نماید.  روشن است که این ادعا برای اهالی مطلع از اوضاع افغانستان قناعت آور نیست. زیرا :  معمولا برای ادم های عادی نفس زندگی کردن درجایی  دوستی ویا دشمنی را ایجاد می کند. وقتی کسی در جایی زندگی نه کرده باشد  در انجا نه دوستی دارد ونه دشمنی . مفهوم دیگر این ادعا این است که مزار شریف افغانستان فعلا یکی ازشهرهای امن است. یا مثلا ادعا کند که از ولسوالی نادعلی ولایت هلمند است اما از مسایل عمومی آن منطقه هیج اطلاعی نداشته باشد. بدین ترتیب کیس موفق خصوصیات ذیل را باید داشته باشد:

1- تقاضا را باید علت های مثل :  تبعیض نژادی، مذهبی، اجتماعی، سیاسی، عقیدتی ویا تبعیض جنسی  توجیه نماید.

2- تناقض وتضاد در متن تقاضا ومجموعه گفته هایش نباشد. از هرگونه بلوف زدن همیشه پرهیزشود.

3- هر ادعای میزان موفقیت اش به اسناد ومدارک روشن واستدلال قناعت آور بستگی دارد.

4-  تقاضاکننده باید همیشه متوجه باشد که گفته هایش بازخوانی شودتا از انتقال درست آن مطمئن شود.

5- کیس پناهندگان افغانی باید یکی یا چند مورد از علتهای  پناهندگی معاهده 1951 را داشته باشد. کیس اقتصادی ویا تحصیلی چنانچه برخی جوانان ارائه کرده اند قابل قبول نیست.

6- یکی از مدارک قوی برای توجیه  مورد خشونت وتجاوز واقع شدن، منطقه جنگی وناامن افغانستان است که معمولا توسط میدیا یا خبر گزاری هاباز تاب یافته است. البته که ادعا از منطقه ناامن بودن باید واقعی ودرست باشد. زیرا در صورت دروغ بودن، پناهنجو نمی تواند رابطه منطقی میان زندگی خود ومنطقه نا امن را توضیح دهد.  در عین حال دروغ  در محاکم ومراجع رسمی در اروپا از ان جمله اشتباهات جبران ناپذیراشخاص می باشد.

7-  دلایل تقاضای پناهندگی باید مبنای واقعی داشته باشد. مثلا یک هم وطن پشتون اگر ادعا کند که در هلمند مورد تبعیض نژادی یا مذهبی قرار گرفته است آشکارا مبنای واقعی ندارد. در حالکه بر عکس یک هم وطن هزاره یا ازبک ویا اازبرخی مناطق دیگر کشورادعا نمایند که موردتبعیض  نژادی، مذهبی، عقیدتی و سیاسی ... در هلمند واقع شده اند، هیچ کسی نمی تواند آن را انکارنماید.

8- کیس تقاضای پناهندگی بر اساس چند محور ونکتۀ اساسی، ساده وطبیعی ترتیب شود. کیس نباید آن چنان پیچیده باشد که گوینده، مصاحبه کننده وترجمان درکوچه وپس کوچه های آن گم شود وسوال هایی را باعث شود که پناهده از پاسخ به انها عاجز بماند.

تا اینجا بشکل مختصرفقط به برخی از نکات مورد ضرورت عملی در پروسه تقاضای پناهندگی اشارت رفت، اما هر گاه کیس پناهندگی بنا بر دلایلی رد شد چه باید کرد؟

اول : اصل منع اخراج پناهنده:

بر اساس بند  اول ماده 33  کنوانسیون 1951 ژنو: (( هیچ یکی از دول متعاهد به هیچ نحو پناهنده ای را به سرزمین های که امکان داردبه علل مربوط به نژاد، مذهب، ملیت وعضویت در دسته ای اجتماعی به خصوص دارا بودن عقاید سیاسی زندگی یا آزادی او در معرض تهدید واقع شود، تبعید نخواهد کردویا باز نخواهد گردانید.))

پناهنده در اصل بر اساس معاهدات بین المللی به زور واجبار برگردانده نمی شود. البته این معاهده بالای دولت های الزام اور است که سندی را بر نقض معاهده پناهندگی 1951 با دولت افغانستان، با میانجی گری سازمان ملل امضاء نه کرده باشد. اما اگر معاهده بر اساس پروتکل 3 جانبه نقض شده باشد آن دولت می تواند پناهنده افغانی را اجبارا بر گشت دهد. هر چندکه در اصل سند مذکور کلمه اجبار وجود ندارد. اماهمین که دولت افغاستان تعهد نموده است که زمینه زندگی وامنیت پناهنده  در افغانستان فراهم است یاآن را فراهم می نماید، کافی است برای دولتها که شرایط ونوع اقامت وزندگی را بر پناهنده تحمیل نماید که خود مجبور به باز گشت شود. مثل بازگشت پناهنده هایی ازکشورما از هالند وناروی.

پناهنده در صورت رد تقاضای پناهندگی نه باید فقط به کمک وکیلان رسمی وتعیین شده امید وار باشد. پناهجو قبل از هر کاری دلایل  رد شدن تقاضای پناهندگی خودرا که از مراجع رسمی رد کننده دریافت می نماید دقت وبررسی نماید. ریشه های اصلی رد پناهندگی خود را که در گفته ها وارائه مدارک ادعایش نهفته است مرور نماید. درک یک مشکل نخستین قدم اساسی برای حل یک مشکل است.  اگر مشکل را درست درک نه نماییم  راه حل مناسب ودرست یافت نه خواهدشد. مدارک، اسناد وادعاها با دلایل رد پناهندگی سنجش شود. برای دریافت راه حل اساسی مشورت با کسانی دیگری نیز بد نیست. پناهنده مشکل خود را در چگونگی تشکیل  پرونده اش جستجو نماید. یعنی در اروپا بر خورد شخصی ویا قومی ویا مذهبی معمولا با پناهنده صورت نمی گیرد. در بسیاری موارد مشکل اساسی در اشتباهات است که پناهجوخود مرتکب  آن شده است.

پس از آنکه مشکل درک شد؛ پناهنده  یک بار دیگر تمام جوانب مختلف پرونده خودرا ارزیابی نموده وتوجه خودرا به دو نکته اساسی معطوف نماید:  1- مجموعه ای گفته هایش می بایست منظم , غیر متناقض وعاری از هر گونه تضاد گفتاری باشد. 2 - مدارک ودلایل ادعای پناهنده، مسئله مهم است که اکثرا هم وطنان ما به خاطر همین مشکل دومی، تقاضای پناهندگی شان رد می شود.. مدارک باید با ادعا مطابقت داشته باشد ونیز با واقعیت های جاری در کشور تطابق داشته باشد.

مثلا اگر کسی ادعای مهم سیاسی یا ماجراجویی های عجیب وغریبی در کیس خود ارائه نماید، امامدارک مشخص نه از نظر استدلال ونه از نظر شخصیتی وظاهری داشته باشد، انگاه کیس به مخاطره می افتد. به خصوص اگر با واقعیت های جاری نیز هماهنگ نباشد. پناهنده پس از درک مشکل ویافتن دلایل ومدارک قوی تر برای قناعت مرجع رسمی  تقاضای استناف  نماید. یعنی بار دیگر تقاضای خودرا رسما تحویل مرجع پناهنده پذیر نماید. البته پناهجو ممکن است به خاطر فشار ومشکلات روانی در صدد تغییر برخی از گفته هایش افتاده باشد وادعای جدید ونکته های مهم تری را اضافه کند. نکته های که در مجموعه یی پرونده اش نقش تعیین کننده دارد. این کاربا خطرزیاد وبعضا جبران ناپذیری همراه است. اولین خطر این است که ممکن تصمیم گیرنده ها خود بنابر مسایل حقوق بشر ویا برخی نکته های قابل توجه در پرونده ویا به خاطر حالت حق به جانب پناهنده در صدد راه حل بهتربه نفع او افتاده  باشد. ایجاد تغییرنامناسب ومهم این پروسه را مسدود می سازد. دومین خطر این است که او با دست خود تمام راه ها را برروی خود مسدود می نماید وخود در جایگاه متهم به دروغ می نشیند. اتهام که برای کار اداری در اروپا بسیار نفرت اور است.

دوم : مشکل اثر انگشت را چه باید کرد؟

بر اساس معاهده قرار داد دابلین توسط اتحادیه اروپا در سال 1997بانک اطلاعاتی بنام( یروداگ) پایه گذاری شد. یروداگ عملا در سال 2003 به کار آغاز کرد. بر اساس مقررات این بانگ هر پناهجوی که وارد اروپا می شود، اولین کشور موظف به گرفتن اثر انگشت او می باشد. پس از گرفتن اثر انگشت پناهنجو فقط همین کشور است که تقاضای پناهندگی اورا رد یا قبول نماید. در صورتیکه پناهنده چه در کشور اولی تقاضای پناهندگی نموده باشد ویا فقط اثر انگشت درآنجا داشته باشد وارد کشور بعدی شده واز انجا تقاضای پناهندگی نماید. کشور بعدی اثر انگشت اورا می گیرد وبا گرفتن اثر انگشت مشخص می شود که در کشور قبلی اثر انگشت دارد ویا در آنجا تقاضای پناهندگی نیز نموده است. کشور دومی موظف است اورا بر گرداند به کشوری که اثر انگشت اووجود دارد.

حتما راه های مختلف قانونی برای قناعت دادن کشور دومی بشکل قانونی البته برای نادیده گرفتن اثر انگشت او وجود دارد. اما نویسنده این یادداشت تا هنوز فقط سه نوع راه حلی برای بی اثر نمودن مشکل اثر انگشت نگاری را اطلاع یافته است :

1- مدارک واسناد معتبر ارائه نماید مبنی بر اینکه حد اقل 3 ماه از اتحادیه اروپا خارج گردیده ودوباره بر گشته است. مثل پناهندگان که ازهالند برگردانده شده است وبه خاطر مشکلات واقعی شان درافغانستان بار دیگر راهی اروپا گردیده واز یکی ازکشورهای دیگراروپایی تقاضای پناهندگی نمودند وسر انجام مورد قبول نیز واقع شده اند.

2- اسناد ومدارک معتبر وانکارناپذیری از بر خوردهای غیر انسانی ویا خشونت آمیزکشور اولی ارائه نماید واثبات نماید که کشور اولی تقاضای اورا مورد بررسی قرار نداده ویا بر خورد ها ی مغایر معاهدات بین المللی با او انجام داده است. مثلاً چندین کشور اروپایی اکنون اثرانگشت پناهندگان  در یونان را، خود به خود نادیده می گیرند.

3- هر کدام از کشورهای اروپایی بشکل مستقل نیزحق دارد که بر اساس استقلال ملی وقضایی خود اثر انگشت کشور اولی را نادیده گرفته وتقاضای پناهندگی پناهجورا مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. البته معمولا چنین حالت زمان قابل پیش بینی است که تقاضای پناهندگی با استدلال قوی تر ومدارک معتبر تری همراه گردد.

واردشدن به اروپا توسط ویزا ومسئله ای پناهندگی:

پناهجو هنگامیکه  توسط ویزا وارد یکی از کشورهای اروپایی می شود؛ فقط می تواند از همان کشورکه ویزا گرفته است تقاضای پناهندگی نماید. را ه حل های قدیمی دیگر چاره ساز نیست . زیرا از سال 2009 به بعد، مثل قرارداد دابلین وقت که یکی از کشورهای اروپایی به شخصی ویزاصادر می کند تمام اطلاعات مربوط به آن شخص را وارد بانگ اطلاعاتی می نماید که کل کشورهای اروپایی انرا می تواند بیبیند. بر اساس معاهده ای میان اعضاء اتحادیه اروپا که اجرای ان  از سال 2009 آغاز شد؛ فقط کشور صادر کننده ویزا می تواند تقاضای پناهنده ای را که با ویزا داخل اروپا شده است، رد یا قبول نماید. این پناهنجو  درهر کشور دیگری که برای تقاضای پناهندگی  مراجعه نماید، آنجا اثر انگشت وتمام اطلاعات شخصی او وجود دارد. اطلاعات شخص که باعث می شود او را مجبور نماید تا تقاضای خود را به کشور ارائه نماید که از او ویزا گرفته است.

یادداشت : این نوشته در پاسخ به تقاضای مکرر و به خاطرکمک به هموطنانی به تحریر آمد که در سراسر دنیا سرگردان پناهندگی اند. نویسنده این نوشته هر گز قصد ندارد کسی ویا کسانی را به آوارگی تشویق نماید، ورنه بیان حرف دل من شعردوستم جناب تابش است که چه خوب گفته است :

آدمی پرنده نیست

تا به هر کران که پر کشد برای او وطن شود

سرنوشت برگ دارد ادمی

برگ وقتی از بلند شاخه اش جدا شود

پایمال عابران کوچه ها شود

محمد رفیق رجاء

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 16:34 توسط رامین |


میترا خلعتبری در نشست همبستگی با خبرنگاران ایرانی در شهر آخنBildunterschrift:

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 16:32 توسط رامین |


فرهنگ و هنر / فرهنگ و هنر جهان

یاسمین لوی از زندگی و ترانه هایش می گوید

یاسمین لوی
۱۳۹۰/۰۹/۱۵

ياسمين لوی خواننده مشهور اسرائيلی، به روايت خودش خواننده ای نيست که موسيقی اش از جنس موسيقی مردمی و همه پسند باشد، اين تعريف او به ظاهر اشاره ای دارد به زبانی که او ترانه هايش را به آن می خواند، زبان لادينو ، زبانی که تاثيری عميق بر فضای موسيقی او داشته است.

ياسمين در تابستانی که گذشت برای اجرای برنامه به پراگ آمد. اين را خوب می دانستم که او دلباخته موسيقی ايرانی است و به صدای برخی از خوانندگان ايرانی هم عشق می ورزد، به اميد يافتن پاسخی برای راز اين دلباختگی ، در يک صبح سرد پاييزی پای صحبت های خواننده ای نشستم که خودش را ميراث دار موسيقی وزبان کهن لادينو می داند. او در تمام اين سال ها تلاش کرده تا موسيقی خود را در تماس با فرهنگ موسيقيايی خاورميانه قرار بدهد .اين همان چيزی است که موسيقی خاص و غير تجاری ياسمين لوی را برای گوش های شنوندگان آثارش دلپذير کرده است:


ياسمين، موسيقی تو به يک فرهنگ مذهبی و جغرافيايی کهن تعلق دارد ، فکر کنم اين مساله توانسته است روی موسيقی تو تاثير بگذارد.
 

فرهنگ ما فرهنگ اسپانيايی يهودی است. تا ۵۰۰ سال پيش يهودی های بسياری در اسپانيا زندگی می کردند. من به يهوديانی تعلق دارم که در اسپانيا زندگی می کردند. و زبانی که به آن آواز می خوانم بيش از ۵۰۰ سال قدمت دارد. در واقع به زبان اسپانيولی کهن می خوانم. در اسرائيل متولد شدم ولی فرهنگ من مخلوطی از فرهنگ اسپانيايی و يهودی است.
 

می توانی بيشتر درباره اين فرهنگ توضيح بدهی به ويژه درباره زبان لادينو که در ترانه ای تو رل اساسی را بازی می کند؟
 

بله. همانطور که می دانيد امروز در اسپانيا به زبان اسپانيايی حرف می زنند. ۵۰۰ سال پيش يهوديان اسپانيا به همين زبان حرف می زدند. زبانی که اسپانيايی های مسيحی هم به آن سخن می گفتند. بعد از اين که در سال ۱۴۹۲ دردوران حکومت خودکامه حاکمان کاتوليک اسپانيا يعنی ايزابلا و فرديناند يهوديان از اسپانيا اخراج شدند در همه جای دنيا پراکنده شدند. اکثريت آنها به عثمانی و آفريقای شمالی رفتند.

در نتيجه زبان اسپانيايی که آنها صحبت می کردند با زبانهای کشورهايی که در آنجاها ساکن شده بودند مخلوط شد. بنابراين يهوديان سفاردی که از اسپانيا به ترکيه رفته بودند زبانشان آميزه ای شد از اسپانيايی و لغات ترکی. يهوديانی که در بلغارستان ساکن شدند زبانشان با لغت های بلغاری مخلوط شد. همينطور در ديگر جاهای دنيا. به اين ترتيب يک زبان عاميانه ای به وجود آمد که به آن لادينو می گفتند. يعنی زبانی که آميزه ای از اسپانيايی با زبانهای ديگر است.
 

برای من جالب بود وقتی که متوجه شدم تو می خواستی دامپزشک شوی،چطور شد يک دفعه مسير سرنوشتت را عوض کردی؟
 

شايد جواب من کليشه به نظرتان برسد. ولی من همه تلاشم را کرده بودم که خواننده نشوم! در خانواده ای بزرگ شدم که همه از جمله پدرم اعتقاد داشتند که موسيقی نبايد تبديل به حرفه شود. وقتی ۲۲ سالم بود به اين نتيجه رسيدم که من زاده شده ام برای اين که خواننده شوم  و نبايد خودم را گول بزنم. می خواستم بخوانم. بايد رويای تبديل شدن به يک دامپزشک را به فراموشی می سپردم. امروز باورم اين است که من به راستی زاده شده بودم برای خوانندگی. برای ساختن و خواندن ترانه.
 

به پدرت اشاره کردی ، اگر او در قيد حيات بود اجازه می داد تو خواننده شوی؟!
 

نه. فکر نمی کنم. پدرمن می خواست من و برادرانم به گفته او يک حرفه واقعی را دنبال کنيم. دو تا برادر های من مهندس شدند و خواهرم وکيل شد. همه غير از من يک حرفه درست حسابی در رديف دکتر داشتند. به نظر من اگر پدرم زنده بود احتمالا من هم به حرفش گوش می کردم. من هم يک حرفه ديگری را دنبال می کردم. مرگ پدرم سبب شد که من جرات پيدا کنم و خواستهای قلبی ام را دنبال کنم و خواننده شوم. برای اينکه احتمالا پدرم دوست نداشت من خواننده شوم.
 

در چه رشته ای تحصيل کردی ؟
 

من در دانشگاه اينديانا داشتم در يکی از زير شاخه های پزشکی درس می خواندم . نمی توانستم ديگر خودم را گول بزنم. به همين دليل خيلی دير به فکر خوانندگی افتادم. وقتی ۲۲ سالم بود اين تصميم را گرفتم و اولين آلبوم ام در ۲۴ سالگی منتشر شد. تقريبا دير بود. ولی بايد بگويم خوشحالم که خواست قلبی ام را دنبال کردم. فکر می کنم اگر پدرم هم زنده بود از داشتن دختری مثل من به خودش می باليد.
 

هيچ گاه با مانعی از سوی جامعه و يا خانواده مواجه شدی؟ چون مثلا در ايران خيلی از زن هايی که علاقه به خوانندگی دارند اغلب با موانعی روبه می شوند.
 

نه. بگذاريد توضيح بدهم. اگر پدرم زنده بود شايد تشويقم می کرد که خواننده نشوم. به اين معنی که خواستش را به زور پيش نمی برد. فکر می کنم احتمالا سعی می کرد برايم توضيح دهد که چرا نبايد خواننده شوم. خانواده من پشت من بودند.
خانواده بسيار مهربان... برادرانم در حق من پدری کردند. آنها از من حمايت کردند.هنوز هم حمايت می کنند. مادرمن هميشه در زندگی آرزو داشت خواننده حرفه ای شود.او خواننده بود ولی وقتی با پدرم ازدواج کرد.

خوانندگی را کنار گذاشت. انتخاب خودش بود. کسی مجبورش نکرد.وقتی من تصميم گرفتم خوانندگی را پيشه کنم به حمايت از من برخاست. هنوز هم حامی من است.

همه خوشحال اند که من اين پيشه را برگزيدم. من در يک خانواده مدرن و با عقايد باز پرورش يافتم. گمان می کنم دو سال پيش بود يک خواننده زن ايرانی به کنسرت من در استانبول آمد. به من گفت دوست داشت می توانست با من بخواند. من هم گفتم من خيلی خوشحال می شوم که با او بخوانم. ولی برايم توضيح داد که نمی شود. چون وقتی برمی گشت ايران مورد بازخواست قرار می گرفت. من اين را خوب درک می کنم. خيلی برايش ناراحت شدم. خيلی دوست داشتم می توانستم با او بخوانم. اما اين که آدم مجبور شود روياهايش را فراموش کند دردناک است. ولی خب در ايران عملی نيست.
 

اسم اين خانم يادت است؟
 

نه. ولی اين را هم بگويم که حتی اگر می دانستم اسمش را نمی گفتم. برای اينکه دلم نمی خواست مشکلی برايش ايجاد کنم. من خيلی ناراحت شدم. داستانش خيلی متاثرم کرد. اين را هم می دانم که من هم نمی توانم بروم ايران و بخوانم.

من دوستان ايرانی زيادی دارم که هر روز برای من نامه می نويسند. من هم برايشان جواب می دهم. خيلی هايشان می آيند به کنسرت های من، وقتی می روم اروپا.آرزوی من اين است که بروم ايران و بخوانم. ولی اين را هم می دانم که به عنوان يک زن اسرائيلی محال است. با اين همه فکر می کنم يک روزی بالاخره همه چيز عوض می شود و اين آرزوی همه ماست.
 

تو طرفداران زيادی بين ايرانی ها داری که خودت هم به آن اشاره کردی چقدر با فرهنگ ايران و به ويژه موسيقی ايرانی آشنايی داری؟

البته. من به موسيقی ايرانی گوش می دادم. الان هم دور و بر من موسيقی ايرانی هست. يکی از اعضای گروه من ايرانی است. نی می نوازد. خود من دوران جوانی خيلی به هايده گوش می کردم. عشق من است.

من چندتا خواننده ايرانی را می پرستم. خيلی نيستند. فکر می کنم چهار تا بيشتر نيستند. صدايشان فوق العاده است. اما هايده برای من يک الگو است. من هيچ صدايی مثل صدای او را نشنيده ام. وقتی هشت سالم بود شروع کردم به گوش کردن به موسيقی هايده. خب. می بينيد که موسيقی ايرانی عملا بخشی از زندگی من شده.
 

چه آهنگ هايی از هايده را دوست داری؟ چون هايده در دوزمينه موسيقی سنتی و موسيقی پاپ ايرانی فعاليت می کرد.
 

بله.موسيقی مدرن ايران موسيقی خوبی است. ولی موسيقی مورد نظر من نيست. امروز موسيقی اميد و معين را گوش می کردم. هر دو خيلی خوب و فوق العاده بود. اما من شخصا موسيقی سنتی ايران را دوست دارم. برای ما چه اينجا و چه در اروپا موسيقی سنتی ايران موسيقی ساده ای نيست.

کار آسانی نيست که من بيايم و موسيقی سنتی بخوانم و شنوندگان يک ساعت يا بيشتر به آن گوش بدهند. اما من خودم می توانم ساعتها و روزها به موسيقی سنتی ايرانی گوش بدهم. چون با اين موسيقی بزرگ شده ام.موسيقی خيلی پيچيده ای است. موسيقی سختی است و تا آنجا که می دانم موسيقی سنتی ايران مادر موسيقی شرق است. به همين دليل بايد به آن افتخار کنيم. من دوست دارم اين موسيقی را. موسيقی مدرن ايران موسيقی بدی نيست، اما قدرت موسيقی سنتی را ندارد.
 

چرا فکر می کنی که موسيقی سنتی ايران موسيقی دشواری است؟
 

البته. خيلی پيچيده تر است. موسيقی مدرن به پسند مردم عادی نزديک است. فقط موسيقی مدرن ايران اين طور نيست. همه موسيقی های مدرن همين حالت را دارند. مثلا می آييد پرکاشن را اضافه می کنيد و ريتم و نمی دانم چطور توضيح بدهم... درموسيقی سنتی فقط بايد به خواننده گوش کرد. به صدای نی گوش کرد. اين سازها سازهای آسانی نيستند. بايد موسيقيدان  خوبی باشی و استعداد داشته باشی تا بتوانی اين سازها را بنوازی.

به خصوص در موسيقی سنتی  ايران.  بايد خوب گوش بدهی. کار سختی است. ولی مثلا داری رانندگی می کنی خوب می توانی به موسيقی پاپ گوش بدهی. خيلی هم خوب است. ولی نمی شود به موسيقی سنتی موقع رانندگی گوش کرد. بايد به آن فضا بدهی. يک جا بدهی. به همين دليل است که من فکر می کنم موسيقی سنتی ايران هم شنيدنش سخت است و کار می برد. و هم نواختنش.


در ميان دوستان و اعضای تيمی که با آن ها کار می کنی موزيسين ايرانی هم وجود دارد؟
 

يک همکار ايرانی دارم که در اسرائيل زندگی می کند و ده سالی است که با من کار می کند. درهمه آلبوم های من همکاری داشته. خودش هم خواننده است. لازم است بگويم که نمی توانم اسمش را ببرم، به خاطر خودش. چون ممکن است برايش دردسر درست کنند. او به نظر من بهترين موسيقيدان است. همه ما او را می پرستيم. بيست سال پيش از  ايران بيرون آمد و حالا در اسراييل زندگی می کند.

او را از حرفه اش محروم کرده بودند. نی زن است. صدای خوشی هم دارد. روی صحنه با من می خواند. در آلبوم های من هم همکاری کرده. بدون او آلبوم های من يک چيز ديگر بودند. او به موسيقی من فرم می دهد.
 

به موزيسين های ايرانی فعال در اسرائيل اشاره کردی، می خواهم نظر تو را درباره يکی از آن ها بدانم ، ريتا جهان افروز.
 

ريتا خواننده معروفی است در اسرائيل. اما ريتا فارسی نمی خواند. به تازگی البته شروع کرده. ريتا در موسيقی پاپ کار می کند و تا آنجا که می دانم يک نوع اشتياق به تازگی در او پيدا شده که به ريشه های خود باز گردد. به ريشه های ايرانی اش. يک آلبوم فارسی هم درست کرد ولی من هنوز  نشنيده ام. يکی از خواننده های محبوب پاپ در اسراييل است. دوست دارم آلبوم فارسی اش را بشنوم. فکر می کنم بايد کار جالبی باشد.
 

سبک موسيقی تو اين طور به نظر می رسد که تلفيقی است از رگه های موسيقی کشورهای گوناگون حتی ايران!
 

البته! فکر می کنم آدم خوش شانسی بودم. من در اورشليم زاده شدم و در همين شهر بزرگ شدم. وسط اين ديگ هفت جوش! همه جور آدمی دراين شهر هست. به همين دليل وقتی داشتم بزرگ می شدم همه جور موسيقی می شنيدم. از موسيقی ايران، موسيقی ترکيه و موسيقی مصر گرفته تا موسيقی کلاسيک غربی،‌ اپرا،‌ جاز،‌ شانسونهای فرانسوی و‌ فلامنکوهای اسپانيايی.

من به همه اين موسيقی ها گوش می کردم و نتيجه اش اين چيزی هست که مرا ساخته. من نتيجه اين جوششم. به همين دليل وقتی موسيقی ايرانی می شنوم احساس آشنايی به من دست می دهد. وقتی موسيقی ترکيه را گوش می دهم يا موسيقی های ديگر را همه اينها به من يک حس آشنايی می دهند.

من سعی می کنم اين آميزه را به موسيقی خودم راه بدهم. نامه های زيادی از مردم فرهنگ های گوناگون از کشورهای گوناگون دريافت می کنم. همه شان می گويند موسيقی مرا دوست دارند. راستش عجيب است.

آنها از جاها و فرهنگ های مختلف می آيند و اين مرا خوشحال می کند. من موسيقيدانهای مختلف را از فرهنگ های مختلف می آورم و همه شان احساس می کنند که با اين موسيقی پيوند دارند. فکر می کنم همکاری با موسيقيدانهای مختلف کمک می کند به من که نشان دهم فرهنگ ملی من چقدر غنی است. اين سبب می شود که همه چيز زيباتر و رنگارنگ تر شود. به همين دليل من موسيقی و فرهنگ خودم را گسترش می دهم به سوی فرهنگ های ديگر. اين کار زندگی را برای من جذاب تر و زيباتر می سازد. 
 

چرا به زبان های ديگر نمی خوانی مثلا زبان فارسی؟!
 

هرگز! به فارسی هرگز! دليلش را هم می گويم. به نظر من شما ايرانی ها آنقدر خواننده های خوب و عالی داريد که بهتر است من بگذارم آنها به فارسی بخوانند. البته من بدم نمی آيد صدايم را با صدای خواننده های فارسی زبان قاطی کنم. زبان مان را با زبان فارسی بياميزم.

ولی بهتر است بگذاريم هر کسی آن کاری را که بهتر بلد است بکند. نمی خواهم خودم را مسخره مردم کنم. زمانی به اين کار دست می زنم که بدانم صد در صد از عهده اش بر می آيم و فارسی را بدون لهجه می توانم بخوانم. فکر نمی کنم البته بتوانم از عهده اين کار برايم. کار سختی است. از طرف ديگر به نظر من زبان خودش يک جهان کامل است. چيزی نيست که فقط از ميان لبهای شما بيرون می آيد. زندگی است. آوای مادر شما است که شما را صدا می زند. خوراکی که می خوريد. فرهنگ تان.

گذشته تان و آينده تان. همه اينها. آن چيزی است که شما را می سازد. البته ممکن است بعد از گوش کردن دقيق، اين کار را انجام دهم. ولی کافی است يک فارسی زبان مثل شما به دقت گوش بدهد می فهمد که يک اشکالی دارد. به همين دليل خيلی احتياط می کنم که موجب خنده نشوم. شايد يک روز. نمی دانم. نبايد بگويم هرگز! بهتر است بگويم شايد!


چرا همه آهنگ های تو اينقدر غمگين هستند،اين قضيه ارتباطی با زندگی شخصی تو دارد؟
 

اين سئوال را بارها از من کرده اند. هرجا می روم مردم از من می پرسند. شعرهايی که می نويسم و می خوانم شعرهای غمگين است.

اين شعرها راجع به چيزهايی است که برای خود من پيش آمده. مردم از من می پرسند چرا اينقدر غمگين؟! يک زمانی به اين نتيجه رسيدم که شايد من مشکلی دارم. شروع کردم نوشتن و خواندن چيزهای شاد. بايد منصف باشم.

احساس کردم که وقتی راجع به چيزهای غمناک می خوانم بهتر می توانم احساساتم را بيان کنم. آوازهای شاد خوب است. آدم را شاد می کند. ولی من فکر می کنم من از عهده اش بر نمی آيم. کار من نيست. فکر می کنم بعضی هنرمندان کارشان اين است که در آدم ها يک نوع شادمانی ايجاد کنند و بعضی ها مثل من کارشان اين است که اين شادمانی را از راه ديگری فراهم کنند. من در کنسرت هايم آهنگ شاد می خوانم ولی اين را برای خاطر مردم می کنم. من آدم شادی هستم اما با اندوهی در دل. اينطوری بهتر می توانم کار کنم.
 

می توانی يکی از ماجراهايی را که بر اساسش ترانه نوشتی برايم تعريف کنی؟
 

بله. داستانهای مهمی هست. مثلا ترانه «فقط يک شب ديگر» ترانه ای است که من در باره زنی نوشته ام که از نزديک می شناختم. زنی ۵۸ ساله بود که با مردی ۳۰ ساله يک رابطه عاشقانه داشت. عشق آنها سه سالی طول کشيد و در اين مدت به همه جای دنيا سفر کرده بودند. در پايان اين عشق مرد سه روز تمام يک کلمه حرف نزد.

زن که سکوت او را نمی توانست تحمل کند از او دليل سکوتش را پرسيد. همانطور که آنها داشتند در خيابان می رفتند مرد نگاهی به او کرد و گفت من زن ديگری را پيدا کرده ام که به نظر من کسی است که می توانم تمام زندگی ام را با او سپری کنم. بعد هم از او جدا شد و رفت و زن را با حالی پريشان در خيابان تنها گذاشت. من اين ترانه را بر همين اساس نوشتم. در اين ترانه زن به مرد می گويد حاضر است همه چيز به او بدهد به شرط آنکه يک شب ديگربا او بگذراند و برای آخرين بار به او دروغ بگويد و او را گول بزند. فقط يک شب ديگر...
 

همانطور که می دانی ايران و اسراييل با هم روابط سياسی خوبی ندارند،تو به عنوان يک خواننده اسراييلی درباره مردم ايران چگونه فکر می کنی؟
 

من آنها را دوست دارم. ما می دانيم که اين مسايل ربطی به مردم ندارد. مردم با هم دوست اند. آنها همديگر را دوست دارند. گفتم که به همه جای دنيا می روم. ايرانی هايی را ديده ام در کنسرتهای من که می آيند و ما همديگر را می بوسيم و بغل می کنيم.

ما همديگر را دوست داريم. معلوم است که چيزهای ديگر مسايل سياسی است و ربطی به مردم ندارد. مردم که احمق نيستند می دانند. آنها کنار هم زندگی می کنند. همين جا در اسراييل ما می توانيم با فلسطينی ها يک جا زندگی کنيم. من اين را از ته دل باور دارم. و می دانم يک روز به ايران دعوت خواهم شد. من ترسی ندارم. می روم و کاری هم به دولت هايمان ندارم. مردم می دانند که احساسات آنها ربطی به دولت هايشان ندارد. آنها باهوش اند.
 

می توانی مقداری هم درباره زندگی شخصی ات بگويی ؟
 

البته! همسر من ايرانی است. يهودی ايرانی. پدرومادرش در ايران متولد شدند و در جوانی به اسرائيل رفتند و همسر من در اسرائيل به دنيا آمد. می بينيد من در يک خانواده ايرانی هستم. از من می پرسيد راجع به فرهنگ ايران چه فکر می کنم،‌ پاسخ من ساده است:‌ پسر من نيمه ايرانی است!

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 13:51 توسط رامین |


امکانات Zentimo

حذف سریع و قابل اعتماد دستگاه امن
بسیار قابل تنظیم ، آموزنده و قدرتمند منو دستگاه
بر خلاف منوی بومی ابزار حذف امن است آن را نشان می دهد شما دستگاه اندازه درایو و فضای خالی ، آیکون های دستگاه اجازه می دهد هر چیزی سفارشی شما ، و می دهد توانایی های بسیار بیشتر در نوک انگشتان شما : شما می توانید توقف فهرست درایوهای با یک کلیک ، به سرعت راه اندازی برنامه های قابل حمل ، تست سرعت درایوهای خود را برای تغییرات سخت افزاری اسکن ، متوقف کردن تمام دستگاهها در یک بار و بسیاری دیگر.
توقف از طریق "ناتوان" برای درایوهای SATA
برخی از انواع دستگاه های خارجی (مانند درایوهای SATA از تصویر سیلیکون) ، دستگاه های داغ پلاگین درست است. با این حال ، راننده خود را انجام حذف "امن" تابع را پشتیبانی نمی کند. دستگاه های چنین در ابزار های بومی حذف امن نشان داده نمی شود و می تواند تنها از طریق ناتوان در Device Manager را متوقف است. این راه خسته کننده است ، چرا که آن نیاز به اقدامات بسیاری برای انجام ، علاوه بر این شما باید دستگاه را به صورت دستی فعال کردن پس از آن شما برای اتصال دفعه بعد.

نه تنها Zentimo به شما اجازه می دهد برای جلوگیری از چنین دستگاه هایی ، آن را نیز تشخیص به طور خودکار آنچه دستگاه باید "با خیال راحت حذف" و که دستگاه باید "از کار افتاده است." همچنین ، این برنامه به شما این امکان را می دهد "معلول" دستگاه به طور خودکار در اتصال بعدی خود را ، در نتیجه آن را می سازد کار با دستگاه کاملا مشابه با یک دستگاه معمول است.
کلید های میانبر صفحه کلید برای توقف \ بازگشت
خواهم همه چیز را با استفاده از صفحه کلید برای انجام؟ حالا شما می تواند به توقف و مشخصات دستگاه تنها با یک کلید فوری! بدون نیاز به یاد داشته باشید کلید های میانبر صفحه کلید را برای هر دستگاه. بودن در هر برنامه ، کلید ترکیبی (+ S به طور پیش فرض پیروزی) را فشار دهید و شما توقف منو را ببینید. استفاده از حداکثر \ کلید فلش رو به پایین دستگاه شما نیاز به انتخاب و یا مطبوعات را وارد کنید برای متوقف کردن آن و یا کلیدهای Ctrl B برای نمایش محتویات یک دیسک دستگاه. همچنین شما می توانید از کلید فوری اختصاصی به یک دستگاه خاص و یا حتی تمام دستگاهها در یک بار متوقف اختصاص دهید.
بازگشت به عقب دستگاه را متوقف
بعد از اینکه شما دستگاه را متوقف کرده بود ، اما هنوز هم آن را جدا نمی شود ، گاهی اوقات آن را کاملا مفید به بازگرداندن آن به سیستم. به عنوان مثال اگر شما به یاد است که شما را فراموش کرده برای نوشتن یک فایل به درایو های خارجی. به منظور آن را انجام دهید ، شما باید از لحاظ جسمی مجدد دستگاه ، با این حال گاهی اوقات آن را بسیار ناخوشایند را انجام دهید ، به عنوان مثال در صورتی که دستگاه به پانل پشتی از کامپیوتر متصل است.
فرآیندهای نمایش جلوگیری از دستگاه را از متوقف شدن
همیشه با این وضعیت مواجه وقتی که ویندوز اجازه نمی دهد که شما یک دستگاه به حذف؟ بر خلاف ویندوز ، Zentimo شما برنامه های است که جلوگیری از دستگاه را از بودن متوقف و اجازه دهید این برنامه نزدیک شما و یا فقط فایل های آنها را بر روی دستگاه باز نشان می دهد.
اجباری توقف دستگاه
حتی اگر برنامه ها را باز بر روی دستگاه Zentimo هنوز هم می تواند forcedly دستگاه عاقلانه آنلاک فرآیندهای فایل و با تخلیه برنامه های راه اندازی از درایو توقف.
بیرون آوردن کارت حافظه و نه از کارت خوان
اگر شما با خیال راحت از کارت خوان برداشته است ، شما می توانید باید از لحاظ جسمی به منظور ایجاد آن را با کارت های کار دوباره (یا برای استفاده از "دستگاه پشت بازگشت" از ویژگی های این برنامه) دوباره به هم متصل است. در مورد کارت های حافظه دو یا چند متصل به کارت خوان در عین حال ، همه آنها در این سیستم قابل دسترس نباشد می شوند پس از متوقف کردن کارت خوان به شما. Zentimo اجازه می دهد تا یک توسط یک کارت حافظه بیرون انداختن شما. علاوه بر این ، در صورتی که کارت حافظه را توسط هر فرآیندها قفل شده بود ، این برنامه ممکن است به این فرایندهای «قفل شدن» و همچنین آن را در صورت شکست برای متوقف کردن کل یک دستگاه صفحه نمایش.
پشتیبانی از USB ، SATA ، دستگاه های فایروایر
Zentimo با پشتیبانی از انواع دستگاه های hotplug. اگر این دستگاه مورد نیاز شما را نمایش دهد ، سعی کنید و چک باکس "نمایش تمام دستگاه های ذخیره سازی" را در گزینه های این برنامه را قادر می سازد.
قدرت کردن درایو ها برای متوقف کردن در ویندوز ویستا و ویندوز 7
هنگامی که شما با خیال راحت حذف دستگاه را در ویندوز XP آن قدرت دستگاه را خاموش -- در مورد یک درایو فلش به رهبری آن خاموش شد و در مورد یک دیسک سخت قابل حمل آن را تنیده بود. اما مایکروسافت این رفتار را در ویندوز ویستا تغییر و آن را هنوز هم در ویندوز 7 وجود دارد : پس از دستگاه شما بر روی این توقف OSes هارد دیسک همچنان در حال چرخش و درایو فلش ادامه نورپردازی. همه مدرن پارک درایوهای سخت تیرز سر به طور خودکار زمانی که آنها را شما جدا بنابراین در تئوری این رفتار نباید منجر به داده looses یا خسارت درایو. اما در عمل هارد دیسک معمولا به طرز عجیبی صدا زمانی که آنها را جدا در اجرا و این باعث می شود مالک هارد دیسک کمی عصبی زمانی که او می شنود که.
اگر شما به قدرت کردن درایوهای خود را خواهید پس از قطع آنها به تنظیمات برنامه بروید و فعال کردن "قدرت خاموش کردن دستگاه بعد از توقف دستگاه" گزینه است.
سپس راه اندازی مجدد کامپیوتر و لذت بردن از رفتار مورد نظر را از دیسک های شما.
اتومات کار خود را!
برنامه های autorun در درج دستگاه \ توقف
ویژگی های دیگر Zentimo که آن را متمایز از نرم افزار مشابه توانایی برای شروع هر برنامه ، نه تنها پس از اتصال یک دستگاه است ، بلکه قبل از حذف آن است. ویژگی های autorun اجازه می دهد تا شما را به راه اندازی پشتیبان داده ها قبل از قطع یک درایو قابل جابجایی سخت ، اجرا فرمانده کل با محتویات درایو از قلم ، به طور خودکار درایو TrueCrypt رمز شده قبل از قطع رسانه های USB ، و غیره unmount کردن
خط فرمان برای حذف امن
Zentimo تا به خط فرمان قدرتمند و راحت : usr.exe است. این به شما اجازه می دهد به طور خودکار از کار با دستگاه است. به عنوان مثال ، شما به طور خودکار می تواند دستگاه با توجه به برنامه و یا در مورد هر رخداد دیگر متوقف و یا دوباره فعال آنها را به سیستم.
درایو مدیریت نامه
درایوهای پنهان کردن اسلات کارت خوان خالی
آیا شما دارای یک کارت خوان چند با اسلات؟ اگر شما گفت : "بله" ، شما احتمالا استفاده از تنها یک کارت حافظه در یک زمان ، با این حال کارت خوان خود را ایجاد تا چهار درایو را در سیستم شما. ممکن است رنج آور باشد زیرا شما نیاز به صرف زمان بیشتری را در پیدا کردن کارت حافظه درایو در میان درایوهای دیگر "خالی" کارت خوان. rids Zentimo شما را از این مشکل -- این برنامه می تواند به طور خودکار "خالی" کارت درایوهای خواننده را پنهان!
قابلیت اتصال دستگاه های ذخیره سازی به عنوان یک پوشه NTFS
پیشگیری از ویندوز از اختصاص حروف درایو تعیین شده را به درایوهای قابل جابجایی
رفع یک درایو به یک دستگاه خاص
مدیریت برنامه های قابل حمل خود را
نرم افزار قابل حمل پرتاب سریع
فقط یک منو کوچک که در آن شما می توانید برنامه های \ فایل \ پوشه از درایو های قابل حمل خود را برای دسترسی سریع اضافه کنید
تنظیمات دستگاه های قابل حمل
شما می توانید نام دستگاه ، تصویر خود و یا APP لیست Quick Launch را یک بار و این تنظیمات را بر روی کامپیوتر های دیگر که در آن Zentimo نصب شده است در دسترس خواهد بود
امنیت و اطلاعات بیشتر
قوی ادغام TrueCrypt
ظروف TrueCrypt که بر روی درایو های خارجی ذخیره می شود می تواند مانند بخشی از دستگاه انجام می شود : شما می توانید آنها را بر روی منوی دستگاه را ببینید ، آنها را می توان به طور خودکار نصب شده \ پیاده در اتصال به دستگاه قطع \ و حتی اگر یک برنامه جلوگیری از حجم TrueCrypt از بودن متوقف Zentimo اجازه می دهد تا شما را به دیدن و باز کردن چنین برنامه هایی.
بیایید ویروس های autorun متوقف کنید
یکی از مورد درخواست ترین ویژگی برای Zentimo توانایی برای مبارزه با ویروس های autorun شد. ما نمی خواهیم به رقابت با نرم افزار آنتی ویروس بنابراین ما تصمیم به اضافه کردن یک گنگ اما یک راه صد در صد تضمینی برای خلاص شدن از ویروس های autorun بر روی کامپیوتر شما گزینه ای را به طور کامل غیر فعال کردن ویندوز بومی های autorun و ویژگی های خودکار. ویروس های autorun آلوده کردن کامپیوتر خود را از طریق پنجره های autorun و خودکار این کار را با ناتوان آنها را به طور کامل ویروس های autorun را اجرا خواهد کرد.
تست سرعت درایو صادق
اکثر آزمایشکنندگان سرعت درایو دیگر اندازه گیری تنها خواندن \ نوشتن به سرعت فایل های بزرگ ، نشان دادن سرعت درایو نظری. این است که به سرعت واقعی در زندگی نیست که ما اغلب به نوشتن مقدار زیادی از فایل های کوچک به درایوهای خارجی است.

تحقیقات ما نشان می دهد که برخی از فلش درایوها دارای عملکرد بدتر از آنهایی که دیگر در نوشتن از فایل های کوچک با این حال عملکرد بالا خود را در نوشتن فایل های بزرگ هستند. بنابراین ما اضافه شده به Zentimo ابزار اندازه گیری عملکرد است که اجازه می دهد تا به شما عملکرد واقعی درایو شما نمایش داده شود.

Zentimo اندازه گیری فایل را به نشانه خوانده شدن \ نوشتن سرعت 3 اندازه فایل های مختلف : فایل های کوچک (32 KB) ، فایل های متوسط ​​(3 MB) و فایل های بزرگ (100 MB) و نمایش تمام کسانی که اندازه گیری و همچنین به طور متوسط. سرعت به طور متوسط ​​محاسبه شده توسط Zentimo نشان دهنده عملکرد خود را درایوهای واقعی با دقت بیشتری نسبت به ویژگی از مشخصات فروشنده.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 13:49 توسط رامین |توسط وودوارد پل در تاریخ 2 دسامبر ، 2011

جفری گلدبرگ اغلب مانند او مهیج برای جنگ علیه ایران را برای تلفن های موبایل است ، اما حتی برای ناظران بی طرف ، وجود دارد به عنوان او اشاره ، مقدار زیادی از شواهد که جنگ در حال حاضر آغاز شده است.

پس (شاید نه چندان مرموز) انفجار در یک پایگاه نظامی در ماه گذشته که در زمان با آن زندگی ژنرال حسن تهرانی مقدم -- یکی از برجسته ترین OGs برنامه موشکی ایران -- اخبار مربوط به انفجار دوم در اصفهان این گذشته می آید دوشنبه ، که با توجه به منابع "زده تأسیسات غنی سازی اورانیوم وجود دارد ، با وجود انکار توسط تهران است. "

البته ، اخبار از دقیق شهر تهران سخت به آمده توسط ، اما اگر به گرفتن این گام بیشتر ، ممکن است در سه (شاید نیست ، بنابراین ، خود به خود) storming سفارت بریتانیا توسط ایران "دانش آموزان" در نظر می شود کاملا smokescreen موثر در نگه داشتن خبر این انفجار دوم از امواج جدی است. اگر شما به حال بسیاری از قهوه ، آن را نیز شایسته توجه داشته باشید که در روز دوشنبه ، پس از انفجار در ایران ، چهار موشک از کار اخراج شده از جنوب لبنان را لرزاند اسرائیل از حادثه اول در بیش از دو سال است.

من کاملا متقاعد شده ، اما آن را بی دلیل نیست به گروه این انفجارهای اخیر با ویروس Stuxnet به فصل تابستان و زمان آخرین که haywired اورانیوم تاسیسات غنی سازی در نطنز ؛ تاریخ و زمان آخرین اکتبر در انفجار در کارخانه موشک های شهاب ، قتل سه دانشمندان ایران هسته ای در گذشته دو سال ، نوامبر گذشته اقدام به ترور از فریدون عباسی - Davan -- ارشد رسمی در برنامه هسته ای -- و rumblings supervirus دوم این ماه به عنوان اثبات که جنگ غرب را بر روی برنامه هسته ای ایران است گرفتن کمتر پنهان دقیقه مستقر است.

گرگ Scoblete جادوها. چرا واشنگتن خواهد شد و نه به دنبال حمایت عمومی برای این جنگ است.

اگر پرزیدنت اوباما به مردم گفت که امریکا با اسرائیل مشغول به کار بود به قتل دانشمندان ایرانی و منفجر کردن ساختمان های ایران و خرابکاری در زیرساخت های ایرانی و ایرانیان ممکن است به دنبال تلافی در نوع ، آن را به طور ضمنی انگیزه های ایران به عنوان عقلانی ، رای دادند.

همانطور که ما در آستانه جنگ عراق ، یکی از بحث های کلیدی پیشرفته در برابر صدام حسین شاهد این است که او هر چیز را غیر منطقی (دست بیش از سلاح های کشتار جمعی به القاعده) و از این رو نمی تواند قابل اعتماد است. بی خردی ایرانی و تعصب مذهبی است ، همچنین یک جزء حیاتی در مورد اقدام نظامی علیه برنامه هسته ای خود است. کلیدی برای حفظ هاله ای از بی خردی است که نوار از هر یک از چهار چوب استراتژیک اقدامات ایران است.

این است که چگونه اتحاد جماهیر شوروی به کار گرفته مخالفت سیاسی : تصویر بکشد دشمنان سیاسی خود را به عنوان مجنون. سپس شما می توانید امتناع برای گوش دادن به هر چه آنها می گویند و توجیه هر تحریم لازم است برای خویشتنداری خود را شناخته است.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 13:48 توسط رامین |پل وودوارد در دسامبر 9 ، 2011

پس از پخش تلویزیونی فیلم ایرانی دستگیر CIA RQ - 170 هواپیماهای بدون سرنشین رادار گریز در ایران فرود آمد که چند روز پیش ، خبرنگار امنیتی بی بی سی ، فرانک گاردنر ، نوشت :

اگر ، همانطور که در ابتدا تصور می شد ، نگهبان به ضرب گلوله کشته شده بود پس از آن که وجود دارد کمی بر روی صفحه نمایش اما توده ای از خرابه هم پیچیده قرار داده است.

در عوض ، آنچه در نمایش بر روی تلویزیون ایران هواپیماهای بدون سرنشین gleaming کاملا تر و تمیز سفید که نگاه مستقیم کردن خط تولید بود.

که تمایل به عقب تا این ادعا از سوی ایران است که نیروهای خود را پایین آورده هواپیماهای بدون سرنشین را از طریق جنگ الکترونیکی ، به عبارت دیگر که آن را به صورت الکترونیکی ربوده هواپیما و هدایت آن را به زمین است.

در تاریخ جمعه ، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سپاه (سپاه پاسداران) هوا و فضا نیروی سرتیپ ژنرال امیر علی حاجی زاده گفت : "از طریق نظارت دقیق الکترونیکی آن است که این هواپیما به حال هدف از نفوذ آسمان این کشور برای مقاصد جاسوسی شناخته شده بود.

هواپیما پس از ورود به فضای شرقی کشور در الکترونیکی کمین نیروهای مسلح گرفتار شده و آن را بر روی زمین با حداقل آسیب آورده شد. "

مقامات ایالات متحده در حال حاضر مایل به تصدیق آنچه که آنها باید از همان روز اول شناخته شده : این که هواپیما به ایران دستگیر شده است در واقع RQ - 170.

اما حتی پس از آزادی از نزدیک قطعه فیلم نمایش هواپیماهای بدون سرنشین را در جزئیات بیشتری از آن تا به حال شده است علنا مشاهده شده قبل از ، برخی از مقامات ایالات متحده شک و تردید باقی ماند.

ABC اخبار مارتا Raddatz گزارش :

اوایل پنجشنبه ، به گفته مقامات ایالات متحده ، و به گزارش شبکه خبری ABC ، ​​که صنایع دستی نمایش داده شده ظاهر نمی RQ - 170 بسیار حساس نگهبان باشد و ممکن است یک مدل ، در بخشی به دلیل تصاویر ایالات متحده نشان داد نگهبان به حال فرود نمی دست نخورده است. بعدها ، با این حال ، مقامات گفت : ممکن بود که ایرانی ها هواپیمای بدون سرنشین برای نمایش در تلویزیون بازسازی کرده بودند ، اما شواهد "بی نتیجه است."

که نامش ذکر نشده به سابق از مقامات ارشد پنتاگون "با دانش گسترده ای از وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین" نیز شک و تردید به وبلاگ نویس دفاع AOL ابراز :

در اینجا آنچه را که در یک ایمیل گفت : پس از من با ارسال یک لینک به این فیلم ایران است. او می نویسد : "به نظر می رسد مانند جعلی". "آیا مانند وضعیت یک هواپیما که از دست داده کنترل به نظر نمی آید. رنگ ، هم غلط است و آنها ارابه های فرود یا پایین از هواپیما نشان داده نمی شود... و جوش بر روی مفاصل بال به سختی یواشکی... "به منظور اجتناب از عازم رادار ، جوش بر روی هواپیما یواشکی باید بسیار نزدیک به سطح ساختار و بسیار هموار.

در هر دو مورد ، ما همان خط استدلال : آن دسته از تصاویری از دستگیر RQ - 170 می تواند هواپیما واقعی تصویر کشیدن نیست چون ما می دانیم یکی از واقعی سقوط کرد و آنچه ما در حال نشان داده شده است دست نخورده است.

این صدا ممکن است قابل قبول به تعداد کمی از مردم -- به ویژه کسانی که مایل به باور هر چیزی را یک مقام دولتی ایالات متحده می گوید. اما برای بقیه از ما (و من تمایل به فکر می کنم که ما در اکثریت هستیم) ، استدلال تر است به احتمال زیاد اجرا مثل این : که چیزی شبیه به یک مدل به نظر نمی آید و آن را به وضوح سقوط نیست ، بنابراین هر مقام ایالات متحده که می گوید که RQ - 170 از دست داده سقوط کرد ، یا نمی داند آنچه که او صحبت کردن در مورد ، و یا او دروغ .

بسیاری از مردم باقی خواهد ماند مناسب اگنوستیک در مورد سوال فنی که آیا این امر می تواند عملی برای دشمن را رهگیری و کنترل چنین هواپیما است.

تا آنجا که به عنوان موضوع مفاصل جوش در بال ، آن را معقول و منطقی به زن و شوهر از استنتاج است.

در مرحله اول ، از این هواپیما را به بهبود ، اولویت اول ایرانیان شده به بررسی آن را کاملا به اندازه کافی مطمئن شوید که آن را خود تخریبی نیست. بال به خوبی ممکن است برای این منظور برداشته شده و سپس برای نمایش عمومی متصل شده است.

در مرحله دوم ، ایرانی ها به وضوح به حال علاقه ای به دادن مقامات آمریکایی و تحلیلگران مقدار زیادی از زمان را به اظهارات که بعدا می تواند نشان داده شده است که کاذب باشد. با توجه به دشواری که مقامات و کارشناسان در uttering این کلمات ساده -- من نمی دانم -- آن قابل پیش بینی بود که دیگر ایرانی آرام نگه داشته ، اغلب آمریکایی می گویند چیزی احمق.

لورن تامپسون در موسسه لگزینگتون در ابتدا استدلال کرد که هواپیماهای بدون سرنشین می تواند از هیچ ارزش به ایران به دلیل آن بود "شمع از خرابه "او هنوز هم اصرار دارد :" هر بینش که ایرانی ها ممکن است از سنتینل RQ - 170 خوشه چینی کردن ، ارزش با استفاده از آن دانش در جنگ جاری خود با امریکا است ، به احتمال زیاد باید متواضع است. "

دیگران کمتر برنگ خون در ارزیابی خود را است.

پیتر سینگر از موسسه بروکینگز ، نویسنده کتاب "سیمی برای جنگ : انقلاب رباتیک و جنگ در قرن 21st ، گفت :" در حالی که برخی از مکانیک این هواپیما به خوبی شناخته شده است ، -- به خصوص حسگرهای خود -- برخی از جنبه های مهم خواهد بود کشورهایی مانند چین.

خواننده گفت : "این جواهر برای آنها در حال حاضر ،". "در مورد آنچه در این هواپیما در این ماموریت بستگی دارد ، اما یک سنسور آن را در گذشته انجام شده است رادار AESA. این رادار بسیار پیشرفته است که واقعا تفاوت ساز برای نسل بعدی ما از هواپیما ، نه تنها هواپیماهای بدون سرنشین است ، اما آنهایی که مانند F - 22s و F - 35S نیز سرنشین دار است. "

شاید ایران نمی یاد خواهند گرفت که به اندازه کافی برای کلون کردن هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا. اما این بی ربط ، اولا به دلیل علاقه اولیه آنها است در یادگیری چگونه به خود را دفاع از ایالات متحده ، و در مرحله دوم ، در زمان هنگامی که ایالات متحده است که شناخته شده به داشته شده است عامل ناوگان RQ - 170s بر ایران برای سال و ظن باشد درگیری در یک سری از بمب گذاری ، ترور و اعمال خرابکاری هدف قرار دادن برنامه هسته ای ایران دیگر راه نیست -- ، شواهدی از جنگ در حال انجام که توسط ایالات متحده آمریکا (و اسرائیل) علیه ایران انجام شده است.

چه جای تعجب چند آمریکایی ها هنوز قادر به درک به نظر می رسد این است که کشورهایی مانند ایران ، رهبری با این حال نحس خود را ممکن است ، خیلی بیشتر سرگرم دفاع از خود را از این کشور به شدت مسلح و خشن در این سیاره ، نسبت به آنها در برنامه های جوجه ریزی به سر می برد جهان است.

بیشتر ایران می شود دشمن آمریکا نامیده می شود ، احمقانه تر ما تبدیل.

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 13:46 توسط رامین |


خانه در حدود تماس داستان صهیونیستی آمریکا امپراتوری اشتراک
جنگ در متن ... با توجه به غیب چه کسی آنها شوخی ؟ هنگامی که آمریکایی ها در تلاش برای بستن شکاف و معقول با ایران پل وودوارد در دسامبر 9 ، 2011 پس از پخش تلویزیونی فیلم ایرانی دستگیر CIA RQ - 170 هواپیماهای بدون سرنشین رادار گریز در ایران فرود آمد که چند روز پیش ، خبرنگار امنیتی بی بی سی ، فرانک گاردنر ، نوشت : اگر ، همانطور که در ابتدا تصور می شد ، نگهبان به ضرب گلوله کشته شده بود پس از آن که وجود دارد کمی بر روی صفحه نمایش اما توده ای از خرابه هم پیچیده قرار داده است. در عوض ، آنچه در نمایش بر روی تلویزیون ایران هواپیماهای بدون سرنشین gleaming کاملا تر و تمیز سفید که نگاه مستقیم کردن خط تولید بود. که تمایل به عقب تا این ادعا از سوی ایران است که نیروهای خود را پایین آورده هواپیماهای بدون سرنشین را از طریق جنگ الکترونیکی ، به عبارت دیگر که آن را به صورت الکترونیکی ربوده هواپیما و هدایت آن را به زمین است. در تاریخ جمعه ، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سپاه (سپاه پاسداران) هوا و فضا نیروی سرتیپ ژنرال امیر علی حاجی زاده گفت : "از طریق نظارت دقیق الکترونیکی آن است که این هواپیما به حال هدف از نفوذ آسمان این کشور برای مقاصد جاسوسی شناخته شده بود. هواپیما پس از ورود به فضای شرقی کشور در الکترونیکی کمین نیروهای مسلح گرفتار شده و آن را بر روی زمین با حداقل آسیب آورده شد. " مقامات ایالات متحده در حال حاضر مایل به تصدیق آنچه که آنها باید از همان روز اول شناخته شده : این که هواپیما به ایران دستگیر شده است در واقع RQ - 170. اما حتی پس از آزادی از نزدیک قطعه فیلم نمایش هواپیماهای بدون سرنشین را در جزئیات بیشتری از آن تا به حال شده است علنا مشاهده شده قبل از ، برخی از مقامات ایالات متحده شک و تردید باقی ماند. ABC اخبار مارتا Raddatz گزارش : اوایل پنجشنبه ، به گفته مقامات ایالات متحده ، و به گزارش شبکه خبری ABC ، ​​که صنایع دستی نمایش داده شده ظاهر نمی RQ - 170 بسیار حساس نگهبان باشد و ممکن است یک مدل ، در بخشی به دلیل تصاویر ایالات متحده نشان داد نگهبان به حال فرود نمی دست نخورده است. بعدها ، با این حال ، مقامات گفت : ممکن بود که ایرانی ها هواپیمای بدون سرنشین برای نمایش در تلویزیون بازسازی کرده بودند ، اما شواهد "بی نتیجه است." که نامش ذکر نشده به سابق از مقامات ارشد پنتاگون "با دانش گسترده ای از وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین" نیز شک و تردید به وبلاگ نویس دفاع AOL ابراز : در اینجا آنچه را که در یک ایمیل گفت : پس از من با ارسال یک لینک به این فیلم ایران است. او می نویسد : "به نظر می رسد مانند جعلی". "آیا مانند وضعیت یک هواپیما که از دست داده کنترل به نظر نمی آید. رنگ ، هم غلط است و آنها ارابه های فرود یا پایین از هواپیما نشان داده نمی شود... و جوش بر روی مفاصل بال به سختی یواشکی... "به منظور اجتناب از عازم رادار ، جوش بر روی هواپیما یواشکی باید بسیار نزدیک به سطح ساختار و بسیار هموار. در هر دو مورد ، ما همان خط استدلال : آن دسته از تصاویری از دستگیر RQ - 170 می تواند هواپیما واقعی تصویر کشیدن نیست چون ما می دانیم یکی از واقعی سقوط کرد و آنچه ما در حال نشان داده شده است دست نخورده است. این صدا ممکن است قابل قبول به تعداد کمی از مردم -- به ویژه کسانی که مایل به باور هر چیزی را یک مقام دولتی ایالات متحده می گوید. اما برای بقیه از ما (و من تمایل به فکر می کنم که ما در اکثریت هستیم) ، استدلال تر است به احتمال زیاد اجرا مثل این : که چیزی شبیه به یک مدل به نظر نمی آید و آن را به وضوح سقوط نیست ، بنابراین هر مقام ایالات متحده که می گوید که RQ - 170 از دست داده سقوط کرد ، یا نمی داند آنچه که او صحبت کردن در مورد ، و یا او دروغ . بسیاری از مردم باقی خواهد ماند مناسب اگنوستیک در مورد سوال فنی که آیا این امر می تواند عملی برای دشمن را رهگیری و کنترل چنین هواپیما است. تا آنجا که به عنوان موضوع مفاصل جوش در بال ، آن را معقول و منطقی به زن و شوهر از استنتاج است. در مرحله اول ، از این هواپیما را به بهبود ، اولویت اول ایرانیان شده به بررسی آن را کاملا به اندازه کافی مطمئن شوید که آن را خود تخریبی نیست. بال به خوبی ممکن است برای این منظور برداشته شده و سپس برای نمایش عمومی متصل شده است. در مرحله دوم ، ایرانی ها به وضوح به حال علاقه ای به دادن مقامات آمریکایی و تحلیلگران مقدار زیادی از زمان را به اظهارات که بعدا می تواند نشان داده شده است که کاذب باشد. با توجه به دشواری که مقامات و کارشناسان در uttering این کلمات ساده -- من نمی دانم -- آن قابل پیش بینی بود که دیگر ایرانی آرام نگه داشته ، اغلب آمریکایی می گویند چیزی احمق. لورن تامپسون در موسسه لگزینگتون در ابتدا استدلال کرد که هواپیماهای بدون سرنشین می تواند از هیچ ارزش به ایران به دلیل آن بود "شمع از خرابه "او هنوز هم اصرار دارد :" هر بینش که ایرانی ها ممکن است از سنتینل RQ - 170 خوشه چینی کردن ، ارزش با استفاده از آن دانش در جنگ جاری خود با امریکا است ، به احتمال زیاد باید متواضع است. " دیگران کمتر برنگ خون در ارزیابی خود را است. پیتر سینگر از موسسه بروکینگز ، نویسنده کتاب "سیمی برای جنگ : انقلاب رباتیک و جنگ در قرن 21st ، گفت :" در حالی که برخی از مکانیک این هواپیما به خوبی شناخته شده است ، -- به خصوص حسگرهای خود -- برخی از جنبه های مهم خواهد بود کشورهایی مانند چین. خواننده گفت : "این جواهر برای آنها در حال حاضر ،". "در مورد آنچه در این هواپیما در این ماموریت بستگی دارد ، اما یک سنسور آن را در گذشته انجام شده است رادار AESA. این رادار بسیار پیشرفته است که واقعا تفاوت ساز برای نسل بعدی ما از هواپیما ، نه تنها هواپیماهای بدون سرنشین است ، اما آنهایی که مانند F - 22s و F - 35S نیز سرنشین دار است. " شاید ایران نمی یاد خواهند گرفت که به اندازه کافی برای کلون کردن هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا. اما این بی ربط ، اولا به دلیل علاقه اولیه آنها است در یادگیری چگونه به خود را دفاع از ایالات متحده ، و در مرحله دوم ، در زمان هنگامی که ایالات متحده است که شناخته شده به داشته شده است عامل ناوگان RQ - 170s بر ایران برای سال و ظن باشد درگیری در یک سری از بمب گذاری ، ترور و اعمال خرابکاری هدف قرار دادن برنامه هسته ای ایران دیگر راه نیست -- ، شواهدی از جنگ در حال انجام که توسط ایالات متحده آمریکا (و اسرائیل) علیه ایران انجام شده است. چه جای تعجب چند آمریکایی ها هنوز قادر به درک به نظر می رسد این است که کشورهایی مانند ایران ، رهبری با این حال نحس خود را ممکن است ، خیلی بیشتر سرگرم دفاع از خود را از این کشور به شدت مسلح و خشن در این سیاره ، نسبت به آنها در برنامه های جوجه ریزی به سر می برد جهان است. بیشتر ایران می شود دشمن آمریکا نامیده می شود ، احمقانه تر ما تبدیل. سهم { 3 } بر خلاف ایران ، اسرائیل تحریم مواجه نمی کند توسط منبع اخبار در مورد دسامبر 9 ، 2011 زوی Bar'el می نویسد : هیلاری کلینتون ، وزیر امور خارجه ایالات متحده آن را به شدت اشتباه است : اسرائیل به ایران نیست ، و مقایسه آن به ایران -- به عنوان او در اظهارات خود را در یک جلسه بسته از انجمن سابان انجام داد جایی که او به شوک بیش از درمان ابراز زنان در اسرائیل -- نشان می دهد یا جهل یا کینه توزی. اول ، ایران در نظر گرفته شده است نه یک دموکراسی : آشکارا و با افتخار به تصویب رسید سیستم دولتی که در آن یک عالم دینی است که مقام معظم رهبری است. اسرائیل ، در مقابل ، می پوشد نما از دموکراسی حتی به عنوان یک گروه را انتخاب کنید از علمای دینی وجود دارند که تنها در ظاهر متعهد به قانون دیکته راه دولت از زندگی است. اسرائیل ایران نمی باشد. ایران رسما و آشکارا جدا مردان مجرد و زنان را در مکان های عمومی است. در اسرائیل ، تبعیض نژادی در برابر قانون است ، اما در عمل ، آن را زنده و سالم است و sneering در قانون است. در ارتش ، در اتوبوس ها که در خدمت به جامعه فوق العاده ارتدکس و در مدارس دولتی مذهبی مالی دولت ، شکوفا تبعیض نژادی است. اسرائیل ایران نمی باشد. در ایران ، سازمانهای حقوق بشر می توانند به کمک را از یک لیست تعریف شده از سازمانها و نهادهای بین المللی دریافت خواهید کرد ، با تصویب وزرای دولت مربوطه ، "را به عنوان قوانین ایران قرار می دهد. در اسرائیل ، قانون پیشنهادی به برخی از سازمان ها از دریافت هر گونه پول در تمام از دولت های خارجی بار ، در حالی که برخی دیگر که دستکش بلند کنست شنوایی برای گرفتن معافیت از اجرا ، و یا حداقل کاهش ، 45 درصد مالیات. اسرائیل ایران نمی باشد. در ایران ، مقام معظم رهبری منصوب ، رئیس دستگاه قضایی است. در اسرائیل ، مقام معظم رهبری با استفاده از هر ترفند در این کتاب سعی کنید ترکیب دیوان عالی کشور به شهوت و میل او به شکل بدون لکه دار کردن نما دموکراسی است. این تفاوت نسبت وسیع است. ایران در AIRS مقدس نما قرار نمی گیرد ، آیا قدقد کردن زبان خود را در دیگران پنهان کنیم آنچه در آن است می کند و سعی کنید سیستم خود را از دولت برای فروش به جهان به عنوان "جزیره دموکراسی است." سهم { 5 نظر } AIPAC posterizes اوباما در مجلس سنا ، 100-0 توسط منبع اخبار در مورد دسامبر 9 ، 2011 فیلیپ وایس می نویسد : اگر شما می خواهید به درک فشار است که اوباما از لابی اسرائیل تحت ، در نظر گرفتن این داستان چرب : در هفته گذشته سه تن از مقامات بالا اوباما خواست سناتور به تصویب اصلاح قانون مجوز دفاع عظیمی است که تحریم ها به مراتب سنگین تری اعمال به بانک مرکزی ایران نسبت به دولت اوباما می خواستم. دو تن از مسئولان به تپه رفت و گفت : اصلاح قیمت نفت بالاتر فرستاد ، در میان دیگر اثرات مخرب. اما مجلس سنا رد دولت و به اتفاق آراء رای دادند ، 100-0 ، برای تحریم. چرا مجلس سنا قرار بود کنار تجدید نظر از وزارت خزانه داری دبیر تیم گایتنر ، معاون وزیر امور خزانه داری دیوید کوهن ، و وندی شرمن ، # 3 در وزارت امور خارجه ، تمام گفت که این لایحه می شود بد برای کسب و کار و بد برای تلاش های ایالات متحده برای ساخت ائتلاف در مورد ایران؟ چرا جان کری ، رئیس روابط خارجی سنا ، اذعان نامه تیم گیتنر علیه قوانین ، و سپس رای دادن در برابر رئيس جمهور خود را؟ شواهد روشن است : زیرا لابی می خواستم این اصلاحیه و این بچه ها برای زندگی سیاسی خود می ترسید. AIPAC منجر به اتهام. AIPAC اصلاح نورد خارج 3 هفته پیش ، و پس از آن منجر مبارزه نامه نوشتن به سناتورهای ایالات متحده در اصلاح ، شناخته شده به عنوان کرک منندز (در بخشی برای این سناتور از AIPAC ، کرک علامت گذاری بفرم ایلینویز). در اینجا یادداشت AIPAC از ماه گذشته : زمان در حال اجرا را برای جلوگیری ایران از دستیابی به مقدار کافی از اورانیوم غنی شده بالاتر به منظور تسهیل برک آوت سریع برای تولید سلاح هسته ای است. همراه با کشورهای همفکر ، ایالات متحده باید به سرعت وارد عمل شده و با نیروی پر از ابزار باقی مانده اقتصادی ما برای جلوگیری از چنین سناریوی کابوس. رئیس جمهور باید فورا CBI [بانک مرکزی ایران] تعیین به عنوان گسترش سلاح یا حامی ترور تحت فرمان اجرایی 13224 و یا 13338. این تعیین که بانک های خارجی با عملیات در ایالات متحده از انجام کسب و کار با بانک مرکزی ممنوع می کند. مؤسسه یهودی برای امور امنیت ملی نیز مورد تحسین اصلاح است . و دولت اسرائیل tweeted جشن "رای" به اتفاق آرا روز پنجشنبه گذشته. و AIPAC در زمان پوست سر خود را بی درنگ به سازماندهی مبارزات انتخاباتی برای تشکر از سناتور ها را برای رای دادن به تحریم ها است. سهم { 3 } عقب نشینی ایالات متحده از عراق ادامه دارد توسط منبع اخبار در مورد دسامبر 9 ، 2011 سهم { 1 COMMENT } اشغال دیوار سنت می پیوندد مبارزه با سلب حق مالکیت توسط منبع اخبار در مورد دسامبر 9 ، 2011 سهم { 1 COMMENT } ارتش مصر تدابیر کمر بر دولت توسط منبع اخبار در مورد دسامبر 9 ، 2011 سهم { 0 نظر } ایران نشان می دهد خاموش اسیر RQ - 170 سنتینل هواپیماهای بدون سرنشین پل وودوارد در تاریخ 8 دسامبر 2011 پس از آن شناخته شده است چند روز پیش که ایران هواپیماهای بدون سرنشین نظارت CIA RQ - 170 گرفته شد ، این ارزیابی یکی از اغلب به نقل از کارشناسان فن آوری واشنگتن دفاع شد : لورن تامپسون "[W] کلاه ایرانی ها شمع خرابه -- بسیاری از قطعات کوچک و آسیب دیده که از آنها می تواند کمی در راه از بینش تکنولوژیک اینسو انسو جمع کردن است ، گفت :" لورن تامپسون ، دفاع تحلیلگر سیاست برای موسسه لگزینگتون در آرلینگتون ، ویرجینیا ، در اوایل این هفته حتی اکنون که ایران را منتشر کرده است ویدیو از هواپیماهای بدون سرنشین دستگیر ، لس آنجلس تایمز ، آماده است تا ادعا کند ، که آن چیز واقعی نیست . "ایران نشان می دهد خاموش اسیر ادعا ایالات متحده هواپیماهای بدون سرنشین" (تاکید از من است) می گوید : تیتر خود را. ادعا؟ من فکر می کنم در حال حاضر عادلانه فرض کنیم که این چیزی واقعی -- و ما در حال گرفتن یک نمای بسیار نزدیک تر از آن را از سازمان سیا همیشه آرزو. مقامات رسمی ایالات متحده (و روزنامه نگاران تکرار وحی ای آنچه را که آنها گفته شده است) تأکید کرده اند که این هواپیماهای بدون سرنشین "سقوط" است. با این حال این چیزی که آمد پایین آن را به حال فرود نرم و زیبا : همه می توانم بگویم این است. به نظر نمی رسد مانند آن را به ضرب گلوله کشته شد -- به عنوان ایران در ابتدا ادعا کرد. اما نه آن را شبیه به آن را کاملا از دست داد کنترل. آیا آن را به آرامی بر روی سطح کاملا صاف قرار دارد به راحتی دریاچه نمک خشک سرش؟ شاید. یا -- حتی اگر تمام کارشناسان اصرار دارند این بسیار غیر محتمل است -- ایرانیها به نحوی به انجام یک مدیریت از راه دور ربایی؟ سهم { 3 } Gingrich و نتانیاهو حامی ، شلدون Adelson ، جعل اتحاد قوی توسط منبع خبری در تاریخ 8 دسامبر 2011 گزارش به جلو : در نبرد برای رای جمهوریخواه طرفدار اسرائیل ، نیوت Gingrich فاقد پایگاه گسترده ای میت رامنی از اهدا کنندگان برجسته یهودی است . اما او چیزی به طور بالقوه قدرتمند تر است : حمایت از یکی از حامیان ترین مهم آمریکا بنیامین نتانیاهو ، و رابطه با نخست وزیر اسرائیل خود کشیده شده است که عقب دهه است. میلیاردر کازینو مغول شلدون Adelson ، یکی از ثروتمندترین مردان در جهان و کمک کننده عمده به علت یهودی و محافظه کار ، به طور گسترده ای به عنوان بی باک نتانیاهو شناخته شده است. کمتر شناخته شده هستند به همان اندازه روابط نزدیک خود را به Gingrich را بخواهد دهنده عمده در سال های اخیر بوده است. ایمان Adelson در Gingrich شده است به خصوص مسری نیست. بالا مشخصات حامیان یهودی از Gingrich همچنان دشوار برای پیدا کردن ، حتی به عنوان Gingrich سرب GOP در رای گیری ملی به فلک کشیده است. حال ، روابط سخنران کاخ سابق Adelson ، ارتباط خود را با نتانیاهو و تیم سیاست خارجی بسته بندی با نومحافظه کاران را ترک او را به خوبی در رقابت برای رای دهندگان طرفدار اسرائیل واقع شده است. نه سخنگوی Adelson و نه برای مبارزات انتخاباتی Gingrich ، در پاسخ به درخواست های مکرر برای دیدگاه خود را برای این داستان است. اما اتحاد Adelson و Gingrich مشهور است در محافل یهودی جمهوریخواه است. فرد Zeidman ، تگزاس اجرایی نفت و برجسته جمهوری خواه از حامیان یهودی از رامنی ، گفت : از Adelson و همسرش ، میریام : "آنها طرفداران فوق العاده و حامیان نیوت از روز اول شده اند". Adelson ، که هشتم در 2011 لیستی از ثروتمندترین آمریکایی فوربس در رتبه بندی ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شنهای لاس وگاس ، که صاحب کازینو در لاس وگاس و ماکائو ، چین است. او شده است funder عمده Taglit Birthright اسرائیل ، می فرستد که یهودیان جوان مهاجر در سفرهای آزاد به اسرائیل ، و در میان طرفداران آمریکا قابل توجهی از نتانیاهو شده است. سهم { 3 } نظامی هنوز در راه دموکراسی در مصر می ایستد توسط منبع خبری در تاریخ 8 دسامبر 2011 به گزارش نیویورک تایمز : حاکمان نظامی مصر روز چهارشنبه گفت که آنها می روند نوشتن یک قانون اساسی و کنترل و حفظ قدرت را بر دولت موقت قدرت اسلام گرایان که سرب فرمانده در انتخابات مجلس گرفته شده برای بررسی. در جلسه توجیهی غیر معمول است که آشکارا در واشنگتن هدف ، ژنرال مختار آل ملا شورای حاکم اظهار داشت که نتایج اولیه انتخابات مجلس خلق مردم مصر کامل نمایندگی نمی کند ، در بخشی به دلیل به خوبی سازمان یافته جناح اسلامگرایان حاکم بر رای دادن. نظرات ، به خبرنگاران خارجی و نه عموم مردم مصر ، ممکن است در نظر گرفته شده برای متقاعد کردن واشنگتن برای فراخوان خود را برای حکومت غیرنظامی است. : "بنابراین هر چه اکثریت در مجلس خلق ، آنها بسیار خوش آمدید ، زیرا آنها توانایی برای تحمیل هر چیزی را که مردم نمی خواهند داشته باشند ، ژنرال ملا گفت ، توضیح داد که ترکیب مجلس نمی خواهد مهم به دلیل آن قدرت بر قانون اساسی را ندارد. او به نظر می رسد می گویند که نتایج رای گیری نمی تواند نماینده است چرا که مردم مصر احتمالا می تواند حمایت از اسلامگرایان ، به ویژه جناح Salafis بیش از حد محافظه کار که یک چهارم از اوایل رای گیری گرفته اند. "آیا شما فکر می کنم که مصری کسی را تهدید علاقه خود را و اقتصاد و امنیت و روابط با جامعه بین المللی انتخاب؟" ژنرال ملا پرسید. "البته که نه." اصرار ارتش بر کنترل روند قانون اساسی آخرین پیچ و تاب و در کشمکش میان شورای ژنرال و گروه کر از منتقدان لیبرال و اسلامگرا که می خواهند مقامات منتخب را به ریاست بیش از نوشتن قانون اساسی جدید بود. سهم { 0 نظر } در داخل زندان سری سیا رومانی توسط منبع خبر 2011/12/08 به گزارش اسوشیتد پرس : در شمال بخارست ، در دقیقه شلوغ محله های مسکونی از مرکز پایتخت رومانی ، یک راز است که دولت رومانی برای سال را به محافظت از محاکمه است. موسوم به نور -- -- به عنوان زندان موقت برای بازداشت شدگان با ارزش ترین آن برای سال ها ، سازمان سیا ، یک ساختمان دولتی استفاده می شود. [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → تصاویر ماهواره ای نشان می دهد سایت هواپیماهای بدون سرنشین نوادا مخفی توسط منبع خبر 2011/12/08 گزارش Flightglobal : تصویر ماهواره ای جدید از یک فرودگاه جدا شده در نوادا هوا مخفی اما عملیاتی بدون سرنشین خودرو (پهپاد) تسهیلات آزمون را نشان می دهد. درخت یوکای امریکایی دریاچه فرودگاه ، در اعماق درون به شدت محدود رشته آزمون Tonopah ، در زمین های متعلق به اداره امنیت ملی هسته ای (NNSA) ، تقسیم وزارت انرژی (DOE) ، اما [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → ویلیام Astore : دوری از جنگ 1 ٪ توسط TomDispatch 2011/12/08 امسال ، 155،754 جذب فعال وظیفه ارتش ایالات متحده با ارتش پیشرو راه به لحن بیش از 64000 سرباز پیوست. بسیاری از آمریکایی ها ، با این حال ، به جنگ رفت. جنگ مجازی است که. در یک روز واحد در ماه گذشته ، به عبارت ، 3،3 میلیون نفر از شهروندان در پاسخ به بازی Call of Duty ، یا دقیق تر ، [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → جنگ علیه ایران را در حال حاضر آغاز شده است. قانون قبل از آن را تهدید می کند همه ما توسط منبع خبر 2011/12/08 Seumas Milne می نویسد : آنها نمی دهد. پس از یک دهه از خون خیس شکست در افغانستان و عراق ، بی ثبات کننده خشونت آمیز پاکستان و یمن ، ویرانی های لبنان و کشتار در لیبی ، شما ممکن است امیدواریم که ایالات متحده و دوستان آن را پر کنید خود را از حمله و مداخله در جهان اسلام داشته است. به نظر می رسد نیست. برای [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → نامزدهای جمهوری خواه درخواست تجدید نظر به رای طرفدار اسرائیل در انجمن ائتلاف توسط منبع خبر 2011/12/08 گزارش گاردین : نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری زمین طولانی مدت برای رای طرفدار اسرائیل در روز چهارشنبه با درخواست برای تغییر رژیم در ایران و حتی هایی در اقدام نظامی و ساخته شده است. نیوت Gingrich ، رقیب جمهوریخواه که دارای سرب دو رقمی در سه نفر از چهار کشورها برای برگزاری رقابت های نامزدی ، جنگ طلب خود را مورد حمایت [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → ایالات متحده ساخته شده برنامه پنهانی برای بازیابی هواپیماهای بدون سرنشین ایران توسط منبع خبر 2011/12/08 گزارش وال استریت جورنال : مقامات ایالات متحده در نظر گرفته شده به انجام یک ماموریت مخفی درون ایران برای بازیابی و یا از بین بردن هواپیماهای بدون سرنشین رادار گریز که در اواخر هفته گذشته سقوط کرد ، اما در نهایت به این نتیجه رسیدند از جمله عملیات مخفی ارزش خطر ابتلا به تحریک یک برخورد انفجاری با تهران نشده بود ، یک مقام ایالات متحده گفت :... این مقامات در نظر گرفته گزینه های مختلف برای [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → جریان : استفاده آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین داخلی توسط پل وودوارد 2011/12/07 سهم دفعات بازدید : مقاله کامل → هر سوریه کسی را از دست داده است . حالا ما آماده هستیم برای مبارزه با به عقب ' توسط منبع خبر 2011/07/12 گزارش های مستقل : پاپ تیز گلوله تساوی واکنش کمی است. سربازان سوریه ارتش آزاد (FSA) نقطه در سراسر دره وسیعی از پایه خود را بالاتر از روستای العین ، القاعده Baida در حدود یک مایل از مرز ترکیه به یک خانه چند طبقه است. "این است که در آن ارتش است ، می گوید :" فرمانده ABO محمد ، [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → مصر و یکی دیگر از روز شهدا توسط منبع خبر 2011/07/12 سهم دفعات بازدید : مقاله کامل → اشغال خانه های ما ، توسط منبع خبر 2011/07/12 JA Myerson می نویسد : دیروز ، هیچ کس در خیابان 702 ورمونت به مدت سه سال زندگی کرده بود. ورمونت خیابان نشسته است در شرق نیویورک ، محله بروکلین که در آن سلب حق مالکیت پنج بار مکرر نسبت به بقیه دولت. امروز ، آلفردو و Tasha و پسر و دختر خود نقل مکان کرد ، با کمک [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → ContagionEx توسط منبع خبر 2011/07/12 سهم دفعات بازدید : مقاله کامل → الجزیره -- صدای بهار عرب توسط منبع خبر 2011/07/12 مهدی حسن می نویسد : در روز جمعه 11 فوریه ، هزاران تن از اعراب ریخته در خیابان های پایتخت های خاور میانه ، از رباط به عمان ، به جشن سقوط دیکتاتور مصر حسنی مبارک. دوحه ، خواب آلودگی خلیج فارس امارت قطر ، هیچ تفاوتی ندارد : صدها نفر از جوانان به ارمغان آورد ترافیک به متوقف بر روی [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → دو هفته در دادگاه نظامی بحرین توسط منبع خبر 2011/07/12 گزارش الجزیره آل : معلمان ، استادان ، سیاستمداران ، پزشکان ، ورزشکاران ، دانش آموزان و دیگران همه در دادگاه نظامی بحرین ظاهر شد. تنها در دو هفته ، 208 نفر یا محکوم شده و همه آنها از دست داده تجدید نظر ، منجر به تعداد تنها کمتر از 2،500 سال در زندان است. بخش بسیاری از کسانی که در زندان در تظاهرات طرفداران دموکراسی گسترده در زمان در اوایل سال جاری است. [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → بانک غرب مسجد را به آتش میکشند در حمله مشکوک به 'قیمت' توسط منبع خبر 2011/07/12 گزارش هاآرتص : Arsonists اقدام به آتش زدن یک مسجد فلسطین ، پلیس اسرائیل و ساکنان کرانه باختری یک روستای نزدیک به حل و فصل آریل روز چهارشنبه گفت. ساکنان روستای فلسطینی از بورکینا کشف کرد که دو وسیله نقلیه یک شبه آتش کشیده شدند ، و که تلاش برای سوزاندن مسجد محلی نیز ، وجود داشته است [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → چرا از آن دشوار می شود وحشت زده -- در مورد هر چیزی توسط پل وودوارد 2011/12/07 در تفسیر (ممکن است این زمان یک و تنها من پیوند دارند وجود دارد) ، جاناتان Tubin می نویسد : در بلافاصله بعد از اخبار در مورد اظهارات هولناک از هوارد گاتمن ، سفیر ایالات متحده در بلژیک ، در مورد اسرائیل برای یهودی ستیزی سرزنش بودند کسانی که به عهده گرفت نماینده به زودی خواهد بود بسته بندی کیسه های خود را [...] دفعات بازدید : مقاله کامل → ← قبلی

+ نوشته شده در شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ 13:45 توسط رامین |


X

با هدف ارتقای آگاهی و بهبود زندگی ایرانیان سراسر جهان پا به عرصه وجود گذاشت و اکنون با جذب طیف وسیعی از اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان توانسته است راه گشای مسائل و مشکلات آنها گرددمی ‌دانم که این را می‌خوانی. می‌خواهم بدانی که من این را فقط برای تو نوشتم. بقیه ممکن است فکر کنند برای آنها هم هست. اما نه، این مخصوص توست.

می‌خواهم بدانی که زندگی آسان نیست. هر روز یک مشکل غیرقابل انتظار با خود دارد. بعضی روزها همین صبح‌ها بلند شدن از رختخواب هم سخت می‌شود. اما باید با واقعیت روبه‌رو شوی و باز لبخند بزنی. می‌خواهم بدانی که این لبخند تو بوده که باعث شده من به راهم ادامه بدهم. هیچوقت این را فراموش نکن، بااینکه ممکن است بدترین اتفاقات و سخت‌ترین شرایط برایت پیش بیاید، اما تو شگفت‌انگیزی. واقعاً هستی.

پس بیشتر لبخند بزن. دلایل زیادی برای اینکار داری.


صفحه نخست
پست الکترونیکنوشته های پیشین

دی ۱۳۹۰

آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
دی ۱۳۷۸قالب های نایت اسکین

    تعداد بازديدها:

Night Skin:طراح قالب
POWERED BY: BLOGFA.COM

RSS